Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Тема за фотоапарати и аксесоари за тях.


cvetty

Recommended Posts

ammcfc, снимката на котето е брутална :) Можеш ли да я постнеш в голям размер, за да си я сложа на компютърчето :) ? Благодаря! Правиш уникални снимки... Един ден (почти цял) седях и гледах снимките ти във фотофорума :eek: :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 174
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • DreamcatcheR

    25

  • cvetty

    16

  • Kery70

    10

  • Monro

    7

Котето не е моя снимка :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко спам : Това коте колко ли пъти е било пускано от по-високо, за да се получи кадъра.. Току-що се замислих върху това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеца по-късно...

Вземи поне D5000, има лайв-вю и снима прилично видео. И сега е на смешна цена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ThUnDeR дано някой ти даде безпристрастно мнение, защото обикновено нещата при тези 2 фирми са както при iPhone или Nokia, BMW или Mercedes, Nike или Adidas.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще ми препоръчате: Nikon D3000 или Canon EOS 1000D?

d3000 мисля че е като d60, аз от последния съм много доволен, ако не ти се сменят обективи бодваш един търистически 18-105 ВР и пей сърце :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Thunder, от двата бих взел D3000, но според мен е по-добре да инвестираш в D5000 или да изчакаш за междинния модел, който предстои да излезе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да се изкажа и аз,да си призная не толкова подготвен, но доста изчетох.Наскоро си взех Canon-s 90.Най добрия сапунер, апертура 2.0, при матрица 1.7 нямам нищо общо с фотографията но от доста форуми разбрах,че доста професионални фотографи го използват, без да влачат хиляди аксесоари.Озадачи ме и това,че си е made in Japan,от доста време не бях срещал този приятен надпис.В Сащ е 350$.Предлагам Ви една снимка на ауто режим, да не споделям ,че има хиляди настройки и Raw.

и тази от природата,пообърках нещата,ако може администратора да направи корекции,че да се виждат както трябва,там и моята баба яга,Ауди 80-но със 2000W rms.

http://img809.imageshack.us/img809/79/picture003a.jpg

picture037g.th.jpg

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Вече горд собственик на Nikon D5000 и Nikor 18-55, а съвсем скоро и на изгоден макро (добре де, Nikon, микро) обектив. Бихте ли ми препоръчали нещо бюджетно, но същевременно, добро, готов съм да отделя не повече от 600лв, което включва и употребяван по-скъп обектив. Ако говорим за нов, най-вероятно ще е Sigma.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

deezel честито и много хубави снимки. Изброените по-долу не са никак лоши, но с този бюджет май ще трябва да гледаш Сигмата или 85mm втора употреба.

AF-S DX Micro Nikkor 85mm f/3.5G ED VR - 840 лв. нов

NIKKOR 105mm f/2.8G ED-IF AF-S VR - 1350 лв. нов - ревю - http://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=REVIEW&ARTICLE_ID=14

Sigma 70-300mm/4-5.6 DG Macro - 240лв. нов - ето и едно ревю за него - http://photo-forum.net/boni/Sigma70-300/sigma70-300DG.htm

Поздрави,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена, че трябва да разполага и с вграден мотор, тъй като D5000 не разполага с такъв. А си дрържа на автофокуса понякога. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Да се похваля :smile: Имам нова машинка Olympus E-PL1 White + M.ZUIKO ED 14-42mm 1:3.5-5.6L

Спрях се на него поради това, че е малък и сравнително лесен за снимане (понеже съм скаран с фотографията) а и жена ми да може да снима с него.

L10_GF1_v10.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеца по-късно...

Колеги искам мнение и съвет относно този фотоапарат: Panasonic Lumix DMC-TZ7

Знам, че има няколко човека от форума, които много разбират от такава техника и това им е хоби. Припадна ми един такъв, ползван е съвсем малко и е като нов, и много се чудя дали да не ида утре да го взема. Но все пак преди това очаквам компетентното ви мнение. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За любителски снимки не е лош. При суперзуум сапунерките Панасоник са лидери (заедно с Канон, но те пък са доста по-скъпи). Аз съм с FZ38 (35 по US/CAN стандарт) - върши ми идеална работа при положение, че снимам за удоволствие.

