Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

iPhone /iPod touch/iPad: Зареждане на батерията


Veselin Minchev

Въпрос

За да заредите батерията, следвайте някоя от опциите:

  • За бързо зареждане, свържете устройството към електрическата мрежа, използвайки USB кабела и Apple USB адаптера.
  • Свържете устройството директно към USB порта на Вашия компютър, използвайки USB кабела. Вашият компютър трябва да бъде включен, а не спящ или Standby режим; в противен случай батерията може да се изтощи, вместо да се зареди.
  • За по-бързо зареждане, когато е свързан с компютъра, премахнете всички USB устройства с изключение на клавиатурата и мишката.
  • Ако използвате лаптоп, уверете се, че той е включен към зарядното и екранът е пуснат. Ако екранът е затворен, компютърът може да изпадне в спящ или друг режим и устройството може да спре да се зарежда.
  • Свържете устройството към външно захранван USB hub. За по-бързо зареждане, извадете другите USB устройства.

Ако зареждате батерията докато синхронизирате или използвате устройството, зареждането може да отнеме повече време.

Зареждането с FireWire базиран източник не се поддържа, с изключение на iPhone 2G и iPod touch (1 генерация). Ако устройството е свързано към FireWire базирано зарядно или аксесоар, ще се появи това съобщение на екрана:

HT1476--not_supported-002-en.png

Charging is not supported with this accessory (Зареждането не се поддържа с този аксесоар)

Battery icons

Индикаторът на батерията се намира в горния десен ъгъл на екрана. Той показва зареждането на батерията и приблизително колко заряд е останал в нея.

HT1476--charging_charged-001-en.png

Ако зарядът на батерията е много нисък , на устройството може да се появят някои от следните изображения , които индикират, че батерията трябва да се зареди до десет минути преди да можете да използвате устройството. Ако батерията е напълно изтощена, екранът може да остане черен за две минути преди те да се появят.

HT1476_1.jpgHT1476_2.jpg

Зареждане Свържете към зарядно

Повече за литиево-йонните батерии, можете да намерите тук.

Източник:

http://support.apple.com/kb/ht1476

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

22 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Лека добавка към горното:

Ако ви се появи щепселчето, а процентите не са достигнали 100%, значи в момента консумира ток от зарядното, но зареждането е спряло. Това може да се случи поради няколко причини.

1. Лош контакт в буксите, поради замърсяване, изкривяване и т.н. Разместете буксата.

2. Изтъняли жици в кабела, които не осигуряват достатъчно силен ток, необходим за зареждане - сменете кабела.

3. Слаб ток поначало - ползвайте друго зарядно, не ползвайте хюб на компютъра, не зареждайте от лаптоп докато е на батерия(при някои модели, енергоспестяващите режими силно редуцират ампеража към юсб или го спират напълно), не ползвайте устройството по време на зареждане.

4. Загряла батерия, недостатъчно за да излезе триъгълник с предупреждение, но все пак спира зареждането. Оставете устройството да се охлади, преместете го на сянка и не го ползвайте по време на зареждане.

Има компютърни дъна, които поддържат deep S5 режим(вижте в биос-а), който осигурява 1А ток от юсб, докато компютърът е в стенд-бай. По принцип, дъната осигуряват около 500мА, което често е недостатъчно за нормално зареждане и поради тази причина става много бавно или се озовавате в ситуацията, описана в горния абзац.

Категорично НЕ препоръчвам, да зареждате iPad от компютъра(което често е невъзможно). Препоръчаната сила на тока при него е 2А/10W мощност(при iPhone/iPod зарядното е наполовина - 1А/5W), което е крайно недостатъчно, особенно ако става дума за лаптоп - там директно ще откаже и ще ви изскочи надпис Not Charging!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Между другото, когато индикаторът достигне 100%, батерията все още не е напълно заредена. Ако не бързате и искате да "сложите" някой и друг mAh в повече, оставете го "на кабела" още 30-40 минути. Няма опасност да я "презаредите" или повредите, защото зареждането се спира автоматично (мисля когато напрежението достигне 4.2 V). Това е, което разните програмки за оптимизиране на батерията използват и го наричат trickle charge.

