Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone 5C & iPhone 5S - мнения и коментари


Alxx®

Recommended Posts

Гледам се предлагат 16-ки за по 2300 лева и по-интересното е, че има малоумници да ги купуват! Та и само ментел да останат, споко... Ще има кой да купува.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,4k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    132

  • Alxx®

    104

  • Asen_77

    73

  • Veselin Minchev

    63

Вярно,сигурно е стар лафа,но за пръв път го чух в такава интерпретация от Alxx® : "Докато има балъци - уиски с фъстъци" :) Ако излезне повече от 1350-1400 лв кеш от Мтел,просто ще хванат да ме поразведат :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1300-1400 какво ФО ли? Едва ли Ментелите ще почнат да продават ФО. За останалите с договори цената е ясна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ма чакайте бе от къде дойде този слух за Глобул? Кога са излизали с мнение, че няма да продават 5s,c или което да е устройство на Епъл? Аз не си спомням да са казавали или намеквали нещо такова.

А относно 16-ките по 2500лв, гледам тук в борсата има такива.. не се учудвайте, българина си е алчно коп*ленце по природа, въпроса е кой шестак ще се върже на уловката?!? :) Аз няма да съм със сигурност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1300-1400 какво ФО ли? Едва ли Ментелите ще почнат да продават ФО. За останалите с договори цената е ясна.

ФЗ,разбира се :biggrin: А би ли ми казал на лично или тук каква ще е цената (като си преподпиша Loop Extreme 19.90/месец),защото знам,че при 5s-ките се наблюдава промяна на тенденцията "нов да замества стария" като ценова политика :smile: Редактирано от Максим Костадинов
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кога са излизали с мнение, че няма да продават 5s,c или което да е устройство на Епъл?

А кога са излизали с мнение, че ще го продават?! А кога са продавали някое друго устройство на Apple?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, купих си iPhone от там, Глобул, даже не един а цели три парчета. Сигурен ли си, че ме питаш точно това? :)

Sent from my iPhone 4S 64GB Black using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ме разбра. Никога не е имало официален "шум" около това, че почват да го продават. Говоря за преди време. Защо да има официално изявление и сега?! Какво друго освен iPhone, можеш да си купиш от тях? Друг продукт на Apple?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не говоря за цени с информация от вътре, а просто от опита ми от предишните години. Не знам предлага ли се iPhone с Loop. Силно се съмнявам да се предлага.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки всичко не мисля, че Globul ще спрат продажбите на iPhone. Бая печелят от това. Дано Теленор да имат разум в главата.

Дори да не го, Мтел няма да дигат цените нереално. Може да са единствените, които ще предлагат iPhone, но не могат да му лепнат безбожна цена... Хората не са толкова глупави. Ако е безбожна - друг телефон и готово.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колко по-безбожна от актуалните цени? И спокойно Теленор имат достатъчно акъл в главата, но въпроса тук е не до желание, а до възможности.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не говоря за цени с информация от вътре, а просто от опита ми от предишните години. Не знам предлага ли се iPhone с Loop. Силно се съмнявам да се предлага.

Говорих с оператора преди време и ми казаха "Важното е абонаментния план,на който сте,да отговаря на месечната вноска,с която се предлага iPhone" т.е важното е да влизат в "хазната" 20-левката,а дали ще е Loop,mtel smart или някоя друга изгъзица - няма значение :smile:

П.С : Ново 20,явно са разбрали накъде отиват нещата в Мтел.След проведения ми разговор преди 1 час излезнаха с оферта,за да взема iPhone 5 (аналогично 5s) : Активация на нова карта,към която трябва да е вкаран някой от mtel surf (като М е минималният,а не S) абонаментите ! Т.е отделна такса за новия абонамент + мтел сърф такса или най-евтиният вариант при мене беше Мега Лууп (9,90) + Мтел сърф М (15.90) и ми предложиха и варианта 49,90 на лизинг,но това само ако ми остават 30 дена от договора.Явно ще се ориентирам към "Острова" !

