Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

iPhone 4 изпраща СМС-и сам!


speed_bg

Въпрос

Проблема е следния ! Имам 4-ка с gevey sim и първия месец нямаше проблеми , обаче миналия и този месец към края на месеца праща sms -си към чужбина от нищо ползвам едни и същи апп-ове и преди и сега даже трих от тези които мислих , че може да правят проблеми ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Не знам дали за мен се отнасяше, но ДА, на Виваком съм. В смисъл, то ... аз сега съм на Вива, но не съм проверявал сметката, когато бях на Глобул там имах тези смс-и към този номер. И си мисля че са точно от Whatsapp-a и Viber. Наскоро даже мисля, че в тази програма дето теглихме ... KakaoTalk там си пише че смс-а който ще дойде ще си го платим ние, или поне аз така го разбрах с моя куц английски :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За тези които са на мтел , след дълъг разгивор с операторката се оказа че наистина картат не би трябвало да изпраща смс без потвърждение както тя се изрази и каза , че ще направи проверка и би трябвало да ги опрпстят ........oтносно вайбер си го ползвам без проблем и нищо не се начислява

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Добрееееееее, и аз ще ходя да се разправям в Глобул, защото и при мен стана така.

Имам Viber, iMessage, Tango и FaceTime, т.е. нямам WhatsApp ....

Някой разбрал ли е категорично на какво се дължи това?

Редактирано от Damyan
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Всяко едно от тези, изпраща смс за твоя сметка при активиране на услугата след рестор/активиране. Нормално е да са по един за всяко, не повече. Друг идва въпросът че грабул обичат да "клатят" именно с смс-и.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Проблема се реши след като звъннах в М-тел , направиха проверка на номера към които се пращат , след два дена ми се обадиха и казаха че това е към Apple за активиране на фейс тайм и месинджъра и не трябва да ме таксуват тъй като било безплатно , поради този факт със следващата фактура ми върнаха 11,34 лв които бяха начислени от предишните две ! Сега ползвам viber whatsappи от сорта без никакви проблеми ! Дори при регистрация на номера не таксуваха :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Вчера ми се случи доста странно нещо.Като ми пристигна фактурата , забелязах че е доста завишена и какво да забележа 43смс-а към "Международна зона 3".Викам си ,тъпия Facetime отново си прави майтап (пък уж съм го спрял),но като проверих разпечатката от мтел останах доста изненадан , номера на който са изпращани смс-ите не е обичайния английски +44 е моя собствен номер само че пред него има 2000

(напр: 2000883 *** ***).Звъннах на операторката и ми каза че ,реално са пратени тези смс-и и ако искам да ми даде код да си спра изходящите смс-и.В момента съм си спрял всичките изходящи смс-и и съм вкарал номера в блеклист.Направо съм потресен .... 43 смс-а

Редактирано от 1n50mn1ac
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Е старши тебе така да клатят ... не знам

Sent from my Moto Atrix 4G using Tapatalk 2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Aми пиша :smile: Колето се оказа прав. Май врътката е от iMessages. По принцип отбелязвам да праща смс когато другия няма покритие и така съм си пращал на колегите смс-чета, 69 броя. Всички телефони сами в контактите. Има само 4 до Англия, но толкова съм активирал и Вибери, Уатсапи и т.н. Аз съм си за еб@не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

На някой случвало ли му се е наскоро? Във фактурата си видях , че имам изпратен смс към този номер. Не можах да разбера какво да променя в настройки. А1 не ми съдействат, дори няма да ми го опростят. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пиша в стара тема защото при мен приблема се появи, никога не съм го имал на Теленор, днес минах на Виваком и в сайта виждам на всеки час по 12ст, от Виваком ми казаха че пращам СМС на +447786205094?! 

Четох в интернет и видах че iMessage се опитва да се верифицира ама защо ме таксуват?! (дадох нулиране на мрежови, изключих и вкл. iMessage, изключих фейстайма) да видим ....ама ако на всеки час се трупа по 12ст баси и Вивакома да бях си стоял на Теленор! За първи път чувам за такъв проблем.

Някой на Виваком с проблема? Дайте съвет! От Колцентъра казаха нищо не можем да направим телефона ви ги праща на международен номер. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да, този номер е свързан с активацията на iMessage и FaceTime.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Май ситуацията се нормализира, явно положението се беше омазало по време на прехвърлянето след като изтрих стария еСИМ и сложих новият на Виваком, няколко часа беше зор да се активира iMesaage, и ми се появяваше двойно номера в получаващ/изпращаш на iMessage. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...