Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

TouriSto: Стоте национални туристически обекта на България


NikolaKirev

Recommended Posts

Здравейте,

От днес в iTunes AppStore-a можете да намерите новото ми приложение.

TouriSto е вашият личен пътеводител за Стоте Национални Туристически Обекта на България. Списъкът на обкетите е създаден от Българския Туристически Съюз с цел повишаване на туристическата дейност в България.

Чрез приложението TouriSto можете да:

• разглеждате обектите в списък или на карта.

• получавате информация за туристическите обекти, като местонахожение, цени на билетите и работно време.

• "взимате печат" от обектите ако сте достатъчно близо до тях и да получите виртуална значка за посещението на 25, 50 и 100 обекта.

• сменяте между български и английски език.

http://itunes.apple....83817?ls=1&mt=8

Ще се радвам на препоръки, идеи и забележки по приложението.

Ето и няколко промо кода:

7RX6HE4XHXJR

TF3XY3KKXKW7

TNKAHPPKFTXA

Редактирано от NikolaKirev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм имал време да го тествам обстойно, защото е сравнително късно, но тези дни ще се постарая да си поиграя с цялостната му функционалност. И все пак, набързо няколко забележки за да ги имате предвид при следващия ъпдейт:

- Настройки -> Информация - мисля, че не се казваш Нокола :)

- Настройки -> Информация - "Посети сайтът ..." трябва да бъде "Посети сайта...".

- Настройки -> Информация -> Списък на фотографите - Списъкът не е read only, линкът най-долу не е clickable.

- Настройки -> Информация -> Списък на фотографите - Мисля, че конвенцията за "Done"/"Close" бутони е да се намират отдясно, а не отляво - не е голям проблем, но е нестандартно.

- Обекти -> Детайли за обекта - Уикипедия на български се пише с "я" накрая, също би било полезно вместо търсене да има директни линкове към обектите - предвид, че са само 100, едва ли ще е голям проблем да ги намерите и да ги hardcode-нете :)

- Обекти - Би било удобно да има опция списъкът да се сортира по близост. Знам, че на картата лесно може човек да види кои са най-близките обекти, но ако лесно и бързо да провери кои обекти са в радиус 5-600 метра без да ги цъка 1 по 1 на картата ще е готино.

- Профил - Label-a "Име" и самото име на човека не са подравнени и седи малко грозно. Също така, ако направиш Text Field-a прозрачен и махнеш бордера ще остане илюзията, че човек пише върху точките и би изглеждало по-готино.

- Профил - мини нотификацията, която ти показва най-близкия обект може би трябва да показва най-близкия непосетен обект.

Така като гледам станаха малко много забележките, но като че ли са основно козметични - като цяло приложението е много добре направено и предлага доста готина функционалност, издържано е стилистически и смятам, че сте свършили добра работа с графичния ти дизайнер. Определено заслужаваш петичка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще съм благодарен на един промо код,ако ти е удобно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм имал време да го тествам обстойно, защото е сравнително късно, но тези дни ще се постарая да си поиграя с цялостната му функционалност. И все пак, набързо няколко забележки за да ги имате предвид при следващия ъпдейт:

- Настройки -> Информация - мисля, че не се казваш Нокола :smile:

- Настройки -> Информация - "Посети сайтът ..." трябва да бъде "Посети сайта...".

- Настройки -> Информация -> Списък на фотографите - Списъкът не е read only, линкът най-долу не е clickable.

- Настройки -> Информация -> Списък на фотографите - Мисля, че конвенцията за "Done"/"Close" бутони е да се намират отдясно, а не отляво - не е голям проблем, но е нестандартно.

- Обекти -> Детайли за обекта - Уикипедия на български се пише с "я" накрая, също би било полезно вместо търсене да има директни линкове към обектите - предвид, че са само 100, едва ли ще е голям проблем да ги намерите и да ги hardcode-нете :smile:

- Обекти - Би било удобно да има опция списъкът да се сортира по близост. Знам, че на картата лесно може човек да види кои са най-близките обекти, но ако лесно и бързо да провери кои обекти са в радиус 5-600 метра без да ги цъка 1 по 1 на картата ще е готино.

- Профил - Label-a "Име" и самото име на човека не са подравнени и седи малко грозно. Също така, ако направиш Text Field-a прозрачен и махнеш бордера ще остане илюзията, че човек пише върху точките и би изглеждало по-готино.

- Профил - мини нотификацията, която ти показва най-близкия обект може би трябва да показва най-близкия непосетен обект.

Така като гледам станаха малко много забележките, но като че ли са основно козметични - като цяло приложението е много добре направено и предлага доста готина функционалност, издържано е стилистически и смятам, че сте свършили добра работа с графичния ти дизайнер. Определено заслужаваш петичка.

Хах, да.. наистина има доста козметични забележки, които ще оправя в най-скоро време. Благодяря за изчерпателния списък.

Ето още малко промо кодове. Ще се радвм да го rate-нете.

TFA37K6N34E3

WH3K6RLTXTPN

YETNRRH7PKKR

YR4PX33YNT9H

RP7XKN76AY6K

Приложението не е само в българският AppStore, а по цял свят, така че би трябвало да е налично и в UK. Ще проверя все пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Браво за приложението!

