Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Downgrade iOS 6 to 5.1.1/5.0.1/4.x.x - iPhone 4 / iPhone 3GS / iPad 2 / iPod Touch 4 - redsn0w


Veselin Minchev

Recommended Posts

В това ръководство ще ви покажа как да на направите даунгрейд от iOS 6 до 5.1.1/ 5.0.1/4.x.x с предварително запазени SHSH файлове. Също така, по този метод можете да преминете от iOS 4.X до по-нова версия.

Дължа да допълня, че в най-скоро време се чака нов redsn0w, в който ще е наблегнато на даунгрейд-а към 5.x.x.

Предупреждавам, че методът работи само с iPhone 4/3GS, iPad 2 и iPod Touch 4!

Ако искате да понижите iPad 2 до iOS 5.x е необходимо да имате SHSH файлове за две генерални версии (iOS 4.x и iOS 5.x) иначе е невъзможно.

Тези, които имат iPhone 4S или iPad 3 е необходимо да знаят, че ПОНИЖАВАНЕТО Е НЕВЪЗМОЖНО НА ТОЗИ ЕТАП, ЗАЩОТО ТРЯБВАТ НАЛИЧНИ SHSH ФАЙЛОВЕ ЗА ПОНЕ ДВЕ ПОРЕДНИ ГЕНЕРАЛНИ ВЕРСИИ, ЗА ДА СТАНЕ НА ВСЕКИ ДВУЯДРЕН УРЕД.

Как да проверим дали нашите SHSH файлове са запазени?

За целта е нужно да изтеглите TinyUmbrella. След като отворите програмата, трябва свържете устройството и да цъкнете на бутона "Save SHSH". След това можете да видите кои SHSH файлове са запазени и къде.

Как да понижим от iOS 6 до iOS 5.1.1/ 5.0.1/4.x.x?

С този метод ще ви покажа как да направите даунгрейд на вашия iPhone 4/ 3GS, iPad 2 или iPod Touch 4, използвайки помощта на последната версия на redsn0w. Според мен тoва е най-добрият метод за понижаване, защото възможността от грешки по време на процедурата е доста малка.

Съветвам Ви да прочетете всички стъпки, преди да започнете процедурата.

Стъпка 1: Изтеглете последната версия на redsn0w

- redsn0w 0.9.14b2 (OS X)

- redsn0w 0.9.14b2 (Windows — run in Administrator Mode)

-redsn0w 0.9.15b3 (OS X — use Ctrl-Click->Open if on Mountain Lion for now)

-redsn0w 0.9.15b3 (Windows — run in Adminstrator Mode)

Стъпка 2: Отворете redsn0w и цъкнете на "Extras"

27713741.jpg

Стъпка 3: Сега цъкнете на "SHSH Blobs".

26412898.jpg

Стъпка 4: После на "Stitch".

29361781.jpg

Стъпка 5: Сега от "IPSW", изберете фирмуера, до който искате да понижите.

58962608.jpg

Стъпка 6: От "Local" изберете SHSH файла.

43854549.jpg

Стъпка 7: Изчакайте redsn0w да "сготви" фирмуера с вградените SHSH файлове. След като приключи, ще ви излезе този прозорец:

30764816.jpg

Стъпка 8: Отворете отново redsn0w и от менюто "Extras" изберете "Pwned DFU". След това следвайте инструкциите за вкарване в DFU мод.

Стъпка 9: Отворете iTunes и направете рестор с готовия къстъм фирмуер.

Форумът не отговаря за възникнали последици по време на тази процедура. Всичко правите на ваша собствена отговорност!

Това е, желая Ви успех!

Veselin Minchev,

BGiPhone

Искам да допълня, че можете да използвате директно SHSH файловете от Cydia. Просто се върнете на Стъпка 6 и от Blobs изберете "Cydia" (необходимo e да вкарате устройството в DFU мoд).

34268516.jpg

Aко по време на инсталацията Ви изкара "error -1", отворете redsn0w и от Еxtras/Recovery Fix следвайте стъпките. Тествано е на два телефона и работи.

Ако пък се сблъскате с "error 1600", това означава, че устройството не е вкарано правилно в Pwned DFU.

Повече за грешките, на които можете да се натъкнете - тук.

Редактирано от Veselin Minchev
Update
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 84
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    13

  • The Shaman

    9

  • mariankata

    7

  • Shomev

    6

В случай, че имам запазени shsh за iOS 5.01, 5.1, и 5.1.1 без iOS 4.3.3 ще мога ли да направя downgrade?

Питам защото горе с червени букви пише, че трябва да са налични всички. В случай, че нямам за 4.3.3 това проблем ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен не се получава, в най-добрия случай дава грешка -1. Има ли надежда или да му слагам 6(дано изобщо стане де).

Едит: като пробвам с 6, дава "..is not compatible".

Edit2: Тази грешка -1 ми я дава по време на Verifying...

