Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Downgrade iOS 5.1.1 до 5.0.1 на iPhone 4S, iPad 2, 5.1 на iPad 3


arm11

Recommended Posts

От DevTeam пуснаха новият Redsn0w с помощта на който може да свалите от 5.1.1 до 5.0.1 А5 устройства (iPhone 4S, iPad 2, iPad 3), но има едно голямо но!!!

При този метод на downgrade всъщност се обновява до последния излязъл firmware преди да се направи downgrade-а! Процеса обновява baseband-а до последната версия! НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТОЗИ МЕТОД АКО РАЗЧИТАТЕ НА НЕОФИЦИАЛНО ОТКЛЮЧВАНЕ (Ultrasn0w, Gevey и др.) за iPhone 4S-а си. Хората използващи вратичката използвана от SAM за отключване за определена SIM карта, не би трябвало да имат проблеми с обновяването на baseband-а.

Ето и как да стане това:

СТЪПКА 1

Създайте папка и я именувайте Pwnage на вашия работен плот и изтеглете следните елементи в нея.

- Най-новата версия на redsn0w_mac_0.9.11b2 | redsn0w_win_0.9.11b2

- Последния актуален iOS фърмуер (IOS 5.1.1) според устройството

- По-стар фърмуер с който желаете да понижите (iOS 5.0.1)

СТЪПКА 2

Свържете iOS устройството към вашият МАС или РС, посредством USB кабел.

СТЪПКА 3

Стартирайте redsn0w 0.9.11b1 (задължително като администратор при Vista/Windows 7) и натиснете Extras

5b788b5c45b86f9b.png

984369c4ec7d21fd.png

СТЪПКА 4

След като се отвори новият прозорец кликнете на Even More

725bbb1a4c027eb9.png

СТЪПКА 5

Кликнете на Restore

a48e0c990a5bce89.png

СТЪПКА 6

Сега, ще видите три различни опции - IPSW, Local и Remote. Натиснете на IPSW и посочете фирмуер-а (5.0.1) с който искате да downgrade-нете.

c72e862a87a504b8.png

5ba30d66d500ce4c.png

Тук redsn0w ще ви подкани да заредите последния актуален в случая 5.1.1 фирмуеър.

0181f8a533ae4b26.png

Направете го, след което ще бъдете предупредени, че ако продължите бейсбанда ще бъде актуализиран до последната версия!

1d4ea15adc342099.png

Ако искате да запазите шансове за отключване на телефона си в бъдеще не трябва да правите това. Ако не ви е грижа за отключване, то тогава натиснете върху бутона "Yes".

98fca47f444ac4bf.png

СТЪПКА 7

Сега ще бъдетеинформирани, че вашето устройство ще бъдат поставено в режим recovery mod. Натиснете върху бутона "OK"

9563af9e563eeee9.png

СТЪПКА 8

Ако вашите SHSH blobs са запазени локално, то просто натиснете Local и посочете .plist файла съдържащ SHSH blobs за вашето устройство.

b086257904d8d6fb.png 125bede32164935f.png

Натиснете Remote ако вашите blobs са запазени в Cydia. Redsn0w автоматично, ще постави вашето утройство в recovery mode и ще изисква необходимите файлове от сървърите на Cydia.

СТЪПКА 9

Сега redsn0w автоматично закача SHSH blobs от вашето устройство на IPSW файла с който downgrade-вате и ресторва с него.

Този процес отнема няколко минути.

4ed5650820932eac.pngb03d0da4b199ea7f.png

СТЪПКА 10

Това е всичко, трябва да имате downgrade-нато iOS устройство.

2b94c616e7ad9bb2.png

Благодаря на Grievous за помощта!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Супер, точно се кахърих кога ще пуснем темата. Кратко, точно и ясно. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шах с пешката ...iCloud не ме разпознава след рестора. Влизам в първоначалните настройки, давам му рестор от облака и като се логна ме праща да подписвам лицензните условия. После wait until set up your apple id и ми изплюва, че нямам бекъпи. Остава опцията set as new или през ITunes...

Свежи идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Метода работи и за the new iPad (iPad 3), но има едно голямо но!!!

При този метод на downgrade всъщност се обновява до последния излязъл firmware преди да се направи downgrade-а! Процеса обновява baseband-а до последната версия! НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТОЗИ МЕТОД АКО РАЗЧИТАТЕ НА НЕОФИЦИАЛНО ОТКЛЮЧВАНЕ (Ultrasn0w, Gevey и др.) за iPhone 4S-а си. Хората използващи вратичката използвана от SAM за отключване за определена SIM карта, не би трябвало да имат проблеми с обновяването на baseband-а.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шах с пешката

Идея:

И през iTunes няма да ти позволи да върнеш backup от по-висок firmware.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По същата причина те плюе и от облака ;) Честито.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да питам, не че все съм неразбрал ама да си попитам?

