Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Проблеми с мобилния интернет (GPRS, EDGE, 3G)


monko

Въпрос

Здравейте,

Имам следния проблем. Активирах си услугата GoWeb 25 MB от Глобул. Първо не можех да видя Cellular Data в Settings/General/Network, активирах го от plist-a и сега е ок. Но въпреки че съм сложил правилните настройки за APN, EDGE-a и 3G ми е включен през SBSsettings, нямам интернет и даже не ми излиза никаква иконка до GLOBUL, от сорта на o, e, 3G. Някакви идеи да имате?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0
Здравейте,

Имам следния проблем. Активирах си услугата GoWeb 25 MB от Глобул. Първо не можех да видя Cellular Data в Settings/General/Network, активирах го от plist-a и сега е ок. Но въпреки че съм сложил правилните настройки за APN, EDGE-a и 3G ми е включен през SBSsettings, нямам интернет и даже не ми излиза никаква иконка до GLOBUL, от сорта на o, e, 3G. Някакви идеи да имате?

Здравейте и от мен, искам да попитам и аз за същият този проблем... дали има нещо където да съм пропуснал или като последна мярка трабва да се звъни в Глобул за да си проверяват при тях грешките.

Всичко съм направил както колегата го е описал и нещата стоят като при него.

Ще съм благодарен ако някой ми даде съвет...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Като ПЪРВА мярка трябва да се обадиш в глобул. Като втора - веднага си приведи местоположението в ред! Къде си мислиш че се намираш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здр. Наскоро си пуснах мобилен интернет на Глобул на Iphon 3GS с OS. 4.0 е ,и какво ли неправих и няма и няма интернет..

Синхронизирах го с ITunes званях в Globul и пак няма..

Пробвах картата на друг Iphone s 3.1.2 има интернет - значи е от моя апарат.

Имам инсталиран SBSettings пускам 3G и EDGE, пробвах да го пускам от Settings и пак същото ....Правих Reset Network Settings ....всякакви Reset-и и нищо

Данеби някая програма да му пречи или трябва да сменям Firmware...

Благодаря предварително....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Проблема идва от SBSettings. Аз се оправих с него единственно чрез рестор. Деинсталиране на SBSettings и зачистване ръчно на остатъчни файлове не помогнаха. Така, че ако имаш запазени файлчета в Cydia тегли 4.0.1 и си нов. Ти решаваш, но определено аз така бих постъпил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

izi, ако си се опитвал да редактираш carrier.plist, за да махнеш Call Forwarding затова нямаш мобилен.

Ако е така, то направи едно от двете в този пост и трябва да ти дойде мобилния нет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

На 4.0 не съм го бутал carrier.plist ( май ) сложих този сорс http://apt.iphone-storage.de инсталирах ForwardMsgFix 4.0 и пак нищо

четах че трябвало ръчно да се конфигорират настроиките за интернет ама няма как...( APN ) затова теглих iPhone configuration utility - но не ми дажа да инсталирам профил.

пробвах и с www.unlockit.co.nz пиша ги настройките но не ми дава да инсталирам профила .... ONLY ONE APN CONFIGURATION CAN BE INSTALL

и незнам вече накъде

Благодаря ви все пак..а пък не ми се минава на 4.0.1

Да махам ли SBSettings ?

Редактирано от izi
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Снощи ресторнах от 4.0, до 4.0.1, с надеждата, че проблемът с EDGE-a ще се оправи, но уви. Пак не работи, GPRS-a ми е активиран, написал съм настройките (то едни настройки... ), инсталирах и Puish Doctor и т.н., но пак не става, все ми "казва", че нямам връзка с интернет, през WiFi нямам проблеми, но EDGE-a не захапва, някакви идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Немога да разбера само аз ли с 3GS с 4.0 ли го имам проблема с мобилния интернет или просто малко са си го пуснали и незнаят още.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Исках само да отбележа по моя проблем по-горе, намерих решение в Cydia, инсталирах EDGE toggle (така мисля, се казваше) и в менюто на SBSettings се появи още една икона наречена EDGE и така стават две иконки, едната е EDGE, а другата Data, първо се пуска EDGE-a после Data и интернета тръгва...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В SBSettings, Edge и 3G си го има без да се налага да теглиш допълнителен софтуер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Говоря ти, че след, като инсталираш това "нещо", ти се появаява още един бутон, под който не пише "Dаta", както е в момента на последната версия на SBSettings, под него пише EDGE, така беше преди (не помня преди колко време, на някоя стара версия) и от този бутон можеш да спреш из основи мобилния интернет, както и да го пуснеш. Съответно за да работи мобилният интернет и двете икони трябва да са активни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте. Проблемния телефон е iPhone 4 , FW 4.1 , JB : GreenPoison .

