Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с bootable usb и Mountain Lion


goetschl

Recommended Posts

Здравейте.

Имам следния проблем. Свалих си Mountain Lion, записах го на USB, което предватително е форматирано GUI, диска е Bootable. Когато задържа OPT бутона, за да бутна от него и да инсталирам ново копие. И.... Излиза ми знак забранено паркиране, или забраен достъп, сив екран, държи така 5-6 сеунди, след което се рестартира компютъра... Направих си експеримент да го стартирам като го заредя без да буутвам, от където ми излезе странно съобщение, че машината ми не е съвместима... Разрових се из интернет и гугъл да разбера, но прочетох навсякъде, че е съвместима.

Лаптопа ми е MacBook 13" 2.2GHz Intel Core 2 Duo/2GB/120GB/Intel GMA X310

Някой има ли идеи?

Мислих да пробвам с DVD да видя дали пак ще има същия резултат, макар и много по-бавно. В момента съм с 10.6.8.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

A как го записа на юсб-то?

По принцип процедурата е следната:

1. Триеш usb-то и го форматираш като Mac OS Extended (Journaled) с GUID-Partitiontable (под Options)

2. После отиваш на таба: Restore и дърпаш там имиджа (InstallESD.dmg или както там е кръстен) в полето Source, a в полето Destination даваш USB-то и натискаш бутона Restore

3. USB-тo трябва да ти е поне 8GB

P.S. Забравих най-важното :) от инсталационния пакет на Mountain Lion ти трябва само InstallESD.dmg. Просто като го свалиш от контекстното меню на десен клик отгоре избираш "Show package content" и от там отиваш на: Contents -> SharedSupport (там е InstallESD.dmg). Разбира се hidden files трябва да ти е актирано за да го видиш

Редактирано от adept
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами USB-то ми е 20 GB. Първо пробвах да го разделя на две, после го оставих цялоо само за инсталацията. Записах го точно по начина, който ти описваш, като ако не го маунтна не ми се записва и накрая при Verify ми дава, че нямам място на диска. Чето из форумите и от там казват, че трябва да се маунтне InstallESD.dmg и тогава да се запише маунтнатото, тогава се премахвала тази грешка. Така и стана. Реално монтирам InstallESD.dmg, то се появява под него от ляво в Disk Utility и му давам да се ресторне...

Когато буутвам се появява USB-то, иконката му е с логото на Mountain Lion и като дам да се стартира от там ми излиза знака, за който говоря...

И някой има ли идея как мога да разбера дали макмука ми става за Mountain Lion?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз ги четох изискванията и по тях моя покрива всичко... Макмук е готино :smile:))

Сега говорих тук с един съппорт на епъл от където ми казаха, че Mountain Lion се поддържа на компютри от 2008 натам, а моя бил 2007.... И не ставало.... :(( Така че въпроса ми сега е има ли как да го кача, въпреки това "ограничение"

Редактирано от goetschl
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

мдаммм ама не е така, освен ако подписа ти не е грешен.

Подържат се MacBook / Air от 2008-ма, но MacBook Pro - средата/края на 2007 ... http://www.apple.com/osx/specs/

Като няма да имаш само AirPlay и AirDrop ама не е голяма загуба :)

Ако макмука ти наистина не се поддържа, то: http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=1325709

Успех ;-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти макбук с лайън за инсталацията на флашка. Проблемът е, че снежко е в смесен 32/64 режим, а лъвът е изцяло 64, каквото ти е нужно. Аз се мъчих така с външен хард - пробвай да качиш първо лайън на флашката и след като я буутнеш успешно, да я ъпнеш до МЛ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако това Intel GMA X310 което си посочил е всъщност това Intel GMA X3100, да знаеш че няма х64 драйвер за Mountain Lion, последният х64 драйвер за тази видео карта е от 10.6.2, може да го сложиш на Mountain Lion, но няма да имаш всички функции на картата и като цяло е много тегава работа, някои графични програми няма да ти работят нормално. По-добре си сложи х32 Lion, тъй като няма х32 Mountain Lion.

ПП. Ако искаш нова инсталация на чисто, можеш да бутнеш директно от сегашната ти ОС стига да не си я затрил вече, не ти трябва нищо друго освен правилно направена флашка с Lion, когато бутнеш от флашката изтриваш дяла на на който ти е сегашната ОС, и си слагаш Lion на чисто. NB. ако имаш важна информация на дяла на който ти е сегашната ОС, си я бекъпни някъде на друго място, за да можеш да си я върнеш след това, гледам че дискът ти е само 120 GB, и най-вероятно ти е само на един дял, така че внимавай!

принципът е като на долния линк

http://bgiphone.com/...ощ/#entry178775

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ахаааа ... Сега ще тествам да видим кое какво. Най много да скапя всичко, както вече казах :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...