Открих една правописна грешка - като искаш да сложиш печат на обект, който не е наоколо. В pop-up-а пише "Сигурни ли сте че искате да вземето печат от тук?"

Има нещо проблеми с ревютата и рейтването - дава ми че трябва да го купя или смъкна първо. Ще пробвам пак по-късно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за приложението.

Две неща на първо четене:

1) Програмата НЕ е оптимизирана за iPad, в смисъл, не е разпъната, стой все едно е на iPhone

2) НЕ работи Ориентацията на програмата. НЕ може да се завърти в Landscape режим.

Само напред с подобни БГ приложения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Винаги е така - не можеш да рейтваш нещо, което не си пробвал ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май с промо код ако си я свалил не можеш да я рейтнеш или има някакво бъгче в iOS 6. Ще я препоръчам на моите познати и ще ги помоля те поне да я рейтнат.

@amaret0, аз лично не виждам ситуация, в която ще спечелиш нещо от това да я завъртиш в landscape, така че не смятам, че трябва да го има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, да, рейтваш само ако ръсиш $$$. Иначе рейтинг се прави лесно - подаряваш куп кодове и те качват на върха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна идея за всички туристи. Харесва ми дизайна, можеш да сложиш различни сменяеми темички, добави още achievments, например CaveMan, ако си посетил всичките пещери и т.н. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@killer4o, ммм...да речем че съм си закачил таблета на таблото на колата, и си го използвам както за навигация, така и за всичко останало. И едва ли за Portrait ще е удобно.

(в 99% от случайте ИНАК го използвам таблета в Landscape също така)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За iPad е ясно, там и без това разликата между potrait/landscape е минимална. За iPhone ми беше мисълта, но сега като каза, вярно, че compatibility режима не позволява въртене и тогава е неудобно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Здравейте,

Днес и утре, TouriSto е безплатно. Ако не сте си го свалили, побързайте :smile:

Ще се радвам да го Rate-нете и да споделите впечатленията си от него.

TouriSto

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само като предложение, няма ли да е по интересно ако се сложат реалните печати като снимки на съответните места. Аз имам около 40 и не ми е никакъв проблем да ги сканирам и да ти ги изпратя. Имам познат който има около 70 и мога и неговите да сканирам за да е по-пълна колекцията. Предполагам че лесно от няколко човека ще се съберът всички 100 печата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, + снимкова галерия от примерно 5 снимки от всеки обект. Най-лесно може да се сдобиете с такива от Google Earth :)

Редактирано от inutero
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само като предложение, няма ли да е по интересно ако се сложат реалните печати като снимки на съответните места. Аз имам около 40 и не ми е никакъв проблем да ги сканирам и да ти ги изпратя. Имам познат който има около 70 и мога и неговите да сканирам за да е по-пълна колекцията. Предполагам че лесно от няколко човека ще се съберът всички 100 печата.

Да! Мислил съм за това. За съжаление имам сравнително малко на брой печати в моята книжка, но ако някой би ми съдействал бих пробвал да го направя. Ще стане по-интересно наистина. Друг е въпросът със това дали има някакви авторски права върху тези печати, но това може да се говори с туристическият съюз.

Благодаря за предложението!

Пощата ми е: nikola.kirev@gmail.com

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не се локализира добре, няколко пъти програмата ми казва, че не съм достатъчно близо за да взема печат, а се намирам на самото място.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е от приложението - при рязка промяна на надморската(качване на връх, примерно), телефонът не я засича добре и като резултат дава и странично отклонение. Мърдаш метър-два и чакаш, обикновенно се получава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До седмица ще пробвам да сканирам всички страници и ще ти изпратя всички печати който имам. Имам и доста на самите билети с който съм бил на обектите, така че част от тях ще бъдат и без фон. Ще взема и книжката на познатия с повечето печати и тях ще сканирам. После ще видим кой нямаме и ще ги потърсим при други хора :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не се локализира добре, няколко пъти програмата ми казва, че не съм достатъчно близо за да взема печат, а се намирам на самото място.

Мерси за отговора. Наистина е много вероятно да не е от самото проложение, но ще видя какъв радиус съм задал и ще тествам по-обстойно. Все пак ще ми помогнеш доста, ако ми кажеш на кой точно обект се е получил този проблем.

@Asen_77 Супер! С нетърпение ще очаквам да ми пишеш.

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен също се получи неточно локализиране. В събота бяхме на Белоградчишките скали. Първоначално показа, че най-близкият обект е пещерата Магурата, а при повторно стартиране на приложението, ме попита дали съм сигурен, че искам печат, тъй като обектът не е достатъчно близо. Въпреки това, при повторното стартиране на приложението, коректно беше написало, че Белоградчишките скали са най-близо. И в двата случая бяхме на самия вход на крепостта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никола прати ми на ЛС твой мейл за да мога да ти изпратя първата серия сканирани печати от личната ми карта. В последствие ще сканирам и други, но сега е отпускарски сезон и хората с другите карти не са в София ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз също мога да се включа. Имам 50-51 печата. Най-добре ще е ако се знае кои трябват, щом вече има сканирани.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...