Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с Mail.app - кодировка


goetschl

Recommended Posts

Здравейте.

Имам казус. До съвсем скоро използвах Thunderbird на Макчо, но ми заема адски много място и реших да мигрирам към Mail. Прехвърлих си мейлите, настроис и акаунтите но се оказа, че голяма част от писмата ми се зареждат с някакви кутийки - явно алтернатива на маймуницата. Реших, че това става само със старите мейли но се оказа, че и някои нови пристигат така. Лошото е, че са повечето. Пробвах да сменям Encoding-а им, но безрезултатно - всичко седи на шльокавица. Само мейлите ми от Колектива или спама се зареждат, както и тези, които сама си пращам - УЖАС. Мислих също, че това ми го прави само с мейлите на кирилица, но след регистрация в ImageShack, потвърдителния мейл също е такъв. Прикачам две картинки:

screenshot20120217at114.png

screenshot20120217at112.png

Някой има ли идея от какво може да се получава това и как да го оправя? Започвам да си мисля, че става дума за някакви регионални настройки...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това прилича на счупен или duplicate шрифт. Отвори Fontbook.app и провери за дублирани. Msoffice инсталира каквито му падне. Като махнеш боклуците рестартирай Mail.app.

Ps

Забравих да предложа смяна на дефолт шрифтовете на mail.app.

Пробвай.

Редактирано от JVV
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Успяли да решиш проблема? Понеже и при мен го има и вече много ме дразни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го имаше това преди няколко дни - решението при мен се оказа:
System Preferences>Language&Text>(Оставяте си само Български и English(
Другите настройки пак си ги вижте.
http://imageshack.us/g/837/screenshot20120502at703.png/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен се получи поне на повечето. Много ги благодаря. Ако кажеш сега и как да си оправя word-a, че ми се налага повечето пъти да маркирам всичко и да давам Arial font.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа не ползвам Word на Мака, вместо това използвам VMWare Fusion с опцията Unity:
http://img851.imageshack.us/img851/333/screenshot20120502at935.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

На моят компютър се отваря всичко нормално, но на компютъра на моя позната е пълна каша с кирилицата.

screenshot20120711at123.png

screenshot20120710at759.png

Това е само в Microsoft Word, при TextEdit проблемът го няма, ако дам с интервал preview на файла, всичко е OK, но в Word - каша. Ако някой има решение да свирка :)

Проверил съм с Font Book.app за дублирани шрифтове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Мъчих, мъчих се, като ми се получи това маркирам целия текст и сменям шрифта. Затова минах на Pages, и ми е мирна главата. Засега съм доволен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...