Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

въпрос за обхвата на iPhone 2G 8GB


kasparr

Recommended Posts

имам въпрос телефона ми работи на 1800 честота и няма много обхват как мога да премина на 900 какъв може да е проглема антената , дъната платка , софтуерен моля помогнете

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що за глупост? Мтел са на 900MHz, а Глобул са на 1800. И как разбра на кава честота ти работи телефона? Това зависи изцяло на кой оператор си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз имам същият проблем,губи обхват много лесно,там където е full,ако някой знае нещо по въпроса-моля да каже.iPhone 3G 16GB,2.2.1.(GLOBUL)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същият проблем,губи обхват много лесно,там където е full,ако някой знае нещо по въпроса-моля да каже.iPhone 3G 16GB,2.2.1.(GLOBUL)

Турбосим?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Заключен или отключен ти е телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Заключен е,направих jailbreak за приложения,но когато го пробвах със карти на mtel и vodafone-не тръгва!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да не работи с други карти, щом като е купен от Глобул.

Сам казваш, че е заключен какво повече искаш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...нищо,само да работи и като телефон...чудя се дали е softwere,ако някой е имал същия проблем с обхвата да помогне,а това че е заключен-за мен важни бяха приложенията не оператора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1-ви вариант: Ползваш го с карта на Глобул.

2-ри вариант: Купуваш TurboSIM и го ползваш с други карти.

3-ти вариант: Плащаш на Глобул, за да ти го отключат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами 1ви вариант е добре,но ако им платя да го отключат ще се оправи ли обхвата-говорим че на full обхват за 10 sec. връзката се срива,ако мина от 2.2.1 на 2.2 дали няма да се оправи...?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами 1ви вариант е добре,но ако им платя да го отключат ще се оправи ли обхвата-говорим че на full обхват за 10 sec. връзката се срива,ако мина от 2.2.1 на 2.2 дали няма да се оправи...?

Изключи си 3G-то да видим дали ще ти се стабилизира обхвата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...Не,същото,сложих и друга карта на GLOBUL пак същата работа...ако го рисетна дали ще поумнее или...?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...Не,същото,сложих и друга карта на GLOBUL пак същата работа...ако го рисетна дали ще поумнее или...?

Еми пробвай де.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо ли,защоо.. :question: :lol: Но много често, потребители на МалякаТел (Глобул) се оплакват от лош сигнал и слаб обхват:lol:

Aveliky Ния с теб като си пердашиме с Вива,да сме имали проблем :question: :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

прекарах пак 2.2.1 и донякъде се пооправи...колкото до картата,понеже имам и трите оператора и пътувам доста съм най-доволен точно от GLOBUL но това си е лично мнение,явно обаче на iPhone 1800Mhz не му понасят много-много... :cry:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

2G 8GB - сега е с firm 3.0 (правен с pwange tool на leopard)

Старнно, но от седмица съм с 3.0 firm. и почти всеки ден немога на приемм обаждания.

Още по-странното е че звъни когато си иска.

"Телефона на абоната е изключен или е извън обхват" кънти в ушите на хората, които искат да ме чуят :eek:

Ресетнах настройките... ефект нула.

Смених карата с друга GLOBUL-ска , уж звъни.. слагам,пак моята ..пак звъни!?

След малко пак не звъни... :Wink: А дава че има обхват.!?

Вообще пълна лудница.

Точно сега много ми трябва телефона и е доста неприятно, когато си мисля че имам обхват а всъщниост нямам. А определно всичко стана след ъпдейта. Утре ще прочета как ставаше номера с връщането към 2.2.1, там беше бетон всичко.

Някой с 2G и 3.0 да е имал пробелми с входящите обаждания?

Възможно ли е да се е скапал модема от 3.0 ?.. почвам да параноясвам :redface:

Да пробвам с redsn0w под windows?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

tnt: Един приятелски съвет от мене. Вържи си телефона към компа. Пусни си iTunes и му сложи чист фирмуер 3.0. Пусни си redsn0w (за Mac или PC - няма значение, и в никакъв случай не слагай Icy) и си го брейкни. След това му дай Set as new и си върни само контактите. Останалото си го синхронизирай отново. След което можеш да споделиш как се държи телефона ти (бас ловя, че ефекта ще е поразителен).

п.п. Също така можеш да вземеш гума от молив и хубаво да изтъркаш чип-а на сим картата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Адаме, мерси друже за съвета:Wink:

А това с гумата и sim-картата вече го сторих, по навик от ерата на якото pc сглобяване :)))+

Утре на свежа глажа го почвам и ще пиша.;) 10х

drinkingcheers.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Нещо се отплеснах, забравих да пиша но след един хубав restore с оригинален 3.0 и после redsn0w 0.7.2 за mac - всичко заспа.Обхвата си е нормален.

Само едно нещо ми мъчи акъла.. как да увелича малкия дял?Тези 500МБ ми се струва че няма да са достатъчни за нормалната работа на OS-a.

bosstool май не работи на 3.0 :confused:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дяла може да се променя само чрез PwnageTool, който е само за Маc OS

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

mupo, благодаря ти, бях пропуснал твоя пост за това.. :redface:

10х!

@KurtiMakarov, по принцип до сега (за всички версии от 1.1.2 насам )все така си правих custom fw с pwange tool но този път телефона се побърка, както по-горе писах и затова сега предпочетох варянта с чист fw 3.0 и отключване с redsn0w.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...