Редактирано от Максим Костадинов
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ме разбра. Никога не е имало официален "шум" около това, че почват да го продават. Говоря за преди време. Защо да има официално изявление и сега?! Какво друго освен iPhone, можеш да си купиш от тях? Друг продукт на Apple?

Тук вече съм съгласен, никога не са обявявали или отричали, че ще продават нещо. Въпроса беше друг.. от къде дойде мълвата, че няма да продават iPhone? След като не са го потвърждавали или отричали? Това питам аз..

Аз знам, че ние българчетата сме майстори на късия разказ, ама чак пък толкова не бива. Поживьом па видьом! Има-няма два месеца и в мрежата на Глобул ще цъфне 5s като шоколадче на детска сергия. Няма логика да спират продажбите на нещо от което печелят.

:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяйте, че глобул има нов собственик. Теленор може и да продават в западна Европа, но на Балканите досега не са. Абонат съм на сръбския теленор от 2003-та и iPhone няма. Факт. Иначе, откъм цени и качество мога да кажа само добри неща, най - малкото заради факта, че телефонията в Сърбия е по - евтина по принцип и, че предплатените карти по дефолт са с дата и роуминг(на много ниски цени!).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лоши новини за тези които нямат гаранция - http://9to5mac.com/2013/10/03/iphone-5s-sensors-providing-inaccurate-readings-for-some/

Дали някой от тези които вече имат телефона може да тества сензорите. Аз ще тествам моят като пристигне утре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно, трпърва ще излизат такива статии от "доброжелатели" и конкуренти. Сега сензори, после рамката се бели, проблем с обхвата и накрая гръмнала батерия. Сценария ми е познат, все едно аз съм го писал. За толкова години стана като латино сериал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моя 5s е тук в понеделник и дано ме зарадва. Поиграх си с един 5c за 15 мин , но единственото което ми беше интересно е иос 7. Споменаха ми , че бялото на 5s се различавало от това на 5-цата , така ли е или някой страда от делтонизъм.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

От два дена тествам скенера на 5s и мога да го опиша с една дума - УНИКАЛЕН!

Sent from my iPhone

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След 10 дни употреба, модела е А1533 GSM :

Сензорите на 5s за нивел т.н. на пръв поглед да, изглеждат криви, но не съм ги сравнявал с нищо. В игри не съм имал сериозни проблеми от малкото, което съм играл, но не казвам че може и да ги няма. В интерес на истината въобще не ми пречи, че са му криви сензорите, ако е така.

Бял 5s не съм виждал, но вероятно ако има разлика ще е минимална и трудно забележима, освен ако не се сложи друг телефон до белият 5s.

Алуминият на 5s е с по-защитен цвят да кажем. Моят падна и се одраска отгоре и малко се очукаха ъгълчетата. Направи ми впечатление, че одрасканото не се вижда винаги, а само под ъгъл. Няма боя. Няма разлика никаква като се огледа набързо, примерно, както е iPhone 5 тъмният, не се вижда надранот и очуканото, не стои грозно искам да кажа.

На сивият погледнат отпред, алуминият от страни се вижда като лайсна не знам как да го опиша и го прави много стилен, повече отколкото iPhone 5 тъмният.

Различни са бутоните за усилване на звука при натискане, сега леко пружинират, ако се докоснат и се натиснат леко. При iPhone 5 са твърди. По твърд е и бутона за вибратора и като че ли щрака повече. Дупката на Power бутона също е различна, не е шлайфана по борда, както на iPhone 5.

Home бутона, като се натиска така нежно е много плавен, но ако се натиска нормално издава някакъв звук при натиска. Не знам има ли значение.

Дисплеят ми на 5s леко зеленее на бял фон сравнен с iPhone 5 и без значение дали е на ауто яркост или усилена. Не е обаче кафяв, както бяха много iPhone 4s с "дефектните" дисплеи.

Също онзи ден, като играх, усетих че дисплеят отдясно отстрани и леко нагоре издава шум, като се натисне. Все едно има някаква лепенка отдолу и като се натисне дисплеят надолу така от към борда и залепва и като се пусне отлепва. Не знам дали се изразявам добре.

