Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Линцез за ОS X


GLD

Recommended Posts

Харесал съм си един Мак... и след като прерових интернет се оказа че най-евтино мога да го намеря в техномаркет, в зависимост от хардуера.

Интересува ме обаче, как стои въпроса с лицензите на тази операционна система?

В информацията на сайта пише че идва с OS X Lion. Подозирам че е като при уиндоус - сериен номер, който се въвежда след като се преинсталира, но не съм сигурен. Също така четох някъде че операционната система е лицензирана, когато Мак-а бива закупен от оторизиран магазин. Техномаркет не е такъв.

Ако си го купя от там, ще мога ли да си го ползвам свободно и да знам че имам легален софтуер?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е като при windows, няма сериен номер. Като си вземеш мак той си идва с легален Lion вероятно пре-инсталиран както беше с мойто mini

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. операционната система сама си разпознава хардуера, на който е инсталирана и ако му качвам фабричната версия(в случая Lion) , няма как да се окаже в един момент пиратска?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Другото благо нещо при ябълките е , че новите версии на операционната система не струват по 200 лева като при Windows OS. Mountail Lion ми излезе "цели" 17 евро.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пич, в техношита продават стари модели и няма как да ги наречеш евтини. За актуален имаш два - три варианта:

iStyle правят 10 години и имат промоции. Криейтив сентър правят 20 години ;) и също имат промоции. Независими търговци като teodorteo, например, имат по - ниски цени, но само с една година гаранция. Въпрос на преценка.

Новите макове нямат инсталационни цд-та, всичко е качено в харда.

П.П. Попълни си профила, непопълненият такъв ти гарантира пълна липса на внимание тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Благодаря Ви за вниманието и съветите! Ще разгледам предложенията ;)

Как Ви се струва този модел?

http://www.technomarket.bg/products/09124034/apple-macbook-air-11-md224z-z0nb0009d

Не твърдя че разбирам от Макбук, но не виждам да има нещо по-старо от моделите които се предлагат в истайл и криейтив център. Цената обаче е малко по-ниска + опция за разсрочено плащане, което мен лично ме устройва повече.

Редактирано от GLD
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...