Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

3GS 41 седмица и jail & unlock 3.1.2 с blackra1n


veravera

Recommended Posts

Ей, не вземате от дума... :evil:

Почвам да трия бeзмислените постове без обяснение!

И за да стане окончателно ясно как да разбете дали телефонът ви е от проблемните, освен взирането в малките буквички и цифрички на серийния номер на кутията, ето ви как да проверите със сигурност дали сте с новия bootrom, или не:

1. Влезте в DFU mode;

2. На компютъра влезте в Device Manger

Start > Control Panel > System > Hardware > Device Manager 

3. Намирате "Universal Serial Bus (USB) Controller", и през него–Apple Mobile Device USB Driver.

4. С десен бутон избирате Properties,и влизате в Details и избирате Device Instance Path от падащото меню.

5.В дъното на инфото ще откриете версията на вашия bootrom, в проблемите 44ки – iBoot-359.x

Ето ви новия iBoot-359.x ! Честито на спечелилите от лотарията на чичко Джобс... Съболезнования... :(

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дефакто тези с телефони, произведени след 44-тата седмица не могат да инсталират никакви кракнати приложения, защото за инсталирането на AppSync се иска рестарт? Или греша?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може, но за да стартира пак телефона, трябва да е вързан с комп и да се пусне blackra1n

Наложи ли се рестарт, това е начина за палене :exclaim:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ок, значи, при телефон c tethered jailbreak/произведен след 41 :question: седмица/, изключи ли се, джейла изчезва, като всичко останало не се променя-настройки, качени апс и т.н.

За да се стартира,връзваш го към компютъра, пускаш blackra1n.exe,натискаш make it rain, затваряш iTunes и все едно правиш джейл наново :)

Само по този начин може да се стартира.

Дано сега си разбрал.

Ако не, пиши ми на ЛС телефона си за да ти се обадя и да ти обясня!

Редактирано от pe6o666
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Натъкнах се на следния проблем, след като джейлнах и ънлокнах 3GS произведен 44-та седмица телефона работи добре.

Нормално след рестарт се налагаше да го активирам отново с blackra1n, до тук добре. След около месец употреба и десетина рестарта и активации с blackra1n, днес просто отказа да тръгне. Наложи се да рестартирам телефона, но след като стартирах blackra1n и телефона се ресна след картинката на фродо, до там приключи. Няма ябълка, няма даже и следа от boot. Трябва да го спра, след което като го пусна, отново е в recovery mode...и пак отначало. Имате ли някаква идея, как да го подкарам без да се стига го restore ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам проблема ти идва от там,че си свалил твърде много приложения от Сидия. Това е причината да се сблъскваш с подобни проблеми. Незнам как да се справиш без ресторе, но просто за напред се опитай да не си пълниш телефона с глупости и да го рестартираш и подкарваш с дъжда, защото винаги може да ти изникне проблем, дори при първия джеил. Никой не е застрахован.

ПП: Предлагам ти да направиш ресторе и след това всички процедури след това , но си качи само най - необходимите неща от Сидия , а другото през iTunes.

Поздрави ! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Натъкнах се на следния проблем, след като джейлнах и ънлокнах 3GS произведен 44-та седмица телефона работи ......

Направи рестор през DFU mode без да връщаш бекъп и тогава прави всичко наново.

Редактирано от pe6o666
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Конструктивно ще е да благодариш поне, щом очевАдния отговор(рестор) - не ти идва на ум.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Конструктивно ще е да благодариш поне, щом очевАдния отговор(рестор) - не ти идва на ум.

