Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да отключите вашият iPhone използвайки Lockdown от SAM


Recommended Posts

Поради обновените сървъри за Активация от страна на Apple, метода за отключване вече не действа. Това не се отнася за тези, които са успели да си отключат телефоните на време!!!

e257da806974de0c.jpg

Добри новини от света на джейлбрейка! От няколко часа вече в интернет пространството се разпространява нов метод за отключване на познатите ни любими телефони, по специално на iPhone 4 / 4S.

Китайски хакер (може би) с никнейм "Loktаr_Sun" открива метода след известно "бърникане" и манипулиране с опциите на SAM (Subscriber Artificial Module) от разработчика Sam Binger

Метода е потвърден вече за горе посочения бейзбенд както и за iPhone 4S с iOS5.0 / 5.0.1. Счита се че работи за всеки телефон с iOS 5.0 или по-горна версия.

SAM 0.1.16-1

Ето и самия метод:

1. Инсталирате SAM (Subscriber Artificial Module) - за предпочитане е да бъде от репото repo.bingner.com, тъй като старите версии имат различен интерфейс.

2. Влизате в менюто на приложението. СИМ картата трябва да е тази, която възнамерявате да ползвате.

3. Избирате "De-Activate iPhone", и състоянието на активация (AcivationState) под "More Information" трябва да виждате "Unactivated"

140091_4fda133499841668cb795022ce5c7.png

4. С включен SAM избирате "By Country and Carrier" под "Method". Намерете името на мобилния оператор; някои от тях работят с повече от едно ID и може да се наложи да изберете "SIM ID" ( тъй като iTunes няма да активира телефона ако е избран грешен IMSI )

140091_6f0913349984438fa8f010541dada.png

140091_0e041334998455590e4255c041919.png

5. Отивате в "More Information", копирате или си записвате IMSI което виждате в "SAM Details", след което натиснете "Spoof Real SIM to SAM"

140091_ef571334998487289af941173ac93.png

140091_824813350128374826fd58f00cca1.png

6. Връщате се обратно в основното меню на SAM и сменяте "Method" да бъде ръчен. Поставяте или въвеждате IMSI от стъпка 5.

7. Свържете телефона и оставете iTunes да си свърши работата (т.е. да ре-активира телефона), кликнете два пъти параметъра "Phone Number" на основния екран за устройството, за да сте сигурни, че ICCID съвпада с това от вашата сим карта. Ако не съвпада се върнете към стъпка 1.

140091_5fea1335013124084b386f9ac0274.png

8. Изкарайте кабела и затворете iTunes.

9. Изключете SAM. Ще ви излезе съобщение за деинсталиране на SAM и изтриване на папките в lockdownd; това не е нужно.

10. Свържете телефона отново към iTunes, ще получите грешка че телефона не може да се активира. Това е нормално. Просто затворете iTunes и го отворете отново.

11. След известно време трябва да видите индикацията за обхвата...и ГОТОВО!

12. Push известията може да спрат да работят, но това лесно може да се оправи след тази процедура с "clear push" в SAM последвано със свързване към iTunes.

Телефона ще работи нормално със сим картата и само с тази сим карта, тъй като сме "преметнали" iTunes да си мисли, че ICCID на оператора е един от позволените такива.

Трябва да отбележа, че аз самия не съм го пробвал този метод, тъй като нямам нужда от отключване, но със сигурност ще бъде от полза на някого.

Както писах в началото, метода е потвърден вече. Познатия ни хакер MuscleNerd е отключил своя iPhone4S и потвърди метода като работещ, а разработчика на SAM Sam Bingner обещава да интегрира метода в най-скоро време за по лесна употреба.

Ето тук са инструкциите на английски:

http://laforeta.blog...w-to-spoof.html

А тук на китайски в оригинал ;)

http://bbs.weiphone....id-4505058.html

  • Харесвам 8
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 224
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    37

  • Alxx®

    18

  • kawabiker

    16

  • Grievous

    14

От Редмонпай, потвърдиха още преди час, че метода работи на всички устройства, всички фирмуери и бейзбанди. Колко е вярно, ще тествам утре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече пробвах 5-6 пъти на 4S с iOS 5.0, но всеки път ми изписва "...failed to activate. Please try again later."

