Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

iOS 7


uomoto

Въпрос

Както знаете Apple официално показаха новата версия iOS 7. С нея дойдоха доста полезни функции и изцяло нов дизайн.

gebetu4e.jpg

Желаещи да качат новата версия 7, но нямат Dev акаунт е редно да споделим, че това е Възможно!

Нужно е да нямате направен Jailbreak. А аз предлагам да направите ъпдейта на чисто!

1.Теглите фирмуера

2.Пускате последната версия на iTunes , задържате бутона Shift(Win) Option(Mac) и натискате Update(не Restore) , след това посочвате .ipsw файла. Това е!

post-9834-1371012467,4838_thumb.jpg

post-9834-1371012481,1381_thumb.jpg

post-9834-1371012492,8161_thumb.jpg

post-9834-1371012503,0816_thumb.jpg

post-9834-1371012513,881_thumb.jpg

post-9834-1371012523,8669_thumb.jpg

post-9834-1371012546,1077_thumb.jpg

Мога да споделя, че за първа бета нещата са доста добре. Направих рестор от ДФУ към 6.1.3, активирах и веднага ъпдейтнах към iOS7. След това си качих приложенията.

Потърсете в гугъл iOS 7 Beta 1

Sent from my iPhone using Tapatalk

post-9834-1371012200,0453_thumb.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

На 4С намах тетъринг на О2, в България на Виваком имах. Устройство ли е, оператор ли е - не знам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Така е! При кирката и лопатата подобни закономерностине важат!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз бих заложил на оператора - на iPhone 4 ( отключен от Мтел и сега се ползва с виваком ) до преди няколко дни имах активен Personal Hotspot. Сега като влезнах да го видя пак и ми пише да се свържа с оператора за да се активира. Телефона е на iOS 7.1 откакто е пуснат и до сега доста пъти съм ползвал опцията Personal Hotspot. Просто нещо се случва май тия дни от виваком или пък 7.1 нещо ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Щом телефона е един и същ, със същия оператор, ту го има, ту го няма, както и един телефон с един оператор има, а с друг няма...

На 4С намах тетъринг на О2, в България на Виваком имах. Устройство ли е, оператор ли е - не знам.

...до преди няколко дни имах активен Personal Hotspot. Сега като влезнах да го видя пак и ми пише да се свържа с оператора за да се активира. Телефона е на iOS 7.1 откакто е пуснат и до сега доста пъти съм ползвал опцията Personal Hotspot.

Как да ме убедят, че проблема е в колата, като горивото не струва!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Боби, сори баце, че ти поразводних поста - разбрах защо подчертаваш разликата

Алекс, по никакъв начин не съм казал, че има разлика между Never Lock и Factory Unlocked, защото такава няма. Направих това уточнение по повод на предишен пост, в който се твърди, че проблема се проявявал при Factory Unlocked телефоните. Няма начин това да е причината, затова уточних какви точно са моите петици. Но наистина нямам представа къде е проблема. Даже не съм правил чист рестор за 7.1, а само обнових от 7.0.6. Но е факт, че е при двата телефона никога не е имало проблем при шерването на нета със сим карта на Vivacom. Иначе 5S-та ми я донесе едно приятелче от Чикаго. Купи я от Apple Store и никога не е била заключвана (модел ME297LL/A, A1533) ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Хора пак ви казвам ,дайте да им запалим меила на Виваком с оплаквания за да се вземат в ръце.Определено проблема е при тях,неможе с карти на Мтел и Глобул да ми върви тетъринга ,а с тяхна та карта не.Съединението прави силата!!!!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Personal Hotspot е функционалност на iOS, но тетърингът е услуга, която се предоставя от операторите. Мисля си, че в iOS7.1 освен, че е въведено ограничение на ниво оператор (чрез списъка с оторизирани оператори), е променен и начинът, по който се чете информацията от сим картата.

Ако на някой му се занимава може да се пробва с наносим, с адаптер към микро и да каже дали му се появява менюто. Скоро взет микро сим също може да е различен от 2-годишен например.

Това е, което аз си мисля, щом на 5 и 5S нещата работят.

Колкото до Виваком, те не предлагат услуга тетъринг, но мрежата им за мобилен интернет не изисква изрична автентикация с име и парола, както и има само един APN за "съвременен" интернет (за WAP е друг). Това в комбинация с наносим според мен е причината да работи PH.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това имах в предвид и аз, че Виваком нямат подобна услуга тетъринг и ако това е вярно, оплакванията към тях са безсмислени.

Аз в сайта им не открих никаква информация за тетъринг и не е случайно, подготвени са за подобни случаи. Също според мен hotspot и тетъринг няма нищо общо, но не съм запознат задълбочено, че да го твърдя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

То ако говорим за PH и тетъринг като технологии са различни, но начинът, по който телефонът се "сдобива" с интернет, за да може да го шерва е еднакъв - чрез APN и съответните протоколи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Хора пак ви казвам ,дайте да им запалим меила на Виваком с оплаквания за да се вземат в ръце.Определено проблема е при тях,неможе с карти на Мтел и Глобул да ми върви тетъринга ,а с тяхна та карта не.Съединението прави силата!!!!!!

