Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Много заета RAM при 10.7!


iMan

Recommended Posts

Един странен проблем който не ми е ясен! 6ГБ рам при LION към 500МБ свободни! Какво толкова взима тоя ОС!? Пък имам, има няма 6/7 приложения отворени.Някой са на Фулскриин моуд!

24wdn4y.png

2nut4aq.png

vxq92.png

2wp5xl4.png

2cpalut.png

Сигало е и дори до изумителните 10МБ свободни!!!!!!!

Редактирано от iMan
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Lion-a е много лаком за RAM. Стартирам Mac-a и след 2-3 часа активна работа от 12GB RAM имам свободни 5GB. Така, че не се притеснявай всичко е наред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не пише ли кое ги заема?

Еми не пише ,точно! Аи като сметна процесите по колко рам взимат, не излиза цифрата! Явна самият ОС взима много рам.

Lion-a е много лаком за RAM. Стартирам Mac-a и след 2-3 часа активна работа от 12GB RAM имам свободни 5GB. Така, че не се притеснявай всичко е наред.

Лаком ама ,чак да е толкова ,че да ми остават понякога 10МБ свободни ,направо не е за говорене! При тебе брат от 12 да ти остават 5 им като сметнеш цели 7ГБ взима, е кое му е хубавото!? Пък аз уж си викам ще имам мощен мак ,пъ то взима ,че всичката рам я лапа!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Процесите които "не успяваш" да сметнеш са самата ОС. Вземи я изтрий тая програма за "мерене" че ни хвърли в тъч.

"Мощен мак" от 2007-ма? Аре бе, аз не се бутам в А група с 3,2гхз кор ай3, пък ти...махни лъва, върни си снежко и си свиркай. Освен едната визуална гъзария, с нищо не е по - добър от снежкото, отделно вече са поорязани някои неща(розета и поддръжка на хр през буткамп например).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбирам, проблем ли ти е, че ти заема цялата рам? Усещаш забавяне, нещата не вървят? Защото при мен като пусна mono, xcode и photoshop и ми заминават 8-те гиги, но всичко върви страшно бързо и разлика между това дали имам 4 гб свободни или 4 мб не усещам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбирам, проблем ли ти е, че ти заема цялата рам? Усещаш забавяне, нещата не вървят? Защото при мен като пусна mono, xcode и photoshop и ми заминават 8-те гиги, но всичко върви страшно бързо и разлика между това дали имам 4 гб свободни или 4 мб не усещам.

Е да не се усеща забавяне или зацикляне, но ми се стори странно!

Вземи я изтрий тая програма за "мерене" че ни хвърли в тъч.

За коя от двете имаш предвид!? Аи ако я махна каква ще е разликата? Мисля ,че няма да е никаква!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И двете! Щом компа ти върви добре, защо си правиш сам живота сложен? Върви ли добре машината, 'ич не ме бОли колко гъби рам има или с какъв процесор е. Ако се впечатлявах от голите цифри, нямаше да си купувам епълски стоки въобще.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

За да не отварям нова тема, ще пиша в тази, защото проблема горе-долу ми е същия. Разликата, обаче е че при мен понякога Swap-а взима около 100мб. Идея как да реша проблема? И на мен ми гълта много рам и понякога доста се замисля.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, проумейте че тая памет е за да се ползва, не да стои свободна! Нали искаш бързодействие? За да го има, трябва да са заредени модулите с функции в рам-та. Като почне да ти влачи компа, тогава се притеснявай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ми е че на мен понякога ми "влачи", особено Safari-то..., за това аз пиша и се притеснявам...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, ако си с 4 гб, както пише в подписа ти, няма как. Вземи си 8 гб кит или го търпи така, едва ли е толкова фатално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...