Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Колорадо и Вашингтон легализираха марихуаната.


alex.7777

Recommended Posts

За съжаление като не е легализирана марихуаната, това по никакъв начин не спасява нашите деца от това да го опитат или консумират. Дори напротив като забранен плод е още по-привлекателен. Ситуацията е въпрос на възпитание и въпрос на среда. За съжаление дори и да е в най-елитното училище, това по никакъв начин не е гаранция за спасение от консумацията, дори напротив там децата са с повече възможности и не са ограничени от невъзможността да си го позволят. Докато бях ученик имах съученик, който в 11-ти и 12-ти клас пушеше всеки ден, но това не ме е направило пушач. После в университета отново имаше пушещи редовно, но това отново не ме е направило мен и останалите ми колеги от университета консуматори. Така че, не е въпрос на ограничение а въпрос на среда и възпитание. Признавам си че съм опитвал и както прочетох в предишни постове в темата, ако го правиш веднъш на 2-3 месеца на някое събиране или купон в никакъв случай не е вредно. Без да искам да намесвам тютюнопушенето в темата ще кажа като непушач, че наистина е много неприятно докато вечеряш в заведение да се пуши около теб и да усещаш миризнама, и въпреки възраста си с нетърпение очаквам да отида на дискотека в която няма да се пуши и като се прибера от там да не ми се иска просто да си изхвърля дрехите на боклука.

По повода за тютюнупушенето само ще добавя една фраза - Много мразим да ми ядеш докато пушим ;)

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    9

  • rooibos

    9

  • killer4o

    8

  • BulgarianSS

    6

Асене, спрях да чета още след първото ти изречение, което е по скоро оправдание. Явно съм прекалено старомоден за тези спорове и този път наистина ще игнорирам темата ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всеки е в правото си да го направи, както и всеки е в правото си да изкаже мнение, докато темата не е заключена или съответния потребител със забранени права за писане.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И кое му вредното на алкохола?!? 50 грама ракия е вредна или чаша вино, или пък може би една бира... Всяко нещо в големи количества е вредно.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И кое му вредното на алкохола?!? 50 грама ракия е вредна или чаша вино, или пък може би една бира... Всяко нещо в големи количества е вредно.

Да, прав си. Точно затова хората се питат защо едното е законно, а другото не е. (ясно е че интересите на някои въртят всичко де..)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гога, то е едно и също :) Ама за "удобство" са с различни имена.

  • Харесвам 3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пуснах темата, защото ме озадачи, накъде върви света.......отговора е може би многозначен, аз лично не съм пушил трева, камо ли неква твърда дрога.Исках само да видя, какви отзиви ще има тук, където са доста интелигентни хората.....Смисъла е доста ясен, коѝто има глава на раменете, мисли с нея, а коѝто няма се подхлъзва наѝ–общо казано, аз лично ако гепя децата ми с трева, ще им счупя ръчичките.

  • Харесвам 5
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се заричай, че и баща ми така преди време говореше за зет с обици ..., пък той и с татуировка ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да не се зарича: като пораснат и си изкарват сами хляба - да си трошат главите. До тогава ще им ги троши тате on demand :tooth:

  • Харесвам 3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Темата се обръща на алкохолици V.S. наркомани. :biggrin:

Е... Та тебе учудва ли те? Само не знам хората с по 50 гр. ракийка на ден (през ден) и тия с по 5 масура месечно към кои да ги причислим? Съответно тия първите алкохолици ли са аджеба и тия вторите - наркомани???

Не знам защо ме засърбяха ръцете да пи(у)ша тука... Знам със сигурност едно (и никой не мо'ж ме убеди в противното)... (И защо никой не се сети да погледне на нещата така) НЕ МОЖЕ да се сложат в една торба ЗАЕДНО заклети пияници, които пребиват жените си и трайно травмират децата си, на вид са с около 20 години по-стари, заместват сутрешното си кафе с "биричХа", ЗАДЪЛЖИТЕЛНО в супера първо взимат "стъклото", а за другото - (ако остане) и т.н. и т.н. с кротките ценители на алкохола...

Или... Тия, дето сецкат всеки ден "по пет за късмет" и са ПЕРМАНЕНТНО в джаза в едно с хората, пушещи по няколко цигари на месец...???

Със сигурност и алкохолът и тревата са продукт на "интелигентното" развитие на човешката раса... Да сте видели някое животно да кърка или да дърпа коз???

Съгласни с мен или не - ФАКТ е, че и в двете субстанции няма нищо полезно за организма ни... Въпросът е - колко са вредни (и опасни). А може би отговорът е - кой до колко се пристрастява и до каква степен има самоконтрол и отговорност... А за свободата на личен избор - смятам, че всеки човек има правото и лайно да си забърка в една чашка и да го сръбне... А остатъкът да си го свие на една цигарка и да си го изпуши с кеф!

Айде, стига толкова философии по темата от мен. Отивам да си...

(Абе или ще джасна една от татковата препек или ще си завия един масур /Петрички - "био"/)

  • Харесвам 3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Няма добро и лошо, всичко е в мярката :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не очаквах, че има толкова консвервативни хора в този форум.

Първо, който не е пробвал, не мисля, че може да има каквото и да е мнение по въпроса. Към тревата не се пристрастява, предполагам знаете. Друг е въпросът, че в България с какво ли не я друсат (буквално смесване/потапяне с кокаин и други гадости). А друсана "поста" не е на хубаво..

Лично според мен всеки пълнолетен, който иска да пробва, да го направи. С малолетните нещата стоят различно. Там огромна роля играе семейството. Защото ако си заебеш децата (а такива родители има бол в България), то от тях няма да стане нищо. Опитат ли треви (а и други работи), трудно и ще ги откажат. Друг е въпросът ако това дете* има добро възпитание и акъл в главата. То тогава дори и да опита, дори да му хареса първоначално и да почне да употребява, то рано или късно ще се откаже, защото ще види, че това до нищо добро не води. А и че от нея се затъпява, е една огромна истина, но не е много дискутирана темата. Както и да е... Всичко което съм написал се отнася за марихуаната. Не казвам, че я одобрявам, но в никакъв случай не казвам и че съм против. За всякакви други наркотици и производни съм твърдо против.

* Имам предвид главно децата м/у 14 и 18 г. При по-малки вече е абсолютно недопустимо, а и нереално като се замисля.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-наивно мнение по темата, не бях срещал! Не се пристрастявало, малки, големи, унми, глупави :D Както и да е. Друсайте яко, зомбита и не ни занимавайте ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...