Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Тема за велосипедния спорт


inutero

Recommended Posts

Не говорих на теб, бре, колегата оксижен, се изказа неподготвен, та се наложи да взимам един известен баикър с мен и да ходим до Сопот :guitarred:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой разбирач да каже бива ли го това, иска му 250 кинта, от Германия, внос???
С дискова спирачка ли е или на мен така ми се вижда :)?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Модерни сте, аз съм изостанал, но не ми пука. Важна е идеята ;)

По темата: колелото ми е във вилата и нямам снимки. Само ще спомена, че е Бианки на 30 години. Има три скорости(вътре, в главината), газови амортисьори(задните се регулират по твърдост) и барабанни спирачки като на мотопед, всичко фабрично. Тогава нямаше такива наоколо и не ме питайте как съм го опазил да не хване гората. Когато мога, сядам да въртя, още ми е кеф. Неведнъж съм пътувал с него до Цариброд, Сърбия - 62км са от нас до...нас :biggrin:

Нещо подобно на това, не мога да намеря снимка в нета:

100_2622.jpg

Това е алуминиева рамка Кавазаки, но е много подобна на Бианки-то:

img_1764_lg.jpg

'Айде, смейте се :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Захласвах се навремето по такова...но получих подобно балканче, сгъваемо :D

Вит май беше модела :)

И Осъм съм имал :tooth:

Последното Украйна май беше...и минах на четириколесни.

Сега на стари години пак се палнах по двуколесни, безпедални обаче :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един малко по-ненормален байкър, доказващ, че не колелото е определящото в случая:

п.п. До мен стигна благодарение на друг колега от тук, който също е запален.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Такъв чопър имаше едно момиченце, кат' бяхме по на 12.... Колко и ходих по свирката да ми даде едно кръгче:) Адаш има в Продавалника едно такова, искат му бая пари, това е класика, бре много рядко корекомско колело беше това.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

М,даааа, оказва се, че някой хора нищо не разбират от байкове......ТОВА, на снимките по-горе е Маунтийн Лайн, MADE IN GERMANY, било е електрическо, всичко е комплект, цена като ново €1400, вече е мое за 200 кинта, поздравче!!!

Мерси за поздрава. Да ти е честито.

Джърмани викаш? Оригиналдъ? Даже Западна Германия сигурно, съдейки по годините му :tooth:

А за разбирането и подготвянето...всеки има право на лош вкус...

Колело от преди 2005, че дори и по-старо. Морално остарели части, макар и да се виждат тук-таме маркови (командите на скоростите са Sram, ама сигурно от 78-а). Двукоронна вилка, обаче тънка като солети, която само имитира амортисиорни свойства. Задно окачване, което вместо амортисьор има една проста пружина и никакво пртиводействие на разпъването й. Самата геометрия на рамката е бледо копие на някоя маркова подбна но от края на миналия век и за съвсем друг тип каране.

С две думи като цяло това колело имитира с външния си вид фрирайд/даунхил велосипедите. Обаче нито има техните части, нито тяхната здравина.

И се доближава до тях само на тегло. Което обаче, за карането за което това колело става, е само пречка.

Ти и да искаш, не можеш да се спускаш с него. Или ако го направиш, може да е за последно. А карайки го из града/парка, само ще ти тежи. И ще се люлееш като сопол на седалката, вместо енергията ти от въртенето на педалите да отива само за задвижване.

А изобщо да не говорим и за тези пари колко по-истинско и съвременно колело можеше да се вземе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм, аз вече го шитнах на 300 кинта, малко съм търговец, нали знаеш, колега.....сега се оглеждам за друга търговийка:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, ама като бях малък, си слагах пластини от кофичка за кисело мляко по спиците, да пляка :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А аз пък си навивах така наречената " бомбаджииска тел " на спиците ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едно и от мен, ще покажа и други :smile:

f6f8df31b25204dd.jpg

Браво, добро Драгче.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес тествах едно Trek-че.

422e45b170af11d2.PNG

b60b0ca3fdcb15fe.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Sports Tracker, но кофти, че все още не е оптимизирано за iPhone 5. А имаше два ъпдейта - през март и април.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах и нея, както Mountain Bike Pro и някакви други. Установих, че тази е най-икономична откъм батерия. Едно качване до Шипка и обратно ме изкарва, че и остава. А това са 130 км и цял ден. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На гаджето ми, почвам да обикалям Гребната, че съм 105 килца.....ужас

post-11783-0-03312200-1366209834_thumb.j

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моето и на жена ми. 29" гуми са огромен кеф, никога повече 26". Снимката е стара, вече съм го понаиграл повечко, ама не съм го снимал.

6092200U.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чак не мога да повярвам че толкова много хора карате вело...вело... колелета... :D:blink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро защо толкова малко хора караме коелелета... :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами отговорът е лесен - комплексирания нашенец смята за много унизително да ползва транспорт, различен от автомобил. Колкото и да са скъпи горивата, поддръжката, частите и консумативите, друго си е да се качиш в колата и да идеш до кафето отсреща. Градския транспорт е само за балъците и бедняците, а велосипедите са за идиоти. Другата причина е, че наистина условията за велосипедисти са доста лоши и карането крие сериозен риск. Наблюденията ми са за София, но предполагам и в другите градове е същото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Черньо с нова предница, подобаваща на ръста ми. Евала на Близнаците: за няма и 2 часа монтаж + реглаж и смазване на движението (което са свършили помежду другото, извън уговорката.).

77133_10200840768842099_784668876_n.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...