Ти изобщо четеш ли, преди да побързаш да правиш забележки ? ОчевАдното за теб решение, не ме устройва. Ако исках веднага да правя рестор, нямаше да си правя труда да пиша по темите. Относно благодаренето, ще благодаря, ако или когато има за какво. И не си мисли, че можеш да ме поучаваш !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Изчетох почти целия форум и не можах да намеря решение на моя проблем. А той е следния - вчера ми пристигна телефона, чисто нов, запечатан, фирмено заключен към Глобул, но не е закупен от там, тоест нямам глобулска карта. Когато почнах да го ънлоквам по този метод viewtopic.php?f=9&t=3089 първия път всичко мина добре, но мисля че направих грешки. Първо, никога не съм активирал телефона с глобулска карта. Пробвах директно без никаква карта да го ънлокна за да мога да си ползвам моята емтелска и понеже телефона е с фирмения си заряд (а ме посъветваха да го изтощя до край първия път, а от това следва, че пак трябва да стартирам Блекрейна от ПС-то) не сложих отметка на Сидия а само на Сноу (отключването на телефона). След като го кликнах, почна да прави нещо, излезе от блекрейна и на мястото на показване на мобилния оператор пишеше Searching, но телефона беше без никаква сим карта. След това го изключих, сложих емтелската карта, включих го, но ми се появи пак знака "кабел + айтунс". Вкарах кабела, айтунс засече телефона, но ми изписа, че картата не била валидна. Пробвах пак с Блекрейн и този път след като го стартирах и го вкара в recovery mode нещо стана - нито ми се показа картинката на геохот, нито нищо. Телефона си стои с светнал празен черен екран и не мърда. Пробвах 5-6 пъти да стартирам отново и отново Блекрейн но нищо. Изтеглих фирмуеър 3.1.2 от тук http://www.felixbruns.de/iPod/firmware/ (понеже не мога да го изтегля от айтунс - дава ми грешка "There was a problem downloading the software for the iPhone. The network connection timed out. Make sure your network settings are correct and your network connection is active, or try again later" и така 3 пъти) и го ресторнах. Пробвах пак с блекрейн, но пак същото - нито картинка на геохот, нито изобщо някакъв ребуут. Стои си на черния екран.

Единствената ми идея за сега е да взема глобулска карта от приятел и да активирам телефона веднъж с картата и след това да се мъча пак да ънлоквам. Ако някой може да ми даде някакъв съвет моля да го направи. Отчаях се!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти отговоря заради файкта, че си се постарал да обясниш всичко, но пък не си се постарал да прочетеш и най-важното да разбереш.

Направи му рестор с 3.1.2, активирай го с карта на Глобул, направи му jailbreak чрез blackra1n, инсталирай Cydia и след това sn0w (blacksn0w). Обърни внимание, че явно телефона ти е от тези с новия bootloader т.е. след всеки рестарт или падане на батерията трябва да стартираш телефона чрез blackra1n. За повече информация прочети тази тема от началото до края.

П.П. Няма нужда да спираш телефона когато му слагаш SIM карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пичаги :Wink: Сблъсках се с проблем след jailbreak на iphone 3g 3.1.2 !

jailbreak-нат е с blackra1n. Всичко си работи нормално, даже перфектно само където спря да вибрира.

Необичам много да задавам въпроси по форуми и т.н., четох,търсих тука неможах да намеря някой с подобен проблем.Преглеждах по други форуми, без резултат. Ресторнах телефона, после пак jailbreak, пак същия проблем. Някой да има някакви идеи?

Благодарности ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да споделя наблюденията си върху така известната ни програмка blackra1n.

След като дойде времето да направя първия си рестор на новата ми машинка Iphone 3GS FW 3.1.2 на ново съответно е необходим jailbreak. До тук всичко беше наред, но след инсталация на приложение което иска reboot, blackra1n забиваше и единствения изход от ситуацията бе нов рестор. Но след това отново се изправях пред същия проблем. Тогава ми дойде идеята точно преди устройството да поика да бъде рестартирано да го извадя от USB кабела, защотото през цялото време докато качвам приложения било то от Cydia било то .deb файлове телефонът беше свъзан към компютъра чрез USB кабела.