Ама, какво значи "ползван съвсем малко"? Моделът е от 2006-2007 ако не се лъжа.

За колко парички ти "припадна", ако не е тайна?

п.с.

Ако беше попрочел предната страница, щеше да видиш мнението на Антъни. :)

Преди няколко месеца имах дилема при покупката на фотоапарат. Колебаех се между Сони и Канон до 900-1000 лв.. Благодарение на Ammcfc и доста четене на ревюта по форумите, осъзнах голямата си грешка и сега съм горд собственик на Panasonic Lumix DMC-TZ7. Просто е уникална машинка в класа на сапунерките за любители или така наречените Point & Shoot. Там Panasonic за мен са лидера, въпреки предишните ми заблуди и робуване на марки.

Редактирано от Sisq0
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че е модел 2006 година. Ако беше толкова стар едва ли щяха да го продават все още в Технополис и Техномаркет. Там струва 599лв, а аз мога да го взма за около 350.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъп съм, чета FZ вместо TZ. :)

Ето ревю в КамераЛабс - след dpreview са ми любимци, а и правят чудесни "раздробявания" също и във видео вариант. :)

http://www.cameralabs.com/reviews/Panasonic_Lumix_DMC_TZ7_ZS3/

Иначе, без да претендирам за големи познания:

+ чудесен LEICA DC VARIO-ELMARIТ обектив

+ 25mm широкоъгълен (друго си е да натъпчеш повече неща в кадъра)

+ доволен оптичен зум

+ хубави любителски снимки (то няма как да прави DSLR-like при малка матрица)

+ автоматичния режим (iA) на Панасоник по принцип е много добър (т.е. чудесен избор за хора, които искат да го извадят от джоба и просто да щракнат нещо)

+ 720p видео (но май е ограничено до 15 минути). Тук плюс е, че можеш да ползваш и оптичния зуум при снимане на видео + стерео звук.

+ ИДЕАЛНА стабилизация (на моя е по-новата версия Power O.I.S. но и Mega-та си е чудесна)

- на по-високо ISO шумът си личи (и все пак, говорим за любителски фотоапарат - едва ли ще принтваш снимките за фототапет)

- беден на ръчни настройки (няма PASM)

Редактирано от Sisq0
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, обяснете ми нещо друго. Сега гледам и модела PANASONIC DMC-TZ8EP, който по магазините струва 489лв (100лв по-малко от TZ7) и има по-добри характеристики от TZ7. На какво се дължи тази разлика в цената?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

TZ8 няма HDMI изход, има по-слаба батерия и по-кофти екран (по-малък на размер и наполовина по-малко dpi). Иначе е с 2 mpix повече... което няма НИКАКВО значение, щото тея mpix са само за реклама.

Иначе на TZ8 max ISO му е само 1600 при 6400 за TZ7, ама то и без това над ISO200-400 едва ли ще снимаш който и да вземеш, че шумът ще ти е като грахово зърно. :)

Като цяло TZ8 май прави по-шумни и по-меки снимки, а двата мегапиксела не само (при идентична матрица), че не помагат, ами... :)

п.с.

Виж предното мнение, нахвърлих ти няколко неща - лично мнение. :)

Редактирано от Sisq0
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, благодаря ти Sisq0, твоя е малко по-хубав, но и тоя ще ми върши работа. Искам да правя съвсем неангажиращи снимки. Да го извадя и да снимам, без много подробности. Пък и мисля, че цена от 350лв е добра. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че ще ти пасне да си щракаш за кеф. То и аз така си снимам (но с ръчни настройки, не използвам iA), и се получават нелоши неща. Предполагам при теб ще са подобни...

макро (келешчето беше около сантиметър голямо... голяма гонка направихме по терасата)

foureyes.th.jpg

на пълен оптичен зуум (от ръка и има доста шум, но няма да я пращам на NG)

lunayyu.th.jpg

неангажиращи

chaika.th.jpg

izgrev.th.jpg

Да покажеш после снимки. ;)

Редактирано от Sisq0
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...