Редактирано от apodjeki
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам т.8 важи ли за ipad2. Питам защото не мога да го вкарам в Defu мод.

Правя всичко по описания начин, когато стигна до т.8 и искам да го вкарам в Defu mode redsnow ми изписва съобщение,че не може да продължи операцията. Въпреки всичко shsh е прикрепен към Ipsw файла. Когато опитах да направя с него downgrade ios5.1.1 itunes дълго мисли, след което ми изписа грешка 1601.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Получи се.. нямам си на идея как. Съветвам да не го опитва никой това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Получи се.. нямам си на идея как.

И повече от идея щеше да имаш, ако малко беше попрочел, или поне пуснал в търсачката "грешка 1601", или гешки при рестор....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай iREB.

Жорка, рЪбЪ не върши работа на двуядрените. Отделно, че по принцип е шит и е по - добре да се ползват вградените в редсноу функции.

П.П. Не съм пробвал, но за А5 няма pwned dfu и вероятно се прави в рикавъри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За А5, А5Х и А6 няма буутром пробив. Забрави за pwned dfu.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, сега попрочетох. iREB обаче неведнъж се е справял там, където redsn0w не е успявал. Вчера отново ме спаси :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И повече от идея щеше да имаш, ако малко беше попрочел, или поне пуснал в търсачката "грешка 1601", или гешки при рестор....

Как пък разбра че не съм прочел за грешките? Не ми свърши работа, защото хора в моята ситуация нямаше, а като опитах един фикс даже и по-зле стана.

Aма колко си уверена, сякаш знаеш на 100% какво съм направил.

Редактирано от apodjeki
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съветвам да не го опитва никой това.

Начинът си работи.

Най-много да ти даде грешка при рестора и да зависне в рековъри,което посредством redsnow се оправя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко си работи както трябва и е описано в първи пост. Вчера свалих един 3GS от първия път. Дори беше с айпадски бейзбанд, който в последствие беше понижен. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен обаче има проблем с downgrade ios6 до ios5.1.1. Имам всички shsh, но нищо не се получава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли начинът,който ти написах?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направих всичко както е описано в темата, но когато го вкарвам iPad2 в Powned dfu ми излиза следното съобщение:

Sorri, that isn't supported yet on the iPad2.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да допълня, че можете да използвате директно SHSH файловете от Cydia. Просто се върнете на Стъпка 6 и от Blobs изберете "Cydia" (необходимo e да вкарате устройството в DFU мoд).

34268516.jpg

Aко по време на инсталацията Ви изкара "error -1", отворете redsn0w и от Еxtras/Recovery Fix следвайте стъпките. Тествано е на два телефона и работи.

Ако пък се сблъскате с "error 1600", това означава, че устройството не е вкарано правилно в Pwned DFU.

Повече за грешките, на които можете да се натъкнете - тук.

Направих всичко както е описано в темата, но когато го вкарвам iPad2 в Powned dfu ми излиза следното съобщение:

Sorri, that isn't supported yet on the iPad2.

Няма как да направиш даунгрейд на iPad 2, ако нямаш налични SHSH файлове за две генерелни версии (iOS 4.x и iOS 5.x).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен не се получава, в най-добрия случай дава грешка -1. Има ли надежда или да му слагам 6(дано изобщо стане де).

Едит: като пробвам с 6, дава "..is not compatible".

Edit2: Тази грешка -1 ми я дава по време на Verifying...

Загубих си 3 часа в опити със редсноу и не успях. Даваше ми всякакви грешки.

Направих даунгрейда със Snowbreeze 2.9.6 и запазените shsh за 5.1.1

Ето какво направих в няколко стъпки:

1. Пуснах сноубриза

2. Свалих си 5.1.1 фърмуера за 4-ката 9В206

3. С iFaith свързах фърмуера със съответния shsh файл

4. Билднах си подписан фърмуер за моя телефон, но без активация - ползвам си го с оператора

5. Следвах инструкциите и вкарах телефона в ДФУ мод

6. Ресторнах фърмуера от т. 4 с айтунс и шифт + рестор

7. След рестора извадих кабела, защото имам пин код на картата, отключих и с айтунс си го активирах

8. Ресторнах си последния бекъп преди ъпдейта до 6-цата

9. След ребуута разкачих от кабела и инсталирах Аппсинка за иос5+

10. След синхронизацията всичко си е както преди

Успех!!!

Надявам се да съм ви бил полезен

Редактирано от Bodlio
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А Sn0wbreeze за какво ти е трябвал въобще??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А Sn0wbreeze за какво ти е трябвал въобще??

За да ми вкара Cydia директно във фърмуера

Редактирано от Bodlio
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нали има джейл с redsn0w след това. Защо си усложнявате живота, не знам?

Ама вие си знаете де. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При липса на запазени SHSH файлове за версията до,която искаме да върнем,Downgred-a е невъзможен.Така ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...