Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Безжичната клавиатура и iPad


Tarashev

Recommended Posts

Безжичната клавиатура и iPad

Здравейте колеги,

Преди известно време приятели ми подариха безжична клавиатура на Apple.

hero_1.jpg

Започнах да я употребявам с iPad 2 WiFi 3G, Firmware 6.1.3. (имам си и стойка). Всичко добре, но функционалноста не ме удоволетвори. Тъй като във форума не открих нищо по въпроса се разрових в други алтернативи. Кратко ровене в мрежата и открих допълнителни възможности.

Освен отключването на устройството, регулацията на яркоста и звука, както и медиините възможности (старт, пауза, следващо и предишно заглавие на iPod/Music) станаха възможни и много други команди. При това - без да докосваш екрана на устройството.

Как по-точно? Настройката е елементарна и не отнема време - изисква да активирате "VoiceOver" функцията. При нормална употреба, това става по следният начин: "Settings->General->Accessibility .....VoiceOver - On". Eдинствената корекция, която е задължително да се направи, е да активирате "Triple-click Home" да бъде асоциирано с "VoiceOver". Намира се най-долу на страницата "Accessibility". Когато направите промените, ще можете при активирано меню "VoiceOver" да използвате допълнителната функционалност на безжичната клавиатура, която ще опиша по-долу. Така активиран, вече ще можете да задействате функцията "VoiceOver" независимо от менюто "Settings" и то - през клавиатурата. Това става натискайки 3 пъти бързичко "Home" бутона или комбинацията "control-option-H-H-H " на клавиатурата (т.е. 3-кратно буквата Н).

Активираш по описания по-горе начин и.....

Какво се постига (действащи команди):

right arrow :

Следваща икона - select the next item

left arrow :

Предишна икона - select the previous arrow

press up and down arrows simultaneously :

Активиране на избраната икона - tap the highlighted item

control-up arrow :

Първа икона (като Home) - select the first item

control-down arrow :

Последна икона (като END) - select the last item

option-arrow key :

Превъртане на страницат по посока на стрелката - scroll in the direction pressed

Комбинираните команди са както следва:

control-option-H :

Натискане на Home-бутона - press the Home button

control-option-S :

Заглушаване на говора - mute or unmute VoiceOver

За финал да споделя какво съм направил, за да не ми "говори" "VoiceOver" през цялото време. На първо място, веднага след активирането му, натискате следната комбинация: "control-option-S" , която заглушава (mute) говора. Като допълнение във менюто "Settings->General->Accessibility Hearing" съм дал максимално бърза скорост, за да си изприказва говоренето възможно най-бързо (част от нещата не могат да се заглушават, независимо от първата опция).

Ако някой открие допълнителна функционалност ще е повече от добре дошъл да я сподели.

:wink2:

Приятно ползване!

Редактирано от Tarashev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Браво :smile: Задържане на контрол+опшън+Х(не хикс :) ) задейства сири на тези с качен порт или ако са свързали клавиатурата с айфон. Аз пробвах току - що.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А колко по-добре би било, ако Епъл бяха добавили поддръжка за Magic Trackpad...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...