Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

3GS 41 седмица и jail & unlock 3.1.2 с blackra1n


veravera

Recommended Posts

Здравейте,надявам се да пиша на правилното,място доста търсих,до сега, и ненамерих подобен проблем,така че реших да пиша вече,значи и моя 3GS e от проблемните,както и да е,с това се примерих,проблема ми е следния,джейлнах си телефончето всичко както сте описали,и няма проблем всичко си работи перфектно,проблема идва от там че телефона си се рестартира по някое време когато му кефне немога да опиша точна последожателност на тов рестартиране,но да кажем примерно, на ден един,два пъти,различно,а както на работа нямам достъп до компютър,и става много тъпо,направо увяхва.В интерес на истината небях го накачулил с много глупости от Сидия,гледах що годе да съм,в разумите граници,но това рестартиране си продължаваше,в последствие,реших и да го отключа за да си го ползвам и с основната си карта(МТЕЛ). Тогава проблема проблема зачести още повече,вече съм махнал почти всичко почти го ползвам като,IPod,само за музика и игри.Много търсих и ненамерих някой с подобен проблем,забравих да кажа телефона е Iphone3GS ,Firmware:3.1.2,а вече и отключен, само да кажа несъм сигурен дали когато правих последния рестор,минах телефона в DFU mode,ако някой има някакви идеи ще му бъда много благодарен

Редактирано от tonito0803
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@mookar : пробвай друг USB порт, или преинсталирай епълските драйвъри. Или вкарай в DFU, след което ( без да отвързваш тела от компа) го рестартни. Ако и това не помогне – рестор...

@tonito0803 :

Идеята е–ако имаш iBEC и iBSS файловете при Саурик, да направиш свестен рестор през DFU, като си сигурен, че си в него...

Погледни първия пост в темата за sn0wbreeze, там много конкретно са посочени двата мода, и ако следваш точно стъпките, ше видиш бялото екранче..

И следващият път когато решиш да сътвориш такъв ферман като горния, остарай се повечко в пунктуацията, особено в разделността на изреченията, че е истинска мъка да те чете така човек...

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много благодарско за помоща,изчетох цялата тема за sn0wbreez,да попитам само,моя телефон е от Глобул,дефакто е ФЗ,а след sn0wbreez,няма да мога да го отключа,за да го ползвам с Мтел(ако бъркам нещо се извинявам,ама вече гръмнах от четене).Ще ме извиняваш,че те занимавам с глупостите си, ама това рестартиране направо ме е побъркало вече,и вече имам чувството че ми прави напук,като отида на работа тогава се рестартира,Тва е то, телефон с характер

Редактирано от tonito0803
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бе, ти май наистина не вдяваш какво ти се казва – това за невъзможността за отключване е само, ако си качил FW 3.1.3 и си ъпнал бейсбанда.

Нали си писал, че си на 3.1.2? Е, аз ти казвам, ако имаш запазените файлове да направиш чист рестор (а не да правиш и качваш къстъм със sn0wbeeze) към 3.1.2 през DFU (за вкарването в който ти казах да четеш темата за snowbreeze), и след това си джейлвай и ЪНЛОКВАЙ с каквото искаш– кеф ти с черните дъжд и сняг, кеф ти с redsn0w...

Виж, ако нямаш файловете, тогава чети и мисли при твоя случай какъв къстъм върви...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, верно нямам ги.Аз помислих, че ме пращаш да слагам 3.1.3,права си моя е грешката,не те разбрах,ся да видим какъв ше го дялам с тея файлове и тея къстъми,че нещо хич не ми изглежда просто тва

Anthony: Оправи си правописа и не пиши като в чат!!!

Редактирано от Anthony
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

3GS, 46-та седмица, ФЗ с 3.1.2 - забива ми на "Фродо" при опит за jail с blackra1n. Пробвах какво ли не - смяна на USB-та, на компове, преинсталация на iTunes и blackra1n, даже и на MAC OS го мъчих - същата история. В Cydia имам запазени SHSH само за 3.1.3. Някой ако има предложения съм готов да пробвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах с 0.9.2, 0.9.3, 0.9.4 - нищо. Остава на иконката на iTunes i кабелчето след процедурата. Давах също така и само "Just boot tethered right now" - не иска и не иска ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да го запалиш на 3.1.2. Чакане му е майката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А едно въпросче - тъй като е заключен към Глобул, ако го update-на на 3.1.3 ще може ли да се ползва с глобулска карта ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Изчетох всички теми, не са толкова много, но не можах да си помогна. Искам да ънлок-на един 3GS купен от Швейцария, но изпитвам определени затруднения. Телефона е с 3.1.3, модем 05.12.01, но е 29та седмица. Незнам дали така е купен или е ъпгрейднат, не е мой. Доколкото разбирам проблема е след 40 и някоя си седмица. Въпроса ми е следния: мога ли да сваля FW до 3.1.2 и да jeilbrake-на и unlock-на нормално, без да се налага постоянно закачане към blackra1n при изключване/рестарт на телефона?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, не можеш нито да го jailbreak-неш, нито да го отключиш!

Образовай се!

http://bgiphone.com/showthread.php/2661-iPhone-2G-3G-3GS

http://bgiphone.com/showthread.php/2660-iPhone

http://bgiphone.com/showthread.php/2935-iPhone-OS-3-1-3-Software-Update

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом е преди 39-та седмица може да се направи само джейл с Pwnage Tool, но за целта ти трябва Mac OS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

значи с няколко думи - нищо не може да се направи?!?!

благодаря, поне няма да се мъча повече, че днес от 10 съм тук и чета и го мъча

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш при Aveliky и ти го прави, ако не си се сетил вече - за това е сервиза :) ...

...

?

ако бях в софия, досега да съм отишъл

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да се качи custum, но вкарването в рековъри мод трябва да стане с Pwnage Tool.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах да jail-на с blackra1n RC2 и RC1 да не би да се излъже с тях и естествено пак не стана, но се случи нещо много странно - сега нищо не се показва на дисплея на телефона стои си все едно е изключен. Иначе iTunes го засича в recovery - все едно съм го вкарал в DFU ама не мога да го изкарам от него ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честито: Comma mode, или по нашенски - мъртъв. Ако не го подкараш - бягай в глобул за нов. Хакерите описват този не много рядък проблем(10%) с термина кома моуд. Блокира буутването на ОС без видима причина и телефона по никакъв начин не тръгва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...