Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Правене на custom FW 3.1.3 за iPhone 2G/3G/3GS чрез Sn0wbreeze (Windows)


Pe6o666

Recommended Posts

Това да ти е за урок, и на теб, и на всички дето гледат с насмешка на правилата....

И в този ред на мисли – за да не добавям още тегоба към вече сгорчивеното кофти настроение, макар, че заслужаваш напълно – веднага изчети въпросния "оранжев раздел", и това безпредметно цвъкане по темите да ти е за последно!

И вземи най–накрая да се запoзнаеш и какво е това ECID SHSH на 3GS!

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От 3 дни вече ползвам телефона само като iPod и днес един познат ми се обади, да ми каже че е при един GSM техник. Разговарях с него и ми каза че за да ми отключи заключеният iPhone с новият фирмуер, ще ми вземе 150 лв. Попитах го каква е вероятноста да не стане и той каза че няма такава.

Много ми е чудно само как ще ми го отключи.

Казах му че ще си помисля и ще му се обадя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти отвори телефона, ще разпои чипа на baseband-a, информацията от чипа ще се свали във файл, информацията която заключва чипа ще се махне чрез Hex редактор, чипа ще се препрограмира с променения файл и ще се запои чипа отново на платката.

Поне така е на теория, друг е въпроса колко ще се справи. И най-малката грешка означава скапан телефон който става за части.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От 3 дни вече ползвам телефона само като iPod и днес един познат ми се обади, да ми каже че е при един GSM техник. Разговарях с него и ми каза че за да ми отключи заключеният iPhone с новият фирмуер, ще ми вземе 150 лв. Попитах го каква е вероятноста да не стане и той каза че няма такава.

Много ми е чудно само как ще ми го отключи.

Казах му че ще си помисля и ще му се обадя.

Моля ???????

Аз все си мисля че ще излезе някоя "пролука" в новия бутром и все пак ще може да се отключи, даването на 150лв ми се струват излишен риск а и прахосване на пари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При някой друг да има проблем при който след ъпдейт до 3.1.3 батерията пада в пъти по-бързо дори и да не се ползва.

Пресен случай : снощи го заредих на сутринта батерията беше на около 70 процента, а около 2-3 часа следобед бе дала

фира, телефона се изключи само от стоене, без реално използване - при това дори беше доста топъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

r3ac7 - нееднократно си предупреждаван на лс, да помислиш малко преди да даваш съвет. Ако някой си скапе телефона, заради твой съвет - ще му купиш ли нов?

Това ти е единствено явно предупреждение от мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че не съобразих да дам повечко информация,

телефона e 3GS фабрично заключен към Глобул, модела е с 16GB памет

произведен преди 44та седмица. Софтуера на телефона го обнових

от "джейлнат" 3.1.2 до 3.1.3 с SnowBreeze програмчето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитай да разбереш преди всичко какво товари

процесора, примерно с http://bgiphone.com/showthread.php/21-System-Activity-Monitor?highlight=monitor

с това,не е много детайлна информацията, но за ориентация става, 3 , 4 %

на фонов режим е нормално.

Редактирано от vasil67
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много моля (за последно), съобразявайте се с темата...

Коментари, просби за помощ, оплаквания, и подобни, несвързани със спецификата на темата, а касаещи разисквани в други теми проблеми – или където им е мястото, или изчезват – и в двата случая придружени с поздравленията на екипа!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извиняам се за глупавия въпрос, но след като прочетох няколко пъти правилата на форума, не можах да науча как да разбера моя телефон коя седмица е произведен и какво значение има това при джейлбрейка. Купил съм го от Глобул и е с фирмуер 3.1.3. За сега не смея да правя джейлбрейк защото не разбирам, но съм много ограничен откъм приложения. Още веднъж се извинявам и моля за помощ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледа се четвъртата и петата цифра от серийния номер за да разбереш коя седмица произведен.

Засега/надявам се/, за телефоните след 44-та седмица на производство, джейла не е постоянен и при рестарт на устройството той изчезва, а за да се включи е необходимо да се пусне отново blackra1n!

Има го писано на 100 места поне!!!

Надявам се че ме разбра!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор. На моя сериен номер четвъртата и петата цифра са 44. Има ли джейл за него?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, тъй като си с 3GS с 3.1.3 и е с новия bootrom (44 седмица).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Такива има много, и то отдавна. Няколко от тях са мои и те са БАН-нати защото се ползват от много потребители, а не защото са с джейлнати телефони.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@joshua1982, разбрахме те от първия опит. Спри да флудиш или мислиш, че ние следим нещата по-малко ли ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

joshua1982, извинявай но става въпрос за акаунти на "хакери" или на тези които се занимават и търсят начини за отключване и jailbreak на телефоните, а не са сульо и пульо с jailbreak-нати телефони, както се разбира от коментара ти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Човека си е направал и нов акаунт с картата на жена си :D

RT @sherif_hashim Had a new account already, but using my wife's visa as mine was just rejected

Нафлудихме и ние яко :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре бе хора , тази тема е адски подвеждаща и името и трябва да бъде сменено докато не е пострадал още някой като мен . Преди малко направих всичко което е описано и сега Iphona 3GS 30 и някоя седмица на един приятел немога да отключа, нито да го джейлбрейкна !! Немога да разбера защо ? А темата почва с това , че работи метода 100 % ?! МОЛЯ ЗА ПОМОЩ че оплескахме работата яко :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И ако обичате– спасителните акции за четящите през ред– на ЛС или друг начин за пряк контакт...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...