И по проблема ... първоначално изобщо не искаше да се свързва с дата и иконата на status bara не се показваше. След като включих за няколко секунди Airplane mode, иконата започна да се показва, но връзката се бавеше. Сега трябва да чакам известно време след като иконата се е показала, за да почна да ползвам дата, а като сменя от EDGE на 3G, връзката пак се губи. Освен всичко останало, сега и Safari започна да крашва.

Някаква идея как да го оправя без рестор ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нормално е да изключва за момент, когато превключваш от gprs на 3G. Крашването на сафари ако не се оправи след като е тръгнал нета - рестор и по-читав джейл, примерно лаймрейн.

П.П. И не връщай бекъп от айтюнс! Само ръчно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Исках само да отбележа по моя проблем по-горе, намерих решение в Cydia, инсталирах EDGE toggle (така мисля, се казваше) и в менюто на SBSettings се появи още една икона наречена EDGE и така стават две иконки, едната е EDGE, а другата Data, първо се пуска EDGE-a после Data и интернета тръгва...

След инсталиране на EDGE Toggle и активирането на новопоявилия се бутон интернета тръгна. Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не знам дали е тук мястото, но искам да попитам ако някой знае след като се активира някоя от програмите GOWEB UNLIMITED на Globul дали този интернет се отнася само за интернет през GPRS или важи и за 3G понеже видях че колегата разпитва едновременно и за двете ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте , ЧНГ !! Аз имам обратния проблем . До онзи ден ползвах НЕТ само през WI-FI , след което си бях заключил телефона и от Гобул Салюшън ми го откючиха . Сега обаче слава богу , че забелязах имам постоянно НЕТ през GPRS, и естествено дори да не го ползвам на всеки един час сметката ми се увеличава с 8 стотинки . МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ ! Къде в настройките може да спра тоя трафик и да ползвам НЕТ само през WI-FI искам да поясня че съм с 2G ВЕРСИЯ

Редактирано от sgeb
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здрасти , исках да кажа Глобул Сълюшънс . Виждам , че си от Перник , както и аз , така че ще ти помогна за въпроса - Срещу Езиковата Гимназия в квартал Изток се намират и съм много доволен от тях . А как са ми отключили телефона , нямам идея. платих си и за няколко часа ми се обадиха да си го взема . Иначе като се обадих на 123 от Глобул ми казаха , че за 2G нямалко как да се спре GPRS -от самия апарат . Което е безумие , и затова реших да си взема някой от от пакетите им за неограничен трафик . До утре трябва да ми е активиран , за да си реша проблема .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте,

Качих си FW4.1 на едно 3Г и ми изчезна интернета. Направих всичко, което прочетох в тази тема и в още една подобна, но без резултат. Иконките "Е", "о" или "3G" се показват в статусбара, но интернет няма. Пробвах картата в друг iPhone и там нямаше проблем.

Не знам дали е от значение, но понеже направих грешка ми се наложи да си кача ББ на 06.15.00. Ако някой има някакви съвети и предложения че се радвам да сподели.

Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Редалктирал ли си carrier.plist, за да махнеш Call Forwarding например?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ръчно не съм пипал нищо. Първо сложих ForwardMsgFix от Cydia, но нещо не стана премахването и го изтрих. После го премахнах с iBlacklist.

Остана май да пробвам с рестор, въпреки, че не ми се иска защото и без това достатъчно ги оплесках от снощи досега с тоя ББ, а тия къстъми нещо ми се виждат сложни :)

Направих си рестор и джейлнах наново. засега всичко си е ОК.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте, едно приятелче ползва iPhone 3G FW 3.1.3 и миналата седмица си активира услугата мобилен интернет на Виваком. Въведох му ръчно настройките като,

Натиснете APN под Cellular Data и въведете internet.vivacom.bg

Натиснете User Name въведете VIVACOM

Натиснете Password, въведете VIVACOM

какво ли не опитах и не тръгва интернета, обадихме се и на оператор и от там помощ не получихме и за това се обръщам към вас, ако някои знае нека помогне. Сложих му глобулска карта а там всичко си е наред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

След въвеждането на данните, трябва да рестартираш. Махай глобулската, слагай другата - после пишеш и рестарт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Какво ли не опитах и нищо не се получава, махам слагам карти, рестартирам и пак нищо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тази карта има ли нет на друг телефон?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...