Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Тема за велосипедния спорт


inutero

Recommended Posts

Ами да гледа, аз реших да го задържа и да не го продавам. Всички около мен скочиха да ме хокат и май се оказаха прави. Щеше да е подарък за тези пари :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

asy9e8ym.jpg

Да се изстипосам и аз с колело.

Доста по тежко 14 кг , а с мен... мани, мани.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ела до Търново с него, не само да се изтипосваш...

Sent from my iPhone

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
  • 1 месец по-късно...

Новата рамка. :smile:

56d8f2234a72ff7ad396157a6e3f7795.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Страшен мерак ме подгони по това карбонче. Един градски го взе, но му е една идея малко.

579a650395efad4fbf49ae42f76d7429.jpg

bba62d24b6709524bbb6fab0c611f68e.jpg

2039c1a6731be2d731b5d0357378d63b.jpg

94fa3b27a99dbc27b827a88f945d586d.jpgИ за бързаците една красота, малко под 7 кг.

03ce142261cc5b9011b902a9d4c951ab.jpg

def5d281aa9585e3d0c26b67bcd46a0a.jpg

00d08d61a176a0cf5462cecbcbcfa20a.jpg

c95f55c3d710b31cdee2581070d8337b.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

От началото на година имам нова придобивка RAM NDURO 29-тка.

Много съм доволен от избора който направих модела е малко по старт сега се казва TRAIL, но са едни и също рамки, още като го поръчвах направих няколко промени като други спирачки, кормило и седалка. Добре се представа както и на горе така и надолу.

Това ми е първото колело със задно окачване и разликата и огромна. Има какво още да се желае като части но за сега толкова :tooth:

Разтоварването от ежедневието на Витоша си заслужава инвестицията.

8105167V.jpg

8094503Z.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виктор, кой модел на Maxxis са гумите, би ли казал? И дали го има за 26"?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До сега съм карал три модела на Maxxis - IGNITOR, Crossmark и Ikon. На старото колело изкарах един сезон с Crossmark и съм доволен малко по тежки са от Ikon но не съм имал никакви ядове, бордовете са сравнително здрави и не се пукат много лесно.

http://bikelab.bg/v-...6x2-10-sg-vaema.

Ако караш XC / All Mountain - WTB Bronson е много добър вариант тежки са но по ревютата които съм чел са много стабилни и си заслужават да се пробват.

Сега съм с Ikon 29x2.20 доста лека и е универсална за крос кънтри, но като стане време за смяна ще сложа Bronson безкамерни.

Ikon я има и 26-ци. http://bikelab.bg/v-...6x2-20-sg-vaema има и по скъпи варианти с подсилени бордове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Аз днес се счупих най-после да повъртя :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и аз мнение за гумите,които ми допадат най-много.

Преди няколко години бях попаднал на множество мнения из нета за въпросната комбинация като много добра за ХС каране - Schwalbe Nobby Nic отпред и Schwalbe Racing Ralph отзад. Предната в размер 26Х2.25, а задната 26Х2.1. За да не отегчавам незаинтересованите, няма да изпадам в подробности защо точно тези гуми и какви са преимуществата, който му е интересно, може да намери инфо.

От опит обаче да споделя - Предната е с достатъчно агресивен грайфер за стабилност в завои по черно, а задната е с достатъчнния минимум за да позволи леко въртене, но без и прекалени превъртания. И всичко това с невороятно тегло - предната около 550гр., задната - около 480.

Хареса ми тази комбинация и от 2012 насам карам с такива. Реално предната още не е заминала, а задна смених тази зима. Отново взех Racing Ralph, като дори този път и тя е 2.25. Отново подбрах най-леката модификация със защита от спуквания и с различен материал на каучука в различните зони.

Единствения минус е цената. За мен не е, защото така или иначе при цена на велосипеда над 3-4к, гума за 60-70 лв. не е нещо фрапиращо. Но има хора, които винаги ми опонират, че за тия пари за колата гуми ще си вземат...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На 31.05.15 г. ще се проведе велопоход от Козлодуй до Околчица. Дължината на маршрута е около 114 километра с около 2400 метра положителна денивелация, като се редува каране по шосе и черни пътища. Има осигурен транспорт от Враца до Козлодуй.

За повече информация - тук!

Ще се радвам да сме повече хора!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Някаква препоръка за велосипед покупка марка модел и цена? Виждам че повечето са със механизъм Шимано има ли нещо по-добро от това Шимано или това в перспектива е най-доброто? Виждам че има някакви маркови модели като Пежо, БМВ...

Sent from my iPhone 6 Plus 128GB using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Shimano и SRAM са основни производители на компоненти за велосипеди. Шосейка или планинско търсиш?