Значи аз съм с iPad2 с GSMмодул, скоро го качих на 5.1 и от тогава чакам джейл.

Та въпроса ми е ако го кача на 5.1.1 и след това го даунгреидна на 5.0.1 ще мога ли да го джейлна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш, стига да имаш SHSH за 5.0.1.

Ще ме карате да ъпна моя за пробата, ей. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За пад2 има още един туул за даунгрейд. Ето: TinyCFW - [WIN]

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Готово стана :smiley-face:

Благодарение на Grievous вече имам може би първия в БГ даунгреиднат iPad2 от 5.1 на 5.0.1 както е описано и показано в втория клип в темата по горе.

След това го и Джайлнахме с absinthe и вече съм с Джайл.

Искам да благодаря на Grievous че ми свърши цялата работа и вече имам толкова да го черпя че не знам. :anime3:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А хипотетично, мога ли да ъпна iPad3 (4g) до 5.1.1 и след време ако се наложи да го върна на 5.1 (на който е в момента)? Moдема не ме вълнува, че ще се качи, така че въпросът е дали инструмента го позволява. Или е само 5.1.1->5.0.1 ?

пп. току-що си свалих и SHSH за 5.1 с последната tiny umbrella, така че който още не го е направил, е добре да го направи!

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Downgrade iOS 5.1.1 до 5.0.1 на iPhone 4S, iPad 2, 5.1 на iPad 3

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интернета е голям и балъци дебнат от всякъде a.к.а. не съм само аз изпищял от проблема с рестора от по нисък firmwere. В досадното 11 минутно клипче се казва:

  • Направете backup като използвате iTunes, не iCloud.
  • След това намерете backup-a. "C:\Users\[uSER NAME]\AppData\Roaming\Apple Computer\MobileSync\Backup"
  • Намерете последния си back-up и отворете info.plist file-а със notepad. Намерете <key>Product Version</key>
  • Променете 5.1 или 5.1.1 на 5.0.1 и запазете.
  • Сега ще може да направите рестора.

http://www.youtube.com/watch?v=WKGD8PRBqNc

Лошото е, че като отворя този file вътре всичко е на китайски и на маймуни ... има проблем с моя телевизор или метода работи само за back на 5.1. Как мислите ?

edit:

Готово. Направих всичко отначало и рестора се получи. Метода работи на backup от 5.1.1. ... за китайския и маймуницата от предишния нямам обяснение нещо се е сбъгал iTunes докато го е правил. Поздрави, 2 дена шоу, но си струваше.

Редактирано от Nick Snow
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вчера Dev-Team публикуваха една от най-големите новини за инструмента redsn0w. Както знаем, новата версия е с включена функция позволяваща на собствениците с А5 устройства да понижат своя фирмуеър до такъв, който подлежи на jailbreak.

За тези с iPhone 4S, които имаха запазени SHSH за iOS 5.0.1, но с build 9A406 също има радост. Досега те не можеха да се възползват от този downgrade, но това вече е възможно с новия ъпдейт на redsn0w 0.9.11b2, поддържащ този забравен фирмуеър.

redsn0w_mac_0.9.11b2

redsn0w_win_0.9.11b2

Ново:

* поддръжка на iOS 5.0.1 build 9A406

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,

снощи успешно даунгрейднах моя iPad2 GSM от 5.1.1 до 5.0.1 и джейл. Всичко мина като по вода. Всъщност цялата процедура беше ъпдейт от 4.3.3 до 5.1.1 и последователен даунгрейд до 5.0.1. Искам да благодаря на Dev-team за инструмента и на вас колеги съфорумци за доброто ръководство. Ако някой има питане с радост ще отговоря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А какъв е смисъла да се даунгрейдва New iPad (3) след като няма джейл и за 5.1???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То ми е интересно и как би могло да стане, остави смисъла...

From my  iPhone 4S 16GB Black

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие изтрещяхте.

Това ръководство защо е писано, защото не става ли?

Всеки ден чоплите едно и също нещо, във всяка една тема.

После форума не бил подреден.

Днес потърсих TinyUmbrella и ми излезе на десетки теми, а трябва да са 1-2. Такава за самата програма и как се работи с нея. Като се замисля и една стига.

И вземете да напишете едно мейлче на Dev-Team и да ги питате "Това вярно ли е, където сте го написали, че можем да свалим на 5.1?"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте съфорумци може ли малко помощ..!? вмомента съм с 5.1 и искам downgrade на 5.0.1 кога трябва да сейфна SHSH blobs преди да мина до 5.1.1 или след като сложа 5.1.1..!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мачът е свършил за тебе, щом не си го направил до сега...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами така ми го донесоха от Англия със 5.1..!? значи нестава работата за мене така ли..!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...