Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Правене на custom FW 3.1.3 за iPhone 2G/3G/3GS чрез Sn0wbreeze (Windows)


Pe6o666

Recommended Posts

Защото четеш по диагонал....

Лично съм правила на 2G поне 20 рестора с 3.1.3, и redsn0w 0.9.3 работи безотказно.... А ако работиш с него, няма нужда от нищо допълнително, вкл. и bootneuter, защото си е вграден.

1000%, че не влизаш в наистина в DFU ! Или – сигурно изпускаш момента, че трябва при разпознаване на FW в redsn0w да посочиш не 3.1.3, а 3.1.2, нищо, че де факто си качил 3.1.3....

Не четете през ред, бре!

А и хайде да не се налага да чистя и местя– тук говорим за sn0wbreeze....

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моля за помощ! четох ,четох, но неможах да разбера как да се справя със следния проблем: немога да активирам I phone 3g ФЗ, 3.1.3 с новия модем 5.12, поне за I pod да се ползва :) Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

july_ski, вкарваш телефона в DFU, правиш рестор към 3.1.2, дава ти грешка 1015, правиш jailbreak чрез blackra1n.

Ако нещо от написаното от мен не ти е ясно питай търсачката!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

iH8sn0w - iREB-V3.1.2-For-Windows-English.zip

Свали

Днес ми се наложи да го ползвам.

Работи перфектно :)

Thanx на alxx и GPower :drunk:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо искам да благодаря на автора за темата и за труда който е положил.За съжаление,при мен нещата винаги стават сполучливи :D.След като изпълних всичко стъпка по стъпка и започне да ми се ресторва iPhona,се появява странен ерор(1604 О_о).Как може да се оправи това :?

Ето линкове към 2 screenshota:

http://img171.imageshack.us/img171/373/snowbreezefail2.png

http://img46.imageshack.us/img46/7271/snowbreezefail.png

Мерси предварително и моля за разбиране^^

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На 3GS с 3.1.3 какво се опитваш да направиш?

пп.Поправи си профила!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитвам се да направя къстом фърмуер,но за съжаление без успех :/ Чрез ЛС ме посъветваха да ресторна с по-стар фърмуер и след това да пробвам с къстъм.Това го пробвах също и пак ми излезна ерор :о

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен след като направих всичко(custom и програмата за оправяне на проблема с грешкитe 16xx),при опит за рестор Itunes крашва.

Редактирано от donic_94
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чети в инструкциите на iReb, не спазваш реда на пускане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Надали е от това.Стигам до едно лого na което пише, че вече може да ресторвам и чака за Itunes.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Но пък явно blacksn0w не се разбира и със самия FW 3.1.3, защото GeoHot изрично каза, че blacksn0w не работи на 3.1.3 независимо дали baseband-а е 05.11...
Блексноу не модифицира системни файлове, а работи като "инжекция" в ОС чрез мобайл субстрат. В 3.1.3, дупката , позволяваща на субстрат да инжектира ънлока е запушена. Кастъмът ви върши работа САМО ако сте запазили 04.26 бейз(ултрасноу).

http://bgiphone.com/showthread.php/1706-Unlock-iPhone-3G-3GS-3-1-3-1-2-blacksn0w-GeoHot?p=53326&viewfull=1#post53326

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дали е възможно някой да направи custom 3.1.3 без ъпдейт на baseband 05.11.07 и да го сложи тук, за да мога да изпробвам BlackSn0w RC2? Бих си направил сам firmware-а, но имам проблеми с компютъра. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Задръж така, правя го...

Snowbreeze Custom 3.1.3 for 3G with Hacktivation, No BB Update, Root 750Mb

Свали

Гол като пушка, само сидиа и сноу ап. Всичко останало на ръка, по познатите методи. Стара ми е машината и бавно става...

П.П. Мушкай го в рикавъри, не в дфу.

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

О, веднага го слагам и утре ще ви кажа как е минало всичко. Иначе много благодаря за бързото откликване на молбата ми! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чрез къстъм FW успешно преминах на версия 3.1.3! Останах си с baseband 05.11.07 и го отключих с "BlackSn0w RC2". FW-ът е същият като горепосочения от alxx.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

B момента съм със Custom 3.1.3,Baseband 05.12.01,дали е възможно да го заменя със Custom 3.1.3,Baseband 05.11.07 ? Извинявaм се, зa глупaвия въпрoс прeдвaритeлно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е глупав, ама е отговорено безброй пъти - НЕ МОЖЕШ ДА ДАУНГРЕЙДНЕШ БЕЙЗБАНДА!!! Само и единствено ