Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

София - Белград - за пътя, таксите, горивото и т.н.


algor

Recommended Posts

Добра вечер!

За да не пускам нова тема, ще използвам тази за да питам отново с молба за актуално инфо.

Маршрут София-Монтана-Ружинци - през Враца или Петрохан?

Утре ще пътувам по описания маршрут и се чудя от къде да мина.

Някой ще помогне ли с информация за състоянието на пътя през Петрохан?

От там е по-къс пътя с около 40 километра, но за сметка на това ще пътувам доста по-бързо през Враца и по-дългия маршрут се компенсира с по-добър път (може би?!?!) и по-висока скорост на пътуване.

Благодаря за всякакво актуално инфо и на всеки отзовал се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом можеш да избегнеш Петрохан по-добре го направи. Утре е последен работен ден преди доста почивни дни и последното място на което искаш да си е тесен път с колона от коли и много завои.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добра вечер!

За да не пускам нова тема, ще използвам тази за да питам отново с молба за актуално инфо.

Маршрут София-Монтана-Ружинци - през Враца или Петрохан?

Утре ще пътувам по описания маршрут и се чудя от къде да мина.

Някой ще помогне ли с информация за състоянието на пътя през Петрохан?

От там е по-къс пътя с около 40 километра, но за сметка на това ще пътувам доста по-бързо през Враца и по-дългия маршрут се компенсира с по-добър път (може би?!?!) и по-висока скорост на пътуване.

Благодаря за всякакво актуално инфо и на всеки отзовал се.

От София до Враца, и Враца - Монтана пътя е перфектен, на Новачене почна да става по натоварено. Монтана Руженци не знам как е, но поне според мен през Враца е по добре. През Петрохан според мен ще пътуваш по некомфортно, аз съм от Враца и често пътувам по този маршрут.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Принципно и аз към този вариант клоня, но все пак реших да питам.

Пропуснах да кажа, че рано сутринта към 6.30 ще тръгна натам, а най-късно 12 ще тръгна да се връщам обратно.

И стискам палци да не хвана задръствания и столичани да не тръгнат от 7 сутринта да си ходят по родните места. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

През Враца е по-добре(поне веднъж месечно минавам,към родния Белоградчик).До Ружинци е перфектен пътя,но по-нататък към Видин незнам,защото точно там се отклонявам от Е 79.Иначе и Петрохан е прясно ремонтиран,но не ме радва.Разликата в км е около 60.

Sent from my iPhone

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеца по-късно...

Привет!

За да не създавам нова тема ще питам тук.

Интересувам се от особеностите при пътуване с кола за следния маршрут.

България-Румъния-Унгария-Австрия-Германия-Италия(през Австрия)-Словения-Хърватска-Сърбия-България.

Всякаква информация ще ми е от полза. Колата е на газ.

За 4 държави има винетка, за другите такса според пътя.

Зелена карта за колата. Други документи?

Кой каквото мисли, че е важно да казва...

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първото и най-важно нещо е, да имаш дебитна или кредитна карта. По този начин ще имаш възможност да плащаш винетки и пътни такси без да имаш необходимата валута за съответната страна, която не е с евро. Аз така правя, а и в много случаи ще избегнеш опита на служителите на каса, да ти вземат някое друго евро в повече. Повярвай в Румъния и Унгария е често срещано, казвам го от опит. Винетки купувай от бензиностанция, а "путарина" подаваш картата на гишето и ти удържа точната сума. В Румъния пътуването ще е тегаво, защото минаваш през много села и градове, старай се да не превишаваш скороста. Манталитета на пътните полицаи, особенно в близост до България е същия, като на нашите. В Унгария Глобите са "солени" и се плащат на място. Последния път имаше данъчен служител с тях, който прибира парите и издава документ. Останалите са "Европейски" и не би следвало да имаш проблеми и изненади. За Сърбия има по запознати, те да споделят. Там минавам по рядко. След Австрия споменаваш Германия. От Австрия през "Караванкин тунел" си в Словения, по-направо и по красиво. Иначе има вариянт през Германия и Швейцария, там също има какво да се види. Последното го пиша, като предполагам пътуването че е за разходка, не по работа.

Това от мен. Приятен път и весело изкарване.

п.п. Аз лично много обичам да пътувам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От Австрия отиваме в Германия, и после от Германия в Италия. Избягваме Швейцария.

Пътуването е за разходка, да. Ще посетим и европа парк и гардаленд.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вие си знаете, но най-направо е през Швейцария от единия до другия парк. През Германия ще увеличите пътя тройно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ето карта до Италия. Идеята е като отидем във Франкфурт там спиме, на другия ден отиваме на европа парк и се връщаме във Франкфурт, пак спиме, разглеждаме и пак спиме и другия ден тръгваме за Италия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За Швейцария винетката не е ли само 1-годишна и струва 30-тина евро?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дали трябва някакво пълномощно като се редуваме на волана?

Някакъв документ за газовата на колата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, след като собственикът пътува също. За газовата могат да ти поискат сертификат за монтаж и изправност, ако не фигурира в талона на колата или в картончето за прегледа..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно...

Т'ва за Сърбия нещо не ме кефи...:blink:

В Сърбия шофиране в лявото платно на пътя се наказва с глоба до 253 евро или затвор от 30 дни и отнемане на книжката за най-малко три месеца. Ако в резултата на действието е станал инцидент, глобата е до 422 евро.

Освен това неразумните шофьори ги грози затвор до 60 дни и отнемане на книжката за най-малко пет месеца. Превишаване на скоростта извън населено място с между 61 и 80 км/час се глобява с до 253 евро или затвор от 30 дни и отнемане на книжката за най-малко три месеца.

Непозволено изпреварване от дясната страна струва 253 евро, както и затвор от 30 дни и отнемане на книжката за най-малко три месеца. Ако по време на неправилната маневра се стигне до катастрофа, то тогава шофьорът ще бъде наказан с глоба от 422 евро, както и затвор до 60 дни и отнемане на книжката за най-малко пет месеца.

Ако някой от родните водачи забрави да си включи задните габаритни светлини, то тогава трябва да се раздели с 253 евро. В по-лошия случай ще прекара един месец зад решетките и ще му вземат свидетелството за управление за най-малко три месеца.

Има наказание и за шофьорът на бавен автомобил, който не спре, за да пусне колона автомобили. В този случай сръбските власти налагат глоба до 253 евро или затвор за един месец, а също така и отнемане на книжката. /"ПЕТЕЛ"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вдигнала се е мизата на "частиш неща комши?".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много строго, чак пък затвор....... Това дали е влязо в сила или са някакви предложения от някоя тяхна партия?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Влязло в сила. Винаги е имало затвор при определена степен нарушение и неплащане на задължения към техния кат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За 40 километра над ограничението на магистралата ме водиха на съд, глоба около 170€ и 3 месеца забрана да караш в Сърбия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тия са ненормални...

Добре че не са ме гепнали като хвърчах преди време...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хич не са. Пробвай се да се повеселиш зад волана в Унгария и сръбските глоби ще ти се видят като пари за семки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За 29 км превишение 150 Евро ме глобиха в Унгария. Плащаш на място, в патрулката имаше цивилен с карнетки от данъчното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така се упражнява контрол и има респект и съответно правилата се спазват. Последно пролетта като ходих до Полша с колата, хората там си бяха решили проблема по друг начин - камера във всяко селце или през едно, но във всяко имаше предупредителен знак за камера. Щеш, не щеш - намаляваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеца по-късно...

Да ползвам и аз темата.

Предстои ми пътуване до Белград скоро. Някой може ли да ми каже, може ли да се плаща в евро или е добре да си сменя динари? По принцип ще имам и дебитна Visa и се надявам на повечето места да плащам с нея. За горивото също не се притеснявам понеже имам служебна еврошел карта.

Някакви интересни места за гледане и/или хапване в Белград?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В евро може да плащаш само на магистралата, таксите на путарината и гориво по бензиностанциите. От тук не обменяй динари, че курса не е хубав, вземи евро или долари и сменяй там в бюрата.

Може да разгледаш, Калемегдан това е крепоста на центъра, скадарлия е улица където туристите хапват с жива музика, на Сава има при устието с Дунав много модерни ресторанти, където е много приятно. На Земунския кей също е пълно с кръчми. Трудно ще попаднеш на нещо лошо там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...