EDIT: Хм, активирах го отново с Globul-ската карта и започнах всичко отначало. Този път стана :)))

P.S. А утре ми пристигаше X-SIM-a. Какъв е шансът точно предния ден да пуснат софтуерен unlock. За пореден път се убеждавам, че няма по-голям карък от мен. :D

Редактирано от jamesj
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хакера MuscleNerd още сутринта добави в Twitter че вече го е пробвал на 4S и всичко е ОК ,Честито ни :smile:))))

iOS-5-iPhone-Unlock-With-SAM.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми излиза оператор Globul и M-Tel няма за Vivacom все още :( а и нямам под ръка М-телска да го пробвам и аз :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честно не знам доста и доста от стъпките не ми са съвсем ясни какво да се прави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвано на iPhone 4 FW 5.0.1 BB 4.11.08 ------ работи

iPhone 4S FW 5.0.1 BB 1.0.13 ----- работи

Честито на печелившите :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Избира се операторът, към който е заключен. Затова няма Vivacom.

Говори се, че ще го вградят в SAMPrefs като опция, така че скоро трябва да става и по-лесно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обяснима е еуфорията по темата, но ще помоля занапред, да не се повтарят едни и същи мнения. На тоя работи, това трябва, онова трябва... Да не задръстваме темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Другари

Чета и си мисля , ако имам 3GS с ББ 06.15.00 и го ъпдейтна с официален( за ъпдейт на ББ) , след което му направя gailbreak и го отключа със SAM дали ще може да се изплзва GPS-a ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам 4-ка с 5.0.1 (къстъм със запазен 04.10.01) със инсталиран САМ вече защото къстъма беше хактивиран, мога ли да пробвам в такъв случай?

ПС

Това което не разбрах дали процедурата се прави след всеки ъпгрейд/рестор или след нея телефона става ФО?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не става ФО. Процедурата отключва телефона само и единствено за картата с която си направил процедурата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно благодаря! В момента тела ми работи нормално с някакъв гивей, така че за сега ще се въздържа може би (да не оплескам така и така си работи ) :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече е по-лесно:

Sam Bingner@sbingner

W/ new SAM you can unlock by putting in your original sim, click spoof under More Info, activate in iTunes, turn off SAM, activate again.

За да отключите с новия SAM сложете картата към която е заключен телефона (ат&т например), цъкнете spoof от секцията More info, активирайте в itunes, спирате SAM (disable от менюто), слагата картата с която не може да работи айфона и закачате към itunes за повторна активация.

Горното го пробвах на iphone 4, и работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейтнах на новия SAM и се сетих че нямам карта на АТиТ, сега по стария начин ли мога или няма да стане след като тоя спуф явно тегли инфото от картата към заключената мрежа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След рестарт телефона намира ли си мрежата или процедурата се повтаря?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@sbingner

Anybody who does this unlock do NOT restore your phone until that is saved. I need to add code to save it properly.

Някой да знае какво ще рече това ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не се ресторва, а да изчакате автора да вгради код, запазващ ънлока за бъдеща употреба(след рестор, примерно).

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стана и при мен но трябваше да избирам 3-4 пъти SIM ID

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както съм писал по-горе нека някой да пробва и каже как ще се държи при айпадския бейзбенд. Сега поне субстрата не е нужен.

Лъжеш се. САМ ползва субстрат, даже и след като си свършил работата. Махнеш ли го - айде всичко наново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телефона ми е ФО, въпросите, които ще задам са за един приятел, на който се опитвам да му отключа телефона, като му казвам какво да прави по скайп. Две неща не са ми много ясни:

1.Трябва ли да е налична оригиналната СИМ, към, която е заключен телефона?

2.След като се промени Method на manual, къде точно трябава да се постави копираният ISMI код, понеже там, откъдето се копира първият път си е същия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...