Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Тема за велосипедния спорт


inutero

Recommended Posts

Да определено е хубав много този Specialized.

Сега заглеждам и родното производство и този Ронин с удължената геометрия ми се вижда нелош:

https://dragzone.bg/velosipedi/planinski-velosipedi-s-okachvane/29-ronin-3-0-sx
 

Другото което ми харесва е този Scott, макар че е доста скъп за мен и с различна геометрия, не знам вертикалната дали ще ми е удобна.

https://scott.bg/bg/velosipedi/12068-velosiped-scott-ransom-930-2020.html

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво търсиш :). Бих избрал скота, ако ще се кара ендуро. Много ми хареса тоя скот и сега се чудя дали да не продам моето и да скачам на скота, но най-вероятно ще се въздържа за догодина ще помисля.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 И аз не знам какво търся ?. Все твърдаци карам и реша ли малко ендуро, заминава ми простатата и задните части като цяло. Иначе определено няма да се кара само ендуро, но заключвам и карам. Реших се на мекица, но от 2800 взех да скачам нагоре и май ще се надскоча. Скота ми е плюс, че магазина им ми е на 500 метра от нас, съответно каквото и да ми трябва ми е под ръка. Байк център също ми е на такова разстояние, тъй че и SPECIALIZED ми е опция. Не разбирам обаче и не знам, кое ще ми е по-удобно. Малко ме притесняват спиците на Скота, че са 1.8 мм.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Скота е с голям ход и за дълги въртенета отпада, бих заложил на Specialized, виж и кюбовете, не са лоши. Иначе ако искаш тест райд - AllMountain или Epic.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще караш предимно кроскънтри, вземи си един карбон 29" мекица и твай. Аз карам Scott Spark 920 и съм супер доволен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

920-ката е супер. Аз много харесвам и 950, нищо че е алуминка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, понеже съм лаик в този спорт искам препоръка за колело от Вас. Ще се кара основно из града и леки черни пътища. Трябва да е леко и удобно 10-12 кг . Цената около 1000-1600 лв. Висок съм 183см ,95кг


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

И защо да не опитаме да подкрепим и родното производство. Все пак рамката си е изцяло наш проект, за което евала бих казал!

https://dragzone.bg/velosipedi/planinski-velosipedi-s-okachvane/29-ronin-3-0-sx

Вие какво мислите за това колело?

Колелото ще е за сина ми, не е за мен.

Редактирано от niksan76
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, вижте сега!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен се отваря от всички устройства, дори такива нерегистрирани във форума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И кое му е родно производство на Драго? Рамките се правят в Китай, както и всичко останало. Тук само се сглобяват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@miro1972, за твоята височина L размер, но да тежи 12 кила ще трябва да е някой карбон, а за 1600 лв не знам как ще намериш карбон освен краден. 13-14 кила ще ти е велосипеда и за 1600 има добри варианти. Виж в байкцентъра или dragzone.

@niksan76, подкрепям родното производство, но този велосипед е 15 кила и това не се споменава в описанието. Не ми харесват спирачките, които са супер бюджетен вариант, хидравличното колче също (дано изкара 20-30 карания)...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията! 

преди 1 час, Anthony написа:

И кое му е родно производство на Драго? Рамките се правят в Китай, както и всичко останало. Тук само се сглобяват.

Бе нали уж рамката била проектирана от българи, за българи. Изцяло наш проект си било.

Колелото е за сина ми, който прави 16г. другата седмица и от 2г. повтаря само, как иска мекица. Посъбрал си е човека средства и аз да го подкрепя, но наистина не мисля, че това е колелото! Завалията е 175 висок и 50 кила мокър, тея 15 кила са прекалено за него, но ходи обяснявай. Въпреки, че предпочитам ендуро, отколкото досегашните му колела за дърт джъмп с които се прибира няколко пъти труден за събиране и рисуване. Зарекох се подобни колела вече да не купуваме, въпреки че ако не е мекица ще е поредния твърдак без скорости с една гола рамка и дори само една спирачка. Опитвам се да обясня, че едно карбоново крос кънтри е далеч по-удобно, но кой те слуша! Дори мисля,че за тея пари има читав Scott, твърдак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я да взимаш на детето една хубава мекица (ако заслужава) и да си се спуска като пич! ??.

На моя съм му казал “каквото колело искаш ще получиш, но без каска видя ли те и ти взимам колелото”. 
 

Рамките на Drag са като айфоните Made in China, Design by Drag Bulgaria ?? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Миро, мерси много ?! Каската и очилата са му на главата винаги, няма проблем. Въпроса е тази мекица на Драго, става ли, или да диря нещо друго. Основния проблем е, че и бюджета не е безкраен. Още хляб има да яде за Скот или Спешълайз за 6к.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що не видиш Pulse? Чувам доста добри отзиви за тях.

https://www.pulse-cycles.com/shop/cycles/mtb-full-suspension/qrs-2/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Pulse приключиха бизнеса си за жалост, имат последни бройки, но какви размери са останали трябва да се провери.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Верно ли? Това съм го пропуснал. Много жалко, отзивите бяха отлични. Аз от Драго и каска не бих си купил, ама явно не може да се бори човек с конкуренцията му.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На живо колелото е доста добре. Гледах за М размер, но май е по-добре L за него. На 16 е 175 и май ще расте още. Аз с моите 170 съм определено май за М, но той е по-висок. Нищо не разбирам от окомплектовката му, но наблюдавайки цените, това май ми е най-бюджетния вариант.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако държиш на българското, и аз и малкия караме с рамки на RAM, на мен лично ми допадат.


https://www.ram-bikes.com


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, разгледай и RAM, мисля че за тази цена ще вземеш нещо по-добро от DRAG Ronin.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, мерси за съветите! Ще търся подходящо за мен.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...