Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с 3G Modem с OS Mountain Lion


dedil

Recommended Posts

Oказва се, че не мога да ползвам 3G модема с последната версия на OS Mountain Lion ! :mad:

Закупих нова машина, клонирах я със старата и единственото приложение, което не тръгна е това.

Ако някой има опит или може да помогне бих бил благодарен. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен няма ядове. Като вкараш модема, не се ли появява диск със инсталационен файл?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитах да се свържа през него, но не стана. Реших, че проблема е в приложението и инсталирах, и това, което ползвах, и едно друго, като деиснталирах предишното. Сега, когато вкарвам самия модем никъде не индикира нищо, а дори и да стартирам приложението то се стартира, но връзка не може да бъде направена. Дали някъде няма накаква забрана за това?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Файъруол, литъл снич, систем префренсес... Потърси?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може конкретния модем да няма драйвъри и поддръжка за Mountain Lion или за новата машина.

Имах случай с един м-тел-ски модем, борих се 2 часа, накрая звъннах на съпорта, а те казаха: този модел не работи с i5/7 процесорите, нека дойде клиента да го сменим с по-нов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Файъруол, литъл снич, систем префренсес... Потърси?

Firewall off, нямам Little snitch, не се сещам за друго :blush:

Може конкретния модем да няма драйвъри и поддръжка за Mountain Lion или за новата машина.

Имах случай с един м-тел-ски модем, борих се 2 часа, накрая звъннах на съпорта, а те казаха: този модел не работи с i5/7 процесорите, нека дойде клиента да го сменим с по-нов.

Говорих с тях... нищо. Казаха да се обърна за съпорт към дилъра на apple, голЕм майтап.

Редактирано от dedil
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш си MobilePartner за MacOS, вкарваш настройките на оператора и жънеш.

Редактирано от mirror
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не цитирай последен пост, следват санкции!!!

Ще се пробвам

:zany:

Днес се консултирах с Мтел и ми казаха, че все още нямат устройства, които да работят с последната версия на OS. :mad: Имало протокол от Apple, с който американските братя казват, че не били спазени някакви си процедури от разработчиците на софта на модемите и ако не се отстранят няма да им дадат достъп! :blush::yikes:

Същевременно iStyle ми показаха устройство, което е от БТК и си работи. Уговорката ми е, че до края на седмицата ако не ми предоставят устройство, което да работи си вземат това и ми прекратяват абонамента.

:zip:

Редактирано от Alxx®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На твое място отдавна да съм си взел бисквитка. Нетът им е в пъти по - добър, макар и да няма покритие в цялата страна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми трябва за всеки случай, back up. Ползвал съм го само веднъж, по-скоро опитах се и ядец.

Доста лоша референция за телекома :naughty3:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е накарай ги да ти сменят устройството.

http://old.mtel.bg/corporate/devices/wi-fi-routers/mtel-mobile-e5832/index.php

Имах такова, не знам дали не са ги спрели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес сагата приключи :unsure:

От Мтел се отказаха - към момента НЕ РАЗПОЛАГАТ с устройство, което да може да работи с OS X 10.8.2 :blush:

Оставих модема и SIM -а, към него в техен офис, ще прекратят абонамента и ще ми възтановят парите от надчислените месечни такси до момента. Откровено казано не съм очаквал, че широко рекламирания като високотехнологичен телеком изостава толкова и то по именно по такъв начин

:liar:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...