34d7426ecda04e99e7d819f3d5f55b9c.jpgc03fe6408b5c6db97455d012107da481.jpg6592cbde3b71da479240e73065b19d68.jpg

15$, 3 месеца чакане от Алито и не съм впечатлен, но за толкова пари бива.

Стойката я дават водоустойчива, но след 10 мин. под душа имаше капчици. Също така пишеше, че е и удароустойчива, но не съм сигурен, че ще издържи на сериозно падане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някаква препоръка за велосипед покупка марка модел и цена? Виждам че повечето са със механизъм Шимано има ли нещо по-добро от това Шимано или това в перспектива е най-доброто? Виждам че има някакви маркови модели като Пежо, БМВ...

Sent from my iPhone 6 Plus 128GB using Tapatalk

Шимано имат много различни класове на оборудването и това е най-важното при избора. Не гледай БМВ, Пежо и прочие. Не са маркови, защото това не е велосипедна марка, а просто брандират нещо друго и цената е неоправдано висока. Ако искаш марков велосипед, гледай Scott, Specialized, Santa Cruz и т.н. Има и много прилични български брандове, но ти май не живееш тук. Ето оттук пък можеш да си поръчаш Canyon, които са супер в съотношение цена/качество - https://www.canyon.com/en/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Търся си нещо с меко возене и повече скорости което мисля че означава планинско байкче. Аз искам за България да си го взема и карам защото има много хубави места където да посетя с колата на който да е качен байка и да спра някъде и да се поразтъпча с колело. Сега като се прибера смятам да отида в Кърджали да посетя Перперикон защото разбрах за него случайно и се запалих.

Разгледах Каньона. Интересен модел само да разбера и колко струва. Харесват ми гумите такива дебелички напомпени. ;) само малко спортната надупена стойка не ми се нрави като че ли. ;)

Моделът е https://www.canyon.com/en/roadbikes/bike.html?b=3519

Sent from my iPhone 6 Plus 128GB using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

LX/XT/XTR, това са класовете Shimano, които са от висок клас и си струват всеки лев. Има за V-Brake и за дискове. Аз лично съм с LX V-Brake (първа снимка).

d5731ebb4644979e6a8c5d3e7ef22f59.jpg

e269998115fe780cda11d8ee3ea75b60.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много красиво и стабилно изглежда. Колко струва такова удоволствие ако не е тайна да знам? Благодаря.

ПП. Къде мога да поръчам такъв велосипед? Удобно ли вози в смисъл меко ли или е твърдо?

Sent from my iPhone 6 Plus 128GB using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И двете са Specialized - Hardrock Comp и Rockhoper, около 800-900 лв. могат да се намерят. Както каза Anthony, марката е сред водещите на пазара. Моята рамка е 1.7 кг, което прави возията приятна. По-напред в темата съм дал снимка на GT Zaskar Full Carbon. Марката е много сериозна, а компонентите са от най висок клас - Shimano XTR. Ако се поровиш тук-там, може да се намери за 2500-3000 лв. Препоръчвам го!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Търся си нещо с меко возене и повече скорости което мисля че означава планинско байкче. Аз искам за България да си го взема и карам защото има много хубави места където да посетя с колата на който да е качен байка и да спра някъде и да се поразтъпча с колело. Сега като се прибера смятам да отида в Кърджали да посетя Перперикон защото разбрах за него случайно и се запалих.

Разгледах Каньона. Интересен модел само да разбера и колко струва. Харесват ми гумите такива дебелички напомпени. ;) само малко спортната надупена стойка не ми се нрави като че ли. ;)

Моделът е https://www.canyon.c...ike.html?b=3519

Sent from my iPhone 6 Plus 128GB using Tapatalk

Ами то си пише цената в ляво с огромни цифри - 6800 евро. Това не е планинско колело, а шосейно.

Някой карал ли е Cube? Нещо ми е влязла муха да си сменям байка и се оглеждам за 29" с мека рамка.

CUBE AMS 100 SUPER HPC RACE 29 ми хвана окото

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Anthhony. Не видях. Заслужава ли си цената, а такова планинско байкче има ли? Бих си го взел. Предполагам доставка до България имат нали? Видях че имат чат. Сега ще взема да си початя да видя какво ще кажат.

ПП. Чатът им не работи. Явно по-късно. Но пък за по малка цена може да се купи нещо сносно мисля. ....

Sent from my iPhone 6 Plus 128GB using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тони, вземи GT Zaskar, заеби този Cube.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това GT Zaskar планински байк ли е?

ПП изглежда е маунтайн байк. Цената му е драстично по-евтина от Каньона. Качеството добро ли е? Видях че имат карбонов байк.

Sent from my iPhone 6 Plus 128GB using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...