Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем при Shut Down... (OS X)


profusion

Recommended Posts

Здравейте,

от няколко седмици имам проблем при гасене на Планинската Котка на Мак мини, ми стига до сивия екран и после си седи и мисли и не се изключва и трябва да го изключвам със задържане на бутона което не е хич добре за ОС. Някой срещал ли е подобен проблем или как мога да опитам да го оправя?

Малко детайли:

-у нас имам същия Мац мини с инсталиран същия софтуер (основно за работа и нищо драстично не съм чоплил) но при него няма подобен проблем

-проблема го забелязах при Лъвчо и си остана при преминаване към Планинската котка

-понякога изгасянето става но на 8 от 10 пъти не иска

-пробвал съм да изключа всички програми и тогава да гася да не би нещо дето върви да пречи но и това не е

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да с ъпдейт съм и на двата Мака, но този проблем при единия беше и преди ъпдейта още

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако няма по-безболезнен/лесен вариант ще слагам на чисто...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега, най-малко пермишъните оправи ли ги? Друг въпрос:

Опита ли да създадеш нов юзър и да видиш при него как е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм пробвал и двете! Ще опитам понеделник на работа и ще кажа какво е станало?

Пермишъните от тук ли се оправят?

diskutility.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Именно от там. По-добре е и през recovery да го направиш, а не като си се логнал с потребителя ти.

Направи и PRAM reset. Рестартираш и държиш cmd + option + P + R докато не се рестартира втори път.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Намерих си проблема - направих пермишъните, но вероятният бъг е бил заради Машината на Времето, бях я направил да бакъпва мрежово отдалечено на сървър и когато започне да го прави не е могло да изключи и е изчаквало на сив екран, а аз го бичих от бутона горкия :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Да се включа и аз. Случайно погледнах темата и реших да рестартирам PRAM-а, ниюо че нямах проблеми. Обаче като го рестартирах и като го пусна(минито) работи малко и се рестартира самичко, потърсих в интернет проблеми след ресет на прам, но нищо. Идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рипеърнах пърмишъните от рековерито и още не се е рестартирало, явно е оправило нещо, мерси :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...