Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

София - Белград - за пътя, таксите, горивото и т.н.


algor

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

Някой скоро пътувал ли е с автомобил до Белград?

Интересува ме пътя как е като състояние, как е магистралата и каква и е цената, горивото как се движи ценово и т.н.

Всичко ме интересува, но моля само за преки впечатления, а не за предположения.

Благодаря предварително на отзовалите се! :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

4-5 часа! С минаване на границата. 160 км София-Ниш нямаш магистрала. От Ниш до Белград е магистрала 260 км. Около 17 евро е в посока магистралата. Горивото е горе-долу колкото тук, малко по-скъпо е! Но не е болезнено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Супер!

Благодаря ти за инфото. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен са ми други впечатленията относно горивото. Едно от най-скъпите в Европа.. Това не може ли да се провери онлайн?

Sent from my iBrain using iFingers

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно може, но аз винаги съм се доверявал на изказано мнение от съфорумник - по-сериозно и истинско ми идва.

Сега ще погледна в нета.

пп. И за състоянието на пътя ако каже някой две думи, цена няма да имате.

Едит: Като гледам сайтовете, има-няма 10-ина евроцента е по-скъп дизела там, отколкото у нас.

Тоест поносимо.

http://dvigateli.info/fuel_price/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Meрси за линка. И на мен скоро ми предстои пътуване (до Италия), та дойде в употреба.

Явно или съм се объркал, или е имало коренна промяна в цените от миналата година до сега.. От тогава ми бяха впечатленията - във Франция, Сърбия и Словакия беше най-скъпо..

За пътищата - колегата ти е казал. От София до Ниш не е магистрала, но пътя не е ужасен.. Беше ужасен когато правиха ремонти преди 5-6 години и имаше отклонения след границата.

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, трябваше да питаш вчера :smile:

Между границата и Ниш се строи магистрала - трафикът може да е малко пообъркан от камиони и има доста ограничения 40, иначе асфалта е ок. Цените на горивата са като споменатите - равни или 10-тина евроцента нагоре, като лично аз ти препоръчвам ОМВ или НИС. НЕ ЗАРЕЖДАЙ в малките градове или на измислени бензийджийници по пътя.

Кара се на фарове целодневно, катаджиите понякога са зли като невестулки и често пишат на поразия, особенно ако има офицер наоколо. Разхвърляй няколко кенчета бира на видно място по задната седалка - може да "влязат в сила" някъде.

Шефката на граничния КАТ(Димитровград) ми е стара дружка(с мъжа и сме израстнали заедно), ако нещо има зор...

Магистралната такса помня 13, колегата спомена 17 - там някъде е. Самата магистрала е парфе и се кара спокойно. След пиротските тунелчета има камери, както и в много патрулки навътре в страната. Картите на Навигон са ок, другите не стават за чеп.

За навръщане - до бутилка алкохол на човек през границата и до две кутии(!!!) цигари на калпак. Иначе лошо.

П.П. Ограниченията в града са 50(май отскоро, преди - 60), извънградско 80, магистрала 120. Антирадарите и радар детекторите(!!!) са ПОДСЪДНИ! Алкохол - до 0,29 ;)

П.П.2 Ако скачаш на обяд в района на Димитровград, питай за ресторантчето на Цеца(няма име). Пример: 4 човека алкохол и холестерол на корем(всичко е "био") - 100-тина лв...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Късно се прибрах и веднага писах - не ми беше удобно да ти звъня по това време.

Изневиделица ми изскочи това пътуване, но понякога така се получава.

Благодарко за инфото.

Не знам дали ще имам време за ресторанти и каквото и да е друго удоволствие, но ще видим.

Лек ден на всички! :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Горе долу 2 пъти в годината пътувам до Будапеща и поне още 10 до Димитровград за хапване :tooth: , цените на горивата да общо взето същите като тука както по горе ти казаха, магистралите са хубави, на границата не се носят повече от 2 кутии цигари на човек, досега не съм имал проблеми по границите няколко пъти са ме спирали сръбските полицаи, един път ме питаха кое какво е " гражданската, техническия и прегледа".