Източник: мои си наблюдения ;) (благодарение на BatteryDetective от Cydia)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Trickle charging-a продължава между една и десетина(в зависимост от здравето на батерията), не 30-40 ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Може да е малко глупав въпроса, но искам да съм сигурен и затова го задавам : В препоръките за поддръжката на батерията пише поне веднъж месечно да се прави пълен разряд-заряд, и въпроса ми е какво точно се има впредвид ? Батерията да падне на 1% , на 0% или да се изключи телефона напълно ? :) Благодаря Ви предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Зареждаш батерията до 100%, след което използваш телефона докато не се изключи заради изтощена батерия. Включваш го в зарядното и зареждаш 6-8 часа без прекъсване.

За информация: обикновено за пълно зареждане на батерията на iPhone са необходими около 4 часа при батерия изтощена до ниво под 10%.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Антоне, да хвърлиш едно оче на инструкциите за употреба? НЕ ТРЯБВА да се държи на зарядно повече от 6 часа(за нов телефон). С напредване на времето, това време намалява. Повечето спецове препоръчват да стои между 10 и 30 минути повече, след като е достигнал 100%.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Добре, задраскай тогава "-8" в поста ми, за да не го редактирам след като си отговорил. И все пак това става веднъж месечно или по-рядко. Да не издребняваме с точност до минутата.

Редно е да спомена, че откакто използвам iPhone имам едни и същи навици на използване и зареждане и до ден днешен не ми се е случвало батерията ми да не е в топ кондиция при продажба.

Вместо да си говорим с назидателен тон, можеше просто да ми редактираш мнението и да отбележиш, че максималното препоръчително време е 6 часа. Т.е. от цялото ми мнение, което е правилно ти обърна внимание на едно тире и една цифра и го направи голям проблем.

Редактирано от Anton
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Зареждам по цяла нощ, понякога и по 12 часа и също мога (смело) да кажа, че проблем с батерии съм нямал от 2, 3, 3gs та до 4, 4s и 5.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Никой не ти прави проблем, но подчертавам малката разлика. Мнение не пипам, ако не нарушава правилата ;) Бъди здрав!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Антоне, да хвърлиш едно оче на инструкциите за употреба? НЕ ТРЯБВА да се държи на зарядно повече от 6 часа(за нов телефон). С напредване на времето, това време намалява. Повечето спецове препоръчват да стои между 10 и 30 минути повече, след като е достигнал 100%.

Благодаря ви за отговорите :) А относно падането до 0% какво ти е мнението Alxx ? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Епъл казват, че не е добра идея да падне под 10%. Аз я смъквам до угасване поне веднъж седмично.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Може би глупав въпрос от моя страна, но винаги съм бил любопитен и подробен : при пълен заряд-разряд-заряд , зареждам на 100 % след това го ползвам докато батерията падне, и след това ме интересува както е изключен телефона го включвам да се зарежда, да го включа ли докато се зарежда или да изчакам докато се зареди напълно, след това да го изключа от зарядното и чак тогава да го включа ? :) Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Като го сложиш на зарядно, телефона сам си се включва (след около 3-4 минути).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Като го сложиш на зарядно, телефона сам си се включва (след около 3-4 минути).

Благодаря, от близо месец съм с телефона и за пръв път ще правя процедурата :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Честито! И другия път да знаеш, че предходно мнение не се цитира. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз имам един въпрос оставям да се зарежда гледам че се е заредило на 100 % и гледам че не е напълно зареден и имам гръмотевица и не изчаквам да се махне

след като изкарам зарядното тогава се маха телефона ми е s 4

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Преди се махаше "гръмотевицата" и ставаше на щепсел. При iOS 7+ вече не е така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Демек след като видиш ,че е на 100% може да си го откачиш аз съм много нов и сега чета тука по малко да се уча

И много бързо ми пада батерията не държи и един де а не е казано че много играя не знам защо така

мерси

Редактирано от Ludaka
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте искам да попитам за зарядните, купих си 12w за iPad 3/4g понеже оригиналното с което го купих е 10w и ми го зареждаше на макс за 7-8 часа с ново направо се родих, зарежда два пъти по бързо но от както го има не ми се показва щепсел ето когато е напълно зареден, с телефона ми се случва същото, как да разбера кога ми е напълно зареден телефона ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Отговорът най-вероятно е през едно мнение над твоя пост - след iOS7 не се показва щепселче, следи процентите - като стигне 100% е готово.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...