Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да използваме приложението Stocks?


Anthony

Recommended Posts

Навярно много от вас смятат приложението Stocks за излишно и не го използват, тъй като не се вълнуват от борсови индекси. Има обаче една много полезна (поне за мен) функция - показване на кръстосани курсове на различните валути. Как става това?

Отваряте Stocks, след което натискате долу вляво бутончето i. Може да изтриете всичко, което не ви интересува и след това натискате +.

За да добавите курсът на лева спрямо доларът, пишете USDBGN=X и натискате Search. Избирате го и след това при връщане в главния прозорец на програмата, вече ще имате текущият курс, както и графично изображение на трендовете.

Същата процедура може да повторите за всяка интересуваща ви валута, само трябва да знаете нейното международно съкращение. Например за британски паунд пишете GBPBGN=X. Или ако искате да разберете колко евро е един паунд - GBPEUR=X.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно има, но аз не го знам. Никога не ме е вълнувало. Потърси и ако намериш постни го тук. Може и за друг да е полезно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За петрола може да вкараш код OILB. Но има толкова много петроли, че е трудно да се вържеш към някой и да е точно този, който ти трябва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

XAUUSD=X - златна унция в долари

XAGUSD=X - сребърна унция в долари

XAU е символа за злато

XAG е символа за сребро

USD е символа за долари

Ако искате златна унция в лева, трябва да въведете XAUBGN=X

За суровия петрол е CLJ09.NYM, което представява текущата стойност на Ню-Йоркската стокова борса за доставка на "light sweet crude" (сорт петрол) за Април месец тази година.

CL е символа за този вид петрол

J е символa за месец Април

09 е за 2009 година

Ето символите за всички месеци.

F - Януари
G - Февруари
H - Март
J - Април
K - Май
M - Юни
N - Юли
Q - Август
U - Септември
V - Октомври
X - Ноември
Z - Декември

Ако искате да виждате стойността, примерно за Ноември 2008, трябва да въведете CLX08.NYM

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

HiConverter-а върши същата работа за валута и е доста по-добър като интерфейс и не се налага такива "сложни" термини да въвеждаш :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами то има и много други такива приложения, но човека си е направил труда да ти обясни как едно от най-неизползваните на нашите телефони се превръща в полезно! И аз имах такова качено, но сега го рзкарах

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

of-topic

ето един линк за директно следене на петрола, ако някой му е интересно

1. NYMEX http://www.nymex.com/lsco_fut_cso.aspx]

2. LONDON http://www.iii.co.uk/investment/detail?code=cotn:OILB.L&it=lb

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
А NYM какво означава? На мен ми показва 51.06, това в долари ли е?

NYM идва от NYMEX (New York Mercantile Exchange) - Ню-Йоркска стокова борса

И след като данните са от нея е нормално стойносттите да са в щатски долари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има ли начин валутните курсове да ми ги дава до 4 знак включително след десетичната запетая?

Да споделя, че използвам Bloomberg и Daily Finance (от appstore безплатни) и съм доволен от тях.

Отделно търгувам през платформата за търговия Benchmark Mobile Trader - mobiletrader.benchmark.bg

Ако нямате реален акаунт може да си направите демо такъв на сайта на Бенчмарк trader.benchmark.bg и да следите каквото ви интересува ... много добре е направено). Да допълня, че за разлика от първите две, платформата е професионална и следите котировките и търгувате до 5-ия знак след десетичната запетая в реално време.

Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Виждате част от проложението Bloomberg, което се разпростанява безплатно в AppStore. Можете да вкарата всички български акции като използвате кода на компанията и после слагате :bu

Нама да напомням, че телефонът разполаза с touch screen и можете да избирате точно определена част с пръста и да приближавате и т.н.

ae18e09fbe7c9cc0.png

8342ca21362b4ca5.png

b1479350de0a2c9f.png

bcf895f8d6f0c6c9.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виждате част от проложението Bloomberg, което се разпростанява безплатно в AppStore. Можете да вкарата всички български акции като използвате кода на компанията и после слагате :bu

Нама да напомням, че телефонът разполаза с touch screen и можете да избирате точно определена част с пръста и да приближавате и т.н.

........

Браво, това е много по-добро от стандартното stocks приложение... :cool:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

vcohen, провери дали пишеш всичко правилно не трябва да има проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

XAUUSD=X - златна унция в долари

XAGUSD=X - сребърна унция в долари

XAU е символа за злато

XAG е символа за сребро

USD е символа за долари

Ако искате златна унция в лева, трябва да въведете XAUBGN=X

За суровия петрол е CLJ09.NYM, което представява текущата стойност на Ню-Йоркската стокова борса за доставка на "light sweet crude" (сорт петрол) за Април месец тази година.

CL е символа за този вид петрол

J е символa за месец Април

09 е за 2009 година

Ето символите за всички месеци.

F - Януари
G - Февруари
H - Март
J - Април
K - Май
M - Юни
N - Юли
Q - Август
U - Септември
V - Октомври
X - Ноември
Z - Декември

Ако искате да виждате стойността, примерно за Ноември 2008, трябва да въведете CLX08.NYM

а синволи за родии и рлатина?

благодаря предварително:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

XPT е символа за платина.

XPTUSD=X - унция платина в долари

За родия символа не мога да го намеря из борсите :huh:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не бъркам: XRH. Символите за различните ценни метали са наименованията им на латински, като се ползват съкращенията от Менделеевата таблица + X-а отпред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...
  • 3 седмици по-късно...

При мен с USDBGN=X изписва само бглев без usd но курса е верен ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...