Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Откраднати и загубени телефони!


vladistar

Въпрос

Откраднат е бял iPhone в Кюстендил.

IMEI: 011771008581038

Моля някой ако има информация да пише в темата или на ЛС.

п.с. Анонимноста е гарантирана.

Редактирано от VladTheImpaler
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Answers 259
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters For This Question

  • Alxx®

    25

  • The Shaman

    16

  • simba4

    8

  • Alex Sa6o

    8

Recommended Posts

  • 0

Утре задължително ще го направя. Но нямам големи надежди към полицията. Телефона не е точно откраднат (имам в предвит със сила), ами просто какъвто съм карък ми е изпаднал от джоба, докато съм излизал от колата и тъй като е с калъф не съм чул, че е паднал. Не след дълго разбрах, че го няма, но естествено като се върнах, го нямаше. В такъв случай мисля, че се води изгубен и полицията не се занимава с такива случай. И все пак ще пробам, наистина ще е хубаво да проявят малко съпричастност. И все пак най-много ме е яд на мен себе си, че съм допуснал да ми изпадне от джоба, че и без да разбера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако ситуацията е такава, каквато сега разкриваш, никакъв шанс няма да се ангажират със случая, защото очевидно въобще не е налице престъпно деяние (a propos–кражба е налице не само когато е реализирана със сила, дори всъщност– тогава е налице обир, а не просто кражба, квалифициран случай)....

Нямам право (особено публично) да давам съвети как да заобиколиш подобна юридическа квалификация (мисля обаче, че щом си достатъчно умен и способен да придобиеш подобна вещ, и сам ще се сетиш как следва да подходиш, за да получиш съдействие и там), но / и въпреки съчувствието ми, не мога да не те скастря за подвеждашия първи пост и заглавието, несъответстващи на фактическата обстановка...

Дерзай, дано има успех издирването...

ПС. Оправи си профила, не създавай повторно налични теми, и се запознай и спазвай за в бъдеше правилата тук!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Молбата ми за помощ колеги, е отчаяна! Въпреки това се надявам, ако при някой от вас, разбиращите, дойде "сдобил" се с iPhone, човек за "помощ", да помогнете на мен!

На 03.05.2010г., около 17.30 часа, на летище София, терминал 2, ми бе открадната чантичка с абсолютно всички, лични документи, пари в брой и 2 бр. мобилни апарати, единият от които, iPhone 2G 8Gb, IMEI - 011300009233348, с черно iMat Hardce покритие отзад!

Молбата ми към вас е, съвсем дискретно да разберете името на човека и да ми го съобщите на Л.С., като разбира се, анонимността е гарантирана!

Тъй като подадох веднага жалба, в 1-во РПУ на гр. София, целта ми е, ако мога да им предоставя име, разследването да приключи колкото се може по-бързо и ефективно! Преди всичко, важни за мен са документите, затова се надявам на вашата помощ!

Информация, спомагаща за разрешаване на случая, ще бъде възнаградена подобаващо!!!

Редактирано от ruciano
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Искрено съчувствам, но не разчитай на случайността, чрез която някой да свърши работата на Цветановите подопечни. Същите имат достатъчно правомощия и механизми по IMEI–я на телефона да локализират местонахождението му, и оттам по обратен ред да стигнат до когото трябва. Лошото е, че документите ти вероятно отдавна са в някоя кофа за боклук, след като са присвоени личните ти данни от тях... Дерзай!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Откраднато ми е Ipod Touch 3G в София Надежда 4 до парка -

serial -1F944NDR6K2

ще се възнаграждава този който го открива .

Без протектор , без калъф е състоянието ( малка драскотина в долен ляв ъгъл на екрана , около 5 mm)

Редактирано от Shinigami
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Откраднаха ми iPhone 3Gs на 3.11.2010 в MALL of Sofia към 21:30, IMEI: 011951005561973. Моля ако някой го намери да ми пише съобщение или да ми звънне на телефон 0886 370 475. Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Утре задължително ще го направя. Но нямам големи надежди към полицията. Телефона не е точно откраднат (имам в предвит със сила), ами просто какъвто съм карък ми е изпаднал от джоба, докато съм излизал от колата и тъй като е с калъф не съм чул, че е паднал. Не след дълго разбрах, че го няма, но естествено като се върнах, го нямаше. В такъв случай мисля, че се води изгубен и полицията не се занимава с такива случай. И все пак ще пробам, наистина ще е хубаво да проявят малко съпричастност. И все пак най-много ме е яд на мен себе си, че съм допуснал да ми изпадне от джоба, че и без да разбера.

Възможно е телефонът ти отдавна да е намерен от някой, който да си го е задържал за себе си.

НАКАЗАТЕЛЕН КОДЕКС

Чл. 207. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., попр., бр. 31 от 1982 г., изм., бр. 10 от 1993 г.) (1) Който намери чужда движима вещ и в продължение на една седмица не съобщи за нея на собственика, на властта или на този, който я е загубил, се наказва с глоба от сто до триста лева.

(2) Същото наказание се налага и на този, който противозаконно присвои чужда вещ, която е попаднала у него случайно или по погрешка.

Наказанието по този член обаче е такова, че не предполага законосъобразно приложение на чл.250а, ал.2 от Закона за електронните съобщения ("Данните по ал. 1 се съхраняват за нуждите на разкриването и разследването на тежки престъпления и престъпления по чл. 319а - 319е от Наказателния кодекс, както и за издирване на лица.")

Едва ли обаче позоваването на чл.250а, ал.2 от Закона за електронните съобщения от някои институции в абсолютно всички случаи на отправяне на искания към съответните предприятия, предоставящи обществени електронни съобщителни мрежи и/или услуги, е законосъобразно ;-)

Ако полицията е сезирана с данни за тежко престъпление (каквото е кражбата), съответните предприятия ще дадат информацията.