Това го чухме вече! Какво предлагаш? Да се "съединя" и аз и макар, че нямам проблем, да им пиша ли? Не е логично, след като аз споделям, проблема да е в тях!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Е и кво сега,след като смятате че Виваком не са виновни,значи хвърлям си картата и отивам при другите оператори и си решавам проблема.Ама надали ще се зарадват в офиса като чуят че искам да бягам от тях,защото те не искат да си изпипат нещата.След като претендираш че си професионалис,бъди такъв до край.И какво се опитвате да ги защитавате,Факт ли е че тук се оплакват МАСА хора само от Виваком.Как не се включи един от другите оператори?Ясно е че има проблем с тяхната мрежа и е време да се размърдат,а не да ми обясняват че и други имат такъв проблем.Като нямат договори с Епъл,ми да си ги сключат бе,не тук да пълним темата с техните бакий.

Казах?!?!?!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да ти кажа не ме интересува какво ще правиш с картата си. Тук търсим проблема, но според мен той не е в оператора или поне не само в него. Ти пиши колкото искаш писма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Гога, не мисля че има значение, дали телефона е купен от тях или не. Те (Виваком) предоставят услуга а не стока и щом телефон (не заключен към някой оператор) не изпълнява услугата за която плащаш и имаш договор, значи проблема е в тях. Нали телефоните се предлагат свободно? Картите на оператора също? Как ще отговорят на въпроса на клиента: -Защо нямам Хотспот или Тетъринг, а Иван има? Вярвам не: -Защото не си си купил телефона от нас!!! Смешно е услугите им да се предлагат, само с телефони закупени от тях. При положение, че пак казвам , предлагат мобилни услуги не стоки. Продажбата на телефони или подаряването им е с друга цел в допълнение към основната дейност.

Сега по въпроса: Вчера на Глобулска 5-ца с (х-сим, r-сим) и карта на Виваком, всичко си работи. На ФО, със същата карта, менюто липсва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Заложено е в iOS, брат. Турбинката менти телефона, че е дефолтски оператор и затова го има. Освен това, свиваком никъде изрично не ти продават услугата тетъринг, продават ти мобилен интернет. Аз имам проблем със споделянето с карта на Теленор Сърбия, които също не са дефолт оператор. Питах в техен офис и познай? Служителят светнат и вика:

"Посети ънлокит.ко.нз, сертификат и си в джаза. Проблеми имат доста устройства на пазара и така ги решаваме."

Ограничението е в шиб@н@та 7.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В такъв случай, Apple показва среден пръст на "някой" оператори, но защо? Тяхната цел е да си продават стоката а това действие не им помага.

Мтел и Глобул също нямат договори с Apple. Виваком пък имат iPhone, не официално. Абе каша голяма... Мисля си, ако имат желание, ще намерят решение! Не Apple.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

На мен не. Нито съм HTC, нито оператора ;) Преди малко исках да кажа, точно това. Който има проблем, той си го решава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Спoред мен преди iOS 7.1 Епъл са разрешавали тетъринга за всички оператори освен тези които изрично са поискали да е спрян, а в 7.1 са направили обратното т.е. забранен за всички освен за тези които го разрешават.

Но това не обяснява защо някои нямат проблем с Виваком, а други имат.

Също така може би е възможно оператора да може да разрешава или забранява на ниво тарифен план (т.е. на ниво сим карта). В такъв случай извода е че Виваком не знаят какво или как да направят или не искат.

Защо не споделите (клиентите на Виваком) кой с какъв план (дали в плана има интернет или е допълнителен пакет примерно) е и каква карта ползва (ръчно изрязана, оргинална микро или нано)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мтел и Глобул също нямат договори с Apple. Виваком пък имат iPhone, не официално.

Вече нямат, но в iOS имат техни бандъл-и с настройки ;) И аз почвам да си мисля, че има нещо общо с вида сим карта в телефона. Иначе е факт - сертификатът от unlockit замества бандъл-а и работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

iPhone 5s и iPhone 4 с iOS 7.1 и двата с карти на Мтел и закупени от тях, първият ФО, другия - ФЗ. На 4-ката в меню "настройки" въобще няма опция за Hotspot, а на 5s има и съм я използвал неколкократно, без проблеми. По време на бетите на iOS 7 имаше на 4-ката, след това не съм забелязъл кога е изрязана тази опция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз от бледите си познания по въпросите за айдивайси , смятам че хотспота зависи от сим картата, която се бута с някой бъндъл.....

Ама аз съм малко бос и мойто мнение не е миродавно

Редактирано от kawabiker
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да спомена, че последно време се закрепи батерията при 7.1 и вече мога да кажа, че е доста добре. Постоянно сърфиране, интернет през 3G, много игра(boombeach) и всичко друго всекидневно и без проблеми стига 6 часа използване. Не слушам музика, но гледам клипове понякога. Винаги на 3G без ВТ.

Не съм пипал нищо по настройки нито приложения.

Единствени ми е неприятен факта, че въпреки да спра това гласовото говорене при заключен телефон, то понякога си работи. При 7.0 се активираше само, примерно спирам го от настройки и то след време се активира, и трябва да влеза да го дезактивирам, а при 7.1 никога не ми се активира, а просто започва да работи на заключен дисплей - трябва да влеза в настройката и да излеза без да пипам нищо, че да спре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Закрепи се знам ли как, но от известно време супер добре. Нямам идея и може само да гадая.

Освен гласовото има и Siri.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...