Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с HDMI кабел


B_A_D

Recommended Posts

Днес след дълго чакане ( 4 месеца) дойде HDMI кабела който бях поръчал от dealextreme - Premium Gold Plated 1080p HDMI V1.3 M-M Shielded Connection Cable

Конфигурацията я виждате от профила ми, ползвам HD 3000 за видео, телевизора е Philips 42PFL3606H

Връзката е от HDMI(PC) към HDMI(телевизор). Компютъра веднага откри точния модел на телевизора но телевизора не го намираше - "Няма сигнал". Влезнах в настройките на телевизора и добавих ново устройство - Компютър - HDMI side - греда. Пробвах с Clone и Extendet Display, въпреки че телевизора е FULL HD (1920 - 1080) смъквах резолюцията, color depth 32bit, играх си с refresh rate на телевизора 23pHz - 60iHz (на PC монитора е 60pHz затова толкова го оставих и на телевизора) продължаваше да няма сигнал...

Моля помагайте.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колко hdmi входа има телевизора? Да не би кабела да е включен към единия вход, а ти да избираш от дистанционното другия и за това да ти дава "няма сигнал"? Попринцип компютъра ще ти открива винаги телевизора, ако ще и в stand-by режим да е, но щом го открива значи кабела е ОК. В настройките на видео картата всичко остави по дефолт (то само си открива на колко херца и на каква резолюция да пуска сигнала), единствено обаче виж в "Set up multiple displays" (при nvidia) дали е сложена отметката на телевизора.

ПП. неразбрах каква ти е картата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Накарах комшията да вземе неговия HDMI кабел и пробвахме с него но и там греда, помислих, че може да е от телевизора и пробвахме на друг но и там същата история. Единствената алтернатива остават драйверите за видеото в момента свалям най-новите от сайта на ASROCK Ще пиша какво е станало.

п.п. Карата е вградена с процесора i5-2500K Intel HD 3000.

Пробвам и на 2та HDMI входа

Пробвах с драйверите на ASROCK после от сайта на Intel без успех .....

Има ли някой които е с мойта видео карта Intel HD 3000 и е подкарвам HDMI-я ?

Редактирано от B_A_D
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Настройки, бате, само и единствено настройки му е майката.

Щом лаптопа е разпознал ТВ, няма какво да търсиш причината в кабела или драйверите.

Ако някой тук е минал вече по този път, нека сподели.

Ако не - сядаш и започваш.

Но стига да имаш елементарна грамотност, разбира се.

Ако си като мен ти трябва само един мобилен апарат, за да можеш да набереш правилния номер и правилния човек да цъфне у вас след половин час, а на 43-тата минута да имаш и картина и звук, че и миризма да ти докара. :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Видео картата е на персоналния ми компютър, а не на лаптоп и мисля, че установих къде е проблема.... В момента монитора ми е включен на DVI цифров вход Intel HD 3000 имат проблем, като се ползват едновременно DVI и HDMI и мисля че е точно това...

Редактирано от B_A_D
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да при вградените интелски карти не могат да се ползват едновременно два цифрови видео изхода.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За дъното ми пише, че могат да се ползват 2 от 3-те видео изхода едновременно. Пробвах да изключа DVI и да ползвам само HDMI - греда

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ок, включи телевизора на hdmi сорса. Влез в Control panel -> System -> Device Manager -> Display Adapter -> десен бутон на Intel HD Graphics -> Disable Device, след това повтори същото упражнение с Enable Device, да видим дали ще ти усъществи връзка.

ПП. В настройките на видео картата сигурен ли си, че е отбелязано multiple display или иначе казано втория екран (телевизора) разрешен ли е, да не седи на single display?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето го и разковничето.

You can choose to use two of the three monitors only. D-Sub, DVI-D and

HDMI monitors cannot be enabled at the same time. Besides, with the

DVI-to-HDMI adapter, the DVI-D port can support the same features as

HDMI port.

HDMI и DVI ползва един и същ порт затова немогат да работят едновременно. Това упражнение е възможно само с втора външна видео карта.

Сега остава въпроса, как докато съм в DVI режим да превключа към HDMI, за да не пада игра с кабелите ...

Влез в Control panel -> System -> Device Manager -> Display Adapter -> десен бутон на Intel HD Graphics -> Disable Device, след това повтори същото упражнение с Enable Device, да видим дали ще ти усъществи връзка.

Пробвах тъка и отново намира само DVI

Пробвах през настройките на карата да задам на Primary Displays - HDMI телевизора но без успех.

Опитвах и през биоса да задам първо HDMI второ DVI но за жалост няма такава опция...

Тъй като не ми се дават пари за нова видео карта, само заради единия HDMI, оптималния вариант според мен е да обърна DVI цифровия сигнал във VGA аналогов с нещо такова или това например. Монитора ми е HP LP2465 който за жалост няма VGA вход затова го взимам тоя адаптер и забравям. Но каква ми е гаранцията, че ще стане ?

Пробвах на друг монитор с VGA вход. Направих настройките на монитора и включих HDMI кабела в телевизора - " Не може да покаже този видео режим " ....

Четох за проблема в сайта на интел и доста хора се оплакват от същото и то не само при персоналните компютри.

Кога от Intel са могли да правят видео карти :swear:

Редактирано от B_A_D
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кога от Intel са могли да правят видео карти

...искаш да кажеш: "Защо по дяволите има допълнителен слот, след като е с вградена?" :)

Нали ти минава през акъла, че клониран екран с една видеокарта е с б@хти дървената картина? Взимаш евтина втора и си свиркаш - старият ми комп как беше?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е решението:

AsRockDVIGraphics-SIRoHSDVDI-D.jpg

Струва 4.50лв като има и допълнителен HDMI

Този графичен адаптер е разработен за ASROCK дъна за ползване на 2ри монитор или един ползващ DVI-D конектор.

Направих запитване към колегите, да видим какво ще отговорят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 години по-късно...

Здравейте, свързвам лаптоп тошиба с HDMI кабел към телевизора но няма сигнал направил сам и настройки на картата Intel HD 3000 но връзка няма . Някой ако може да помогне

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си намерил кой вход е.

Настройки на телевизора

Редактирано от cvalio
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е лаптопа?Някой от F клавишите,не трябваше ли да се натисне,за да прехвърли картината към друг дисплей/монитор?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 26.01.2017 г. at 22:01, pepo1919 написа:

Какъв е лаптопа?Някой от F клавишите,не трябваше ли да се натисне,за да прехвърли картината към друг дисплей/монитор?

лаптопа е TOSHIBA Satellite правя го това с клавишите и пак нестава

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спри се малко с цитирането, има си бутон отговор. Провери си драйвърите дали са читави и виж версията hdmi, която поддържа лаптопът, съответно телевизорът. Интел 3000 е изкопаемо и е напълно възможно там да удряш греда - поддържаните версии и тяхната съвместимост. Естествено, всичко това е ако приемем, че лаптопът е със здрав порт и не е хардуерно повреден.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Според тази страница не е:

http://www.intel.com/content/www/us/en/support/graphics-drivers/000005526.html

Във форума на Интел има предложени алтернативни драйвери:

https://communities.intel.com/search.jspa?q=Intel+HD+Graphics+3000&place=%2Fplaces%2F34548&depth=ALL

https://communities.intel.com/message/429991#429991

Редактирано от ML16
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...