Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Локализация на 3.0


Гост

Recommended Posts

Тъй като забелязах интерес по този въпрос ето какво мога да кажа до момента: след малко разглеждане на бета 2 на 3.0 мога да споделя впечатления относно възможността за локализация. А именно:

БГ меню ще има без проблем.

Клавиатурите са ги променили генерално и доста по задълбочено трябва да ги разуча, преди да кажа дали ще мога да направя българска такава.

Форматирането на номерата засега също не е проблем.

Пакетите за операторите също не са проблем, като сега те ще а само два - Globul си го има :lol:

Искам само да уточня, че това се отнася до бета 2. До официалното пускане на 3.0 могат да се променят нещата и нищо да не мога да направя...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
  • Отговори 90
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • BANNN

    6

  • monbonim

    5

  • ppepyno

    5

  • bronc

    3

Топ автори в тази тема

Май, ще остане само логото на оператора, шрифтовете и буквите в указателя...

До колкото видях в бета 5 има бг клавиатура... но за момента не работи...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Силно е да се каже, че има бг меню, при условие че няма bg.bundle

Това не означава, че няма да има в Gold Master-a :razz:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз силно се надявам да добавят и българско меню, но силно ме съмнява. Досега в почти всяка нова бета са се добавяли клавиатури, но езиците не са мръднали. Това ме кара да си мисля, че те са окончателни.

Другото, което говори против българското меню в 3.0 е, че Apple имат договори с големи фирми за преводи на дадени езици. Ако разгледате фирмите, никоя от тях не превежда на български. Не че това не може да се промени, но все пак :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Силно е да се каже, че има бг меню, при условие че няма bg.bundle

Това не означава, че няма да има в Gold Master-a :razz:

Със сигурност ще го има, но означава, че го няма сега! :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не знам Атанас от къде има такава информация. Ако той го превежда за Apple, 100% е подписал 1 тон документи да не разпространява информация от каквото и да било естество. Ако не го превежда той, тогава само предполага на база появяването на клавиатурата в телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...
  • 3 седмици по-късно...

Aз дадох информация как да се инсталира БГ фонетична клавиатура на ОС 3.0, но я написах на английски и бе изтрита.

Инсталирайте :

1. iKeyEx3-0.1-99b

2. Български фонетичен лейаут

Следвайте ТОЧНО указанията от точка 1 до точка 9; Въведете за име на клавиатурата Bulgarian Phonetic:

(ако не разбирате добре англйски не е страшно- гледайте картинката)

Това което трябва да направите след точка 9 е

iKeyEx ? Mix and Match ? Bulgarian Phonetic? Input manager ? Russian (Russia).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

3G 8GB FW3.0 Jailbrake Ultrasn0w Работи супер, най-накрая имам фонетична клавиатура :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

и аз я бонах на 3г 16гб 3.01

s iKeyEx 1.10 дето е от cydia не ми извади mix&mach и се наложи да го деинстална и да инсталирам тоз .deb дето е даден тука

иначе с bulgarian keyboard от там го направих.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирах

iKeyEx3-0.1-99b и Българската клавиатура но дотук. Не ми се появява във сетингс iKeyEx за да продължа нататак. Какво да правя.

Рестартирах телефона поне 3 пъти след инсталацията.

С iPhone 2G 16G и ос 3.0 съм

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Aз дадох информация как да се инсталира БГ фонетична клавиатура на ОС 3.0, но я написах на английски и бе изтрита.

Инсталирайте :

1. iKeyEx3-0.1-99b

2. Български фонетичен лейаут

Следвайте ТОЧНО указанията от точка 1 до точка 9; Въведете за име на клавиатурата Bulgarian Phonetic:

(ако не разбирате добре англйски не е страшно- гледайте картинката)

Това което трябва да направите след точка 9 е

iKeyEx ? Mix and Match ? Bulgarian Phonetic? Input manager ? Russian (Russia).[/quote:1mwc4q6t]

Това дотук е супер ама някой ако ми каже къде точно да си сложа файла в телефона ще съм му много благодарен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за линка ,изчетох всичко ама нещо не се получава. Инсталирах "iComander" смених права за достъп на папките ,спазих главните букви и не иска да тръгне тая версия .Всичко това го пробвах на iPhone 2G ,FW-3.0.1. Jailbrake: redsn0w незнам дали има значение. Благодаря за помощта ,мразя да се отказвам и ще следя темата дано някой се появи с подобен проблем и подскаже някакво решение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...