Слушалката ми на 5s е много по-силна от тази на iPhone 5 и разговорите са по конфортни. Не знам дали щот на iPhone 5 бе запушена с нещо от дъждовете и прах, но не се чуваше така силно и ясно, както е на 5s.

Иначе работата на 5s със iOS7 e брутална, никакви проблеми, батерията стабилна и по-добра, отколкото на iPhone 5. Усеща се с няколко приложения само инсталирани. С 30GB вътре в телефона, като че ли губи малко от живота на батерията, но нищо съществено.

WiFi пак се откача, съдейки по иконата отгоре на телефона, по-стабилно е от iPhone 5, но понякога го хващам да изчезва и дори по време на запален дисплей. Рутера ми е AirPort Extreme 3-4 годишен и ъпдейтнат.

Силата на WiFi или мрежите, които се виждат, както и бързината на откриването им е по-добра при 5s, отколкото iPhone 5 с iOS7 ъпдейтнат с рестор и без бекъп. Дори сигнала в повечето случаи може да се каже, че е по-добър при 5s.

С този скенер за отпечатъка никакви проблеми, много рядко за 10 дни използване ми се е случвало да поиска да преместя пръста щот не го чете добре и не отключва. Скенера или новият Home бутон правят телефона по-красив, а използването му, като скенер зависи от човека. Много по-удобно е за отключване разбира се, но за момента не бих казал, че в нещо ти подобрява боравенето с телефона. По скоро го прави красив и променя усещането при натискане.

Камерата с тези опции е яка, на който му харесва ще се забавлява. Видеото и бързите снимки имам в предвид. Снима добре. Използвах светкавицата за фенерче и е като фар на кола :biggrin: Струва ми се по-силна.

Силно впечатление ми направи тъча, има някаква разлика не знам дали стъклото е по-добре шлайфано или по-гладко, но не е, както бе при iPhone 5. Сега е някак си по-чуствително всичко и с по-голяма лекота се използва.

Тапите ми пращяха много след, като ги сложих първият път и като въртях жака пръщяха дори повече. След това се оправиха.

iPhone 5s не загрява повече от iPhone 5, въпреки разликите в хардуера. При нормална работа 5s се държи студено, може би понякога се усеща затопляне, което може да те изненада, но нищо сериозно. В игри не бих казал, че 5s достига високи температури и да е неудобно боравенето с телефона, напротив, така като се замисля може еднакво топъл да е в сравнение с iPhone 5 и дори по-студен, но да не забравяме, че вече не е лято. Използвам го на голо без калъфки, бъмпери или лепенки. С две думи според мен няма проблем с високи температури.

HDMI връзката към монитор 24" е добра, но ми трябва повече време да прегледам всички познати игри, че да съм сигурен, но ми се струва, че е по-добра връзка и с по-малко лаг, отколкото iPhone 5 с iOS6. Мога да твърдя, че с един от тези геймпадове, които ще излизат, с тях iPhone 5s вече ще може да се използва бих казал, като *пълноценна конзола.

Рейсърите ми харесаха, как движат по HDMI, но използвам управлението с натискане на дисплеят, не с накланяне.

Infinity Blade 3 на 5s вързан с HDMI за монитор е всичко моментално, без лаг. Много е добър геймплеят. Мониторът засича 1080р на 60Hz.

Apple са свършили добра работа в тази насока, като се има в предвид, че повечето игри не поддържат HDMI или AirPlay и всичко е mirroring.

Който се чуди дали да купува 5s да не му мисли много, телефона е невероятен и всичко взето заедно + iOS7 го прави много различен от iPhone 5. Перформанса е повече от необходимото и изживяването при използването на iPhone 5s е различно, единствено бих казал.

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинете, случайно някой да има идея дали 5s , закупен онлайн от Аpple в САЩ, е ФО или ФЗ?

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има и от едните, и от другите. Купувай sim free, не contract free ;) Ще го познаеш по цената - 650$ без данъци и такси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По тоз повод вижте какво ми отговориха в ибей за една 5s-ка на въпроса дали е отключен апарата:

"It's unopened. We have been told that it gets locked to the network of the first sim that you insert. We upgraded through orange."

Аз ли не знам нещо или това са пълни простотии. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...