Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да си направим Custom Carrier Logo без джейл


The Shaman

Recommended Posts

Инструмента се казва CarrierEditor, и е създаден за свободно ползване от iOS девелопърите uhelios и Pix3lDemon.

За да си направите къстъм кариър лого, трябва да имате тези две неща:

  • CarrierEditor приложението е за Mac OS X (version 1.0.5)
  • iOS устройство – iPad или iPhone – джейлнат или не.

Step 1:

Отворете приложението, което свалихте и кликнете върху бутона

Let's Get Started

:

post-63-0-49372500-1356850402_thumb.png

Step 2:

Приложението ще иска информация за устройството ви. Ще я намерите в

Settings > General > About

. Намерете номера на кериъра, въведете го и натиснете бутона

Next

:

post-63-0-00357300-1356850556_thumb.png

Step 3:

Сега, приложението ще ви попита за вида на устройството ви и оператора, на който работи. Попълнете информацията (не всички български оператори са налични,разбира се) и натиснете бутона

Next

:

post-63-0-83278700-1356850737_thumb.png

Step 4:

Сега приложението ще иска да зададете логото, което искате да използвате. Може да използвате иконите от

Zeppelin (ще ги намерите в папка

Zeppelin, в папката на приложението

)

, или да си направите собствено лого. За да зададете логата, за тъмен и светъл екран, просто ги "завлечете" до определените за това полета. Когато сте готови, натиснете бутона

Compile Carrier Update (.ipcc)

:

post-63-0-31283300-1356851114_thumb.png

post-63-0-05642000-1356851130_thumb.png

Step 5:

Когато се компилира новия .ipcc, той ще се появи на вашия десктоп и приложението ще ви подкани да приключите. натиснете бутона

How to Install the Custom Carrier Update

:

post-63-0-14913900-1356851246_thumb.png

Step 6:

Приложението ще ви даде инструкции за поставянето на новия бъндъл .ipcc файл, на вашето iOS устройство:

post-63-0-37608600-1356851359_thumb.png

В този случай съм компилирал за GLOBUL:

post-63-0-74398200-1356851444_thumb.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой успя ли да направи за Мтел? Гледам,че в приложението е още М-Тел (старото изписване) и мисля, че няма да стане. Ако може някой да ми прати новото лого, за да пробвам да го сложа.

Редактирано от baronbg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е кериър ъпдейт, почти официален ;) Единственото, което има значение е зададената версия да е по - висока от инсталираната в телефона. Няма никакво значение модел, ОС. Е, излъгах - размерът на картинките е различен от 4-ка нагоре но, мисля че програмата генерира и за двата(евентуално трите) вида дисплеи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С най-новия iTunes, на OS X 10.8.2, с iPhone 5, не ми дава да избера ipcc файла за "рестор"...

ЕДИТ: След рестарт на мака и телефона можех да избера ipcc файла, сложих, рестартирах и… хубав надпис с бели букви "Mtel", а в About си пише 13.1...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Командите в терминала забрави или? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И с командата не го сменя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А, така...ми, ще търсим решение. Аз нямам петица за тест, но ще се докопам до една чужда тия дни :biggrin:

П.П. Кико, под бозата пробва ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iPhone 5 с iOS 6.0.1 всичко е бомба, работи безотказно :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не и със това "Mtel". Ако беше старото "M-Tel BG" щеше да се получи, защото Apple използват стария вариант.

Инфото е от Victor11.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам някой знае ли каква е максималната резолюцията на логото 545х80 или нещо подобно и файла трябва да е png ??? Благодаря предварително !

Изпратено От 小木犬™

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да това го изкоментирахме вече, аз реших да не би някой да е успял с този инструмент. Иначе доста време мина от смяната и трябваше да е отразена вече.

Айде весело посрещане и умната....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой с 5-ца на Мтел, успя ли да го подкара?

При мен също не става, явно е заради промяната в името, с което е записан оператора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за въпроса, но никъде в темата не видях да е написано инфо относно какво точно ще се случи с телефона като се "натисне" Рестор и се посочи този въпросен файл. Та... ще се ресторне ли изцяло телефона или само и единствено ще качи новото "Кериър Лого"?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще качи само логото, защото посочваш него

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за въпроса, но никъде в темата не видях да е написано инфо относно какво точно ще се случи с телефона като се "натисне" Рестор и се посочи този въпросен файл. Та... ще се ресторне ли изцяло телефона или само и единствено ще качи новото "Кериър Лого"?

Ъпдейт е нужният бутон, защото точно това прави - обновява настройките на оператора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...