Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Инсталиране на Windows 7 след като сме инсталирали Mac OS X


mitkoiphone

Recommended Posts

Здравейте,

Не че не съм го правил досега, но явно пак съм забравил как. Отделих си един партишън за 7-цата (която ми трябва само за Just Boot). Форматирам я под ФАТ, и после след като тръгна да слагам 7-цата, давам формат да си го направи NTFS и пак не иска. Дава ми, че не може да инсталира в/у GPT диск, което знам че не е така. Ако някой го има в главата и го знае как става или от къде мога да го видя, чакам отговор. Телефона ми работи без Cydia :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Хакинтош и досега не съм го правил и мисля че няма да стане с тоя Boot. Ползвам си Chameleon, но просто в сетап-а на 7-цата не ми дава да инсталирам в/ъ gpt диск

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се сещам. До колкото имам спомен, щом си с хамелеон е трябвало да качиш ПЪРВО уиндоуса(за да е в/у disk0s2) и после да ресторнеш МакОС в/у другия дял.

http://www.insanelym...howtopic=165878 ?

I managed to get this working by doing the following:

1. Format in disk utility, formatting the intended win7 partition as FAT. Note: the win7 partition must be within the first three partitions (which is 4 with the efi system partition) for it to work in the windows 7 installer, since the mbr side of the hybrid can only have 4 primary partitions. Any partitions beyond that are lumped as unallocated space.

2. Install Windows 7 by formatting your intended partition in the installer (as NTFS).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е ясно, тази гимнастика я бях правил, но се скапа 7-цата и сега затрих всичко. Сега се мъча да правя обратното. Освен сега съм задал партишъна на Мак да е активен, освен да го сменя с партишъна на този който ще слагам 7-цата и тогава да пробвам да инсталирам. Знам ли вече, ама то пък не ми дава изобщо да инсталирам на него ... кво беше мамммммм

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж линка, в две - три мнения има подобно на твоето. Едитвал съм, за това не си го видял ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не мога да зацепя, не съм добре с английския. Трябва да имам 4 партишъна ли какво ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да са до 4 и уин-а да е между тях. Желателно(но не задължително) е да е в посочения от мен по - горе дял.

Ето ти, английски не ти е нужен много-много :)

-Install Windows 7 first

-Within Windows 7, create a partition FAT32 or NFTS for your OSx86 install

-Download EasyBCD and install it (don't do anything with it yet)

-Now install OSX, and use that partition you created from windows. Obviously format it using the disk utilities and make sure it's Journaled

-Once OSX is done installing your Windows 7 will not work, boot off the Windows 7 DVD and click on the option at the bottom to repair windows

-Use the Console Option (last choice)

-type the following:

diskpart

list disk

select disk 0

list partition

select partition 0 (this should be the 100 or 200 MB partition that Windows 7 creates)

active

exit

exit

-Now your back at the main repair menu, select the repair automatically option (it's the top choice)

-It will now properly repair your windows 7 install and will allow you to boot into windows, but your OSX install will be broken

-Now right click on My Computer -> Manager -> Disk Management

-Assign a letter to your 100 or 200MB partition

-When that is done it should show up in My Computer and not be hidden

-Now open EasyBCD and make sure to run it as administrator

-Go to Add/Remove Entires -> Add an Entry -> Mac -> Type: Generic X86 PC -> Name: OSx86 (or whatever name you want)

- MAKE SURE YOU SAVE at the top!

Thats it, reboot and you should be all set!

Пак опираш до момента да инсталираш ПЪРВО бозата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моите са 3. Ефи дяла, Мак дяла и дяла който е за 7-цата. Но чета и нищо не схващам ... как да го форматирам, за да тръгне инсталация в/у него :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А, чети по - горе ;) Нямаш 4-тия дял - EFI system partition на 4, на 1 - MBR.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Почвам да се мъза с виртуална машина,явно така няма да стане. Не мисля, че ще стане и с виртуална де, но съм длъжен да пробвам :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За хакинтош, щом искаш да имаш нормален win7, най-добре форматирай диска в MBR, разделен на съответните дялове, тук може да видиш как след това да си качиш съответно лъвче или снежко, за снежко принципа е същия, като при лъвчето в обяснението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не благодаря. Искам да инсталирам 7-цата под GUID. Мъча се и знам че съм го правил, но за в момента нямам време. А и чакам някой ако знае нещо повече от мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Митак това помага ли :smile:

http://www.tech-reci...-for-windows-7/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уф малко ми е куц английския, а в линка който си дал има ДОООСТА английски. Но така на отгоре-отгоре мисля че няма да стане. Аз продължавам да правя опити де. Мисля си пак че имаше нещо общо с терминала, но какво му правих на диска преди да инсталирам 7-цата не помня :(

Не издържах направо. Ужас ви казвам. Бодвам на един стар хард, който го ползвах за преносим бекъп едно ХР и после ще прехвърлям инфо.

Търся някой с преносим хард да помага :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...