Ако е сезирана с данни за изгубен телефон, полицията няма да може да изиска информацията.

Разликата е съществена.

А и Вие може да предполагате основателно, че телефонът Ви е откраднат.

Предлагам възможно решение на проблема, какъвто проблем вероятно и мнозина други имат. Касае се за наказателно-правна материя (която практикувам повече от 10 години).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

iPhone 3G 8GB Black с IMEI: 011932001515361 . Откраднат в дискотека Модерно, Плевен. На 19-ти срещу 20 ти Ноември.

Моля някой ако попадне на нещо такова да се свърже с мен по ЛС, e-mail, Skype или нещо такова, ще съм много благодарен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте! Откраднаха ми моя Айфон.Губила съм много неща,който също са безценни но за Айфона бях направо съсипана.Интересно е че до него стоеше и другият ми телефон,но него не го взеха,/а трябваше да е обратното/.Подадена е жалба в полицията,но разбрах от трети лица че щом е закупен от чужбина,а не от БГ,няма как да се намери по имеи.Има ли нещо вярно в това и може ли имея да се блокира и да се инсталира нов.Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
но разбрах от трети лица че щом е закупен от чужбина,а не от БГ,няма как да се намери по имеи.Има ли нещо вярно в това и може ли имея да се блокира и да се инсталира нов.Благодаря предварително.

Ще ти кажа само едно:

Цитираният текст е пълна глупост!!!

Aко имаш документи за собственост - фактура, гаранционна карта и кутията естествено(на нея е написан imei), и си ги представила на властите, няма причина да не издирят телефона, като естествено могат да блокират употребата му в мрежите на оператора. Смяната на IMEI на айфона клони към невъзможно и не вярвам някой да се наеме да рискува с това, защото телефонът може да бъде открит в мрежата по още доста параметри, като напр.: сериен номер, мак адрес и т.н...

Редактирано от pe6o666
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ще публикувам една обява от ......форум, с надеждата неговият собственик да си намери изгубеният телефон.

В София' date=' кв. Гоце Делчев намерих iPhone.

Облечен в zCover и умрял от студ.

Мисля, че е 3G 16GB.

IMEI:011810003750568

SN: 88907M8GY7K

Собственика може да се обади на телефон:

0878 33 00 47 - Д-р Сербезов.

Надявам се, че собственика помни цвета на протектора

и достатъчно други подробности за да съм сигурен на

кого го връщам.

Ако хората тук във форума имат представа къде другаде да пусна данните

за да се намерим по-бързо - нека кажат.

/знам какъв ад е да загубиш бизнес телефон с повече от 500 номера в него/[/quote']

Да... рядко е човек да направи такъв жест. Това ми напомня за постъпката на goce kostadinov

Приеми и от мен благодарности за достойната ти постъпка. Защото, хиляди други не биха го направили.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами според мен може доста лесно да намери собственика, само трябва да му прегледа контактите. Все ще има мама, тате, сестра, брат, жена или нещо подобно. Звънка им и готово. Браво на такива хора, много малко са за съжаление.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Хайде да се присъединя и аз към групата, обраха ме супер кокошкарски в центъра на Барселона. Взеха ми телефона (iPhone 4 32Gb)буквално от джоба. За нещастие, преди ден-два бях инсталирал 4.3.3 и не бях сложил още MobileMe акаунта за да мога да го проследя. На предишния фирмуеър го бях настроил и се виждаше къде е телефона, но сега без да е сетъпнат акаунта няма никой. Единствения шанс ми отпада по този начин, едва ли полицията ще го намерят по EMEI и сериен номер.

Не знам за другите колеги, но аз съм изключително потресен от тази случка.

Осъзнавам сега, че човек си мисли, че ще усети винаги, когато му бъркат в джоба за да го оберат, повярвайте ми вообще не е така. Исползват се всевъзможни техники за да ви отвлекат вниманието и вие да не усетите нищо.

Съвет към тези, които смятат да дойдат тук на почивка или екскурзия: Не си мислете, че ще разберете как ви обират, ръцете винаги трябва да са ви там, където са ви най-ценните неща и чантите винаги пред вас, като ги държите с двете ръце. Нямате си и представа, колко са ловки и изпечени крадците тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Честито! :cool: Някой ти бръкна в джоба и го взе или го остави на масата? Бастун.

Сега кат те видя кви шамари щи пера зад врата не е истина.....:angry:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пуснал е, След малко ще се видим да му запаля врата. Ще бяга пред колата до плажа! :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Откраднат вчера - IMEI 011713008639408 - Моля при някаква инфо, обадете се на 0888-339-717. Вярвам в чудеса! Благодаря ви предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това, че си от Варна не дава обяснение в кой район е откраднат телефона и шансовете да бъде намерен намаляват. Ако наистина вярваш в чудеса, дай по-подробно инфо къде се случи това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

По принцип човек ако пусне мнение нетрябва ли да обясни какъв модел е телефона. цвят....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Амии на Южния плаж, а не обясних къде, защото не смятах, че това ще помогне кой знае колко. Тази информация как всъщност увеличава шансовете за откриване? Съжалявам, ама явно не съм наясно с много неща :(

iPhone 3G 8GB - с пукнат дисплей.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Е ми аз съм от Стара Загора, но го загубих на морето (примерно). Ти къде би се ослушвал?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Откраднат iPhone 4 Black 16GB в Слънчев бряг на 18.08.11

IMEI: 012425007776797

запазен, без драскотини. беше с черно калъфче- най-обикновено.

телефон: 0896 703 604 Вероника.

Редактирано от Izolde
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...