Резултатът е на лице. След инсталация на приложение което иска reboot телефонът го дискънектвам от комютъра, reboot-вам го и чак когато видя screen-a с логото на iTunes го влкючвам на ново и пускам blackra1n. Над 10 рестарта вече съм направил от вчера вечерта и нямам никакви проблеми, както и проблемът с губене на WiFi не се е появявал. Ако някой е изпитвал подобен проблем, да опита този съвет и да каже дали се е получило. Надявам се да съм бил полезен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

mupo, днес взех карта на глобул от един приятел. Активирах телефона и пуснах дъжда. И нещата пак стигнаха дотам - черен екран и нищо. Пробвах няколко пъти да стартирам дъжда отново и отново за да ребуутне, но пак нищо.

Стигнах до заключение, че може проблема да е в компютъра ми. Утре ще пробвам от компютъра на един приятел, който е с Виста. Ако и тогава нестане просто се изчерпах откъм идеи. :cry:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Джейлнах 3гС но проблемът, е че немога да намеря Wi-Fi мрежи, но когато включа програмката WiFiFoFum ги открива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Истинският ти проблем е, че не търсиш и не четеш,преди да пишеш, и пишеш по известен проблем не в темата му, а където ти падне....

Хайде в командировка знаеш къде, да не подписвам командировъчно аз.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

И аз съм на опашката, става въпрос за друг телефон, с 46-та седмица.. Locked, с тоя blackRa1n ще полудея.. Вижда ли му се краят на този проблем? Възможно ли е да се реши с нов, бъдещ, firmware?

Редактирано от Lamer
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам и съчувствам на емоциите ви, но ако до излизане на чудодейно решение на проблема оспамите темата с ненужен плач, и тя набъбне до 876565442342 нечетими страници, след това ще раздавам банове на всеки, дръзнал да се оплаче, че с търсачката му е трудно да открие поста, който му е нужен!

Нали знаете, че ако се появи светлинка тунела тук веднага ще бием камбаната.

Със спама и хленчовете–дотук! :evil:

Редактирано от Anthony
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

GeoHot обяви няколко пъти, че няма да поправя проблема с боотването. Моя въпрос колкото и глупав да е: Искам да махна jail-а от телефона. До колкото прочетох трябва да направя рестор от тунса и после set as new. Бъркам ли, и какви са плюсовете и минусите на тази операция ( освен очевидното осиротяване на телефона ми ).

Благодаря, поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е начина.

+ няма да се налага да ползваш компа при рестарт

- няма да можеш да качваш кракнати приложения

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте,моя телефон е 3GS 42 седмица,след jailbreak с Blackrain,телефона си работи но след като го рестартирам и влиза в Recovery,проблема ми е като на всички тука като гледам,но след като пусна отново Blackrain,защо не мога да го рестартирам,а трябва наново да jailbreak-вам,нали е 42 седмица?!?Ще съм мн благодарен,ако някой има мнение по моя проблем....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше прочел темата от началото, както е редно, щеше да знаеш...

Понеже обаче заглавието на темата подвеждащо е изписано за 44 седмица, тъй като е създадена в началото на проблема, преди да е изяснено за кои телефони важи, се разминаваш с поредна точка.

Оправям заглавието, но за последно те предупреждаван–запознай се с правилата, ги спазвай, включително четенето на темите отначало доkрай!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

ето за какво става въпрос : правя restart на телефона, и както вече се знае трябва де се стартира blackra1n за да boot - не iPhone - а (thethered jailbreak) - ok, обаче при включването чрез USB към компютъра се изписва че устройството не се разпознава - нещо от сорта : "The device in one of the ports is not recognized":). От компютъра ли е това или от телефона ?:confused3: Пробвах unplug - replug (USB - то), изключване и включване от и в ел. мрежата на компютъра (както гласят някои от решенията в интернет). Да неби да има връзка това, че преименувах телефона в iTunes преди това ? Извинявайте за тези въпроси, но отскоро имам такъв телефон и с някои неща не съм напълно наясно. Мерси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...