Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Нови открития в beta-та на iPhone FW 3.0


mariankata

Recommended Posts

iPhone интерфейс за видеозапис, дигитален компас, гласово управление и камера с автоматичен фокус.

От излизането на iPhone 3.0 beta firmware, потребителите разглеждат конфигурационните файлове в търсене на доказателства за бъдещи възможности на iPhone. Вероятността за видеозапис нарастна с откриването на файлове за качване (upload) и редакция (edit) на видео.

Ново откритие ще сложи край на съмненията дали Apple планира да включи видео запис в бъдещите iPhone-и. Screenshot-a, намерен при последната beta на FW 3.0, показва интерфейса за видеозапис.

081242-cameramr.jpgapple3shots2jpg.jpeg

Интерфейса показва обикновения изглед на камерата на iPhone, но с ново бутонче в долния десен ъгъл, с който избирате дали да сте в снимков режим или видеозапис. Видеозаписът не е функционален в beta-ите на FW 3.0 и интерфейсът не е достъпен без интервенции. Само след модификация на конфигурационните файлове, която да показва присъствието на видео камера, се появява този интерфейс.

Други интересни възможности, намерени в конфигурационните файлове, включват автоматичен фокус на камерата, "magnetometer" (дигитален компас) и гласово управление.

MacRumors

А ето и откритите UIimages за видео рeдакция:

video-editing1.jpg

Benm.AT

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа, всички очакваме тези "революционни" изобретения на Епъл. Дано се вслушат в гласовете на хората, но се съмнявам. Както винаги ще получаваме на час по лъжичка. Това е начинът да се задържи интересът на потребителите и да не минават на конкурентни модели. Аз лично искам да има гласово набиране, защото липсата му е голям минус при шофиране.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми то в момента има гласово набиране. Аз докато шофирам (и бях със 2.2.1 де) си го ползвах редовно. Бъркам 2 от 10 набирания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И можеш ли да го ползваш без да вадиш телефона от джоба си? Без да го отключваш и натискаш туй-онуй?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип трябва да се натиска, да. Но при мен VoiceDiler май се казваше, я връзвах с блутут хендсфри-то. Натискам копчето на хендсфрито и ми изкача програмата и почвам да говоря на кой да ми звъни. Хехе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де нали карате мАдерни колици, няма ли вариант телефона да се върже към аудио системата, компютрите му и тем подобните щуротии в колата чрез Bluetooth или USB кабела и да е възможно гласово набиране и разговор през самата система на колата?

Знам, че това е възможно на Ford Fusion 2008. От 2:45 нататък.

[youtube:3ag1uzx5]

[/youtube:3ag1uzx5]
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че може, но гласово набиране няма да има пак. Това е функция на телефона. А и аз не бих си вързал никога телефона по този начин. Не искам всички в колата да ми слушат разговорите. Предпочитам блутут хендсфри. Отдалечихме се от темата обаче.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

081242-cameramr.jpg

Както е казано отдясно има "бутон" с който избирате дали да сте в снимков режим или видеозапис.

А отляво шареното правоъгълниче за какво е? Май никой не знае. :bravo:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не пише :question: :question:

Може би е за да се влезе в това меню...

apple3shots2jpg.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шареното правоъгълниче е за бърз преглед на последното направено нещо. Било то снимка или видео. Пример: Снимаш снимка и искаш да я видиш. Там имаш малко preview цъкаш и директно отваряш Camera Roll.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мноо съм кух. :roulette:

То и сега е така, просто "бутона" е различен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Докато превеждам бета 2 и забелязвам интересни функции. Например за съобщенията - вече може да се изключи прегледа, както и да се нагласи да ви напомня два пъти :) Ако срещна други интересни неща, ще ви информирам своенвременно :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

май ще има и гласов набор в новия айфон

поне така твърдят руските молодци

voicedial.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес открих, че в бета 5 има функция подобна на MCallShow (http://www.mcleaner.com/iphone_mcallshow.jsp). Незнам дали е ново, но за мен беше когато ми изписа от кой град/държава ми звънят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...