Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Стоп трансфер на данни при роуминг


wiss

Въпрос

Здравейте!Налага ми се след няколко дни да пътувам извън България та въпросът ми е:достатъчно ли е Data Roaming от менюто да е изключен,за да не ползвам трансфер на данни от чужди оператори,но да ползвам телефона само за разговори?Ще гледам да ползвам такъв през Wi-Fi.Или от менюто да изключвам всичко-Cellular Data,Enable 3G,Data Roaming и Use Cellular Data-на всичко OFF?Със iOS 6.1.3. съм.Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

19 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Аз слагам само Cellular Data на OFF, за да ми е мирна главата.

Редактирано от mariankata
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Cellular Data и Enable 3G, спокойно можеш да си ги оставиш на ON. Важното в случая е Data Roaming да е на OFF и няма да имаш абсолютно никакви ядове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И, след като няма връзка, да му тропа батерията напразно ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря, че ме светна, вчерашен съм. Сега сигурно ще ми обясниш подробно, как gprs модулът никак не харчи и операторите няма да му таксуват сесиите при буут или при възстановяване на връзка.

Чакай...и,аз да пусна мигач :wink2:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Алекс не знам за какво спориш, те хората са го измислили, за да не ръчкаш постоянно куп настройки като в андроид. При положение, че си дал Data Roaming на OFF, автоматично ти се спира Cellular Data и 3G, какъв gprs и какъв трафик при буут?

Един анимиран мигач и от мен :wink2:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ееее, няма да спрете тия локуми!!! Трябва да ти донеса фактурата да я видиш ли? Или следващият път когато не се изключи ти да ми платиш сметката??? Позволи ми да знам повече за интернет трафика и роуминга при айфоните?! Започнал съм с първия iPhone, на който изобщо нямаше опция за спиране, минал съм през фалшифициране на IP-та(защото ментел подменят APN без предупреждение "в услуга на потребителя"?!), за да стигна до тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Е ти сега какво си мислиш, че нямам никакви директни наблюдения и само си говоря на изуст ли? Последните два месеца съм пътувал 3 пъти извън България и единствено Data Roaming ми е била на OFF и нямам нито една начислена стотинка във фактурата, отделно ползвам програмка, която изчислява трафика и там си пише 0Кб в роуминг, батерията ми също не е падала по-бързо, защото 3G-то и Cellular Data се изключват автоматично. Аз проблеми като твоите не съм имал и хората, които са пътували с мен също.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Откъде знаеш, че бъгът няма да се прояви и в телефона на колегата по - горе? За да вдигам врява, значи не съм единствен, повярвай. Научете се, че във форум като този се пише по системата "покритото мляко котка не го лоче" - т.е. 100% сигурност!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте,тъй като не намерих подобна тема в сайта реших да не отварям нова такава и да пиша тук! Какво ще кажете за проблем със мобилният интернет след като имам вкючени мегабайти iPhone 4s, със Gevey S на 5.1.1 . Включва 3G , Cercullar но не ми излиза 3G горе в статус бара! И следователно нямам мобилен интернет! Дали е от гивея? Мерси предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

С гивей са необходими ръчни настройки на нета,поне при мен беше така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Зависи към кой оператор си и към кой е локнат телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
... 3G-то и Cellular Data се изключват автоматично. Аз проблеми като твоите не съм имал и хората, които са пътували с мен също.

Ще започна с това, че аз познавам доста хора, които са имали подобни проблеми, под доста рабирам повече от десетина! Не ми се ще да влизам в някаква препирня, просто ще ти предложа една хипотеза, пък ти ако искаш помисли върху нея, ако не…

Въпросния "бутон" изключва възможността за трафик в роуминг, а не по принцип. Замисли се, че пазара на минути в роуминг "се държи" от няколко дъщерни на големите телекоми компани, като търговията им на едро е нещо като тази на която и да е борса, та… Дали е възможно ако си потребител на Глобул и отскочиш до Атина дивайса ти да реши, че си в домашната си мрежа? И какво би произлязло от това? Мисля, че извода се налага от самосебе си - ако искаш да си 100% СИГУРЕН че няма да имаш трафик в роуминг просто се застраховай и с по-всеобхватната възможност - спри ръчно възможност за всякакъв трафик!

И последно… ако дивайса е "хакнат" да речем, дори няма да забележиш, че има трафик на данни, просто никъде с изключение на сметката (и то само, когато е през оператор, а не през WiFi) това няма да е видимо, а закъснението в повечето случаи се отразавя мноооого негативно на бюджета.

Със здраве

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...