Цената на магистралите беше около 15-17 евро, те се плащат на 3 пъти, зависи до къде си тръгнал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се организираме за там, някой път. Мога да резервирам навсякъде, цяло заведение при нужда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се организираме за там, някой път. Мога да резервирам навсякъде, цяло заведение при нужда.

Даже,не е забранено пушенето,но това вече,не ни интересува!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Магистралата е хубава и е от Ниш до Белград - това го знаете и струва 6,5 евро или 730 динара за автомобил.

Горивото като цена е като нашето.

Пътя до Ниш е средна хубост, има и ремонти, но няма големи дупки и ями.

Навсякъде съм карал с около 20-30 над разрешеното и два патрула дори не ме спряха.

Може пък просто да съм имал късмет, знам ли.

С две думи - цените са като нашите и на бензиностанциите и в тия 1-2 магазина и кафенета, в които влязох.

Картите Мастер и Виза вървят навсякъде без проблем - от таксите на магистралата до магазини и кафенета.

Рапорт даден! :smile:

Даже,не е забранено пушенето,но това вече,не ни интересува!

Малка поправка - пушенето навсякъде (за Белград поне видях) е забранено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цариброд не е Белград, адаш ;) а, с патрулите си късметлия - не са имали радари.

П.П. Значи помня много точно таксата 2 х 6,5 = 13 :)

П.П.2 Жоро, къде ще ходиш? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде някоя събота или неделя да се организираме и да ходим да хапнем до Димитров град, до гарата има едно заведение което става.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След първи април съм навитак. Заведението за сериозното пиене и ядене е в съседното селце Лукавица, на 1,5км от гарата ;) Шанс за загубване НЯМА. Намира се в къща с прекрасна градина и места за сядане, реката(Бурел) е близо, за охлаждане на "прегрелите" :) Има и евтини места за преспиване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Магистралата е хубава и е от Ниш до Белград - това го знаете и струва 6,5 евро или 730 динара за автомобил.

Горивото като цена е като нашето.

Пътя до Ниш е средна хубост, има и ремонти, но няма големи дупки и ями.

Навсякъде съм карал с около 20-30 над разрешеното и два патрула дори не ме спряха.

Може пък просто да съм имал късмет, знам ли.

С две думи - цените са като нашите и на бензиностанциите и в тия 1-2 магазина и кафенета, в които влязох.

Картите Мастер и Виза вървят навсякъде без проблем - от таксите на магистралата до магазини и кафенета.

Рапорт даден! :smile:

Малка поправка - пушенето навсякъде (за Белград поне видях) е забранено.

Саше, дано не си карал така и на наша територия. Мен ми дойде снимка някъде около Калотина и олекнах 150 лв. Карал съм с 91 км/ч при ограничение 60. А обикновено спазвам ограниченията, деба. В Сърбия на куките им беше забранено да спират на магистралата, сега не знам как е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За Сърбия си прав - казаха всички там, че са забранили на тия кварталните ченгета да спират коли за проверка и вече всичко е нормално по пътищата.

За снимката ще видим.

Оглеждах се уж добре и не видях камера, но ще се чуе скоро.

Да не би да са те отстреляли с някоя от мобилните?!?!

То няма как да знаеш, разбира се...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С мобилна, да. Те си го пишат в електронния фиш. Ако бях карал с 90 нямаше да ме снимат, но съм бил с 91 км/ч. Малшанс :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Утре забегвам до Ниш.

Добре че прочетох тук че да махна радара.

Да го сложа в жабката или изобщо не може да е в колата?!?

Не помня преди 4 години като ходих дали бях с радар... :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да ти тарашат жабката, предполагам, но е забранен по принцип. Ако си с нещо по - лъскавко, запаси се с дребни :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много бавно караш, че ползваш радари.

Аз отдавна го изхвърлих, че той обикновено пискаше 2 минути, след като вече са ме спряли. :tooth:

С над определена скорост (за по-сериозни цифри говоря) няма никакъв смисъл, наистина.

Ако е за 10-20 километра над позволената, тогава става, ама ти няма да ходиш с Москвича, предполагам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми с GL-а тръгвам.

Той е и с немска регистрация, та ще ни смятат за джърманци :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Предстои ми пътуване в тая посока.

Само с лична карта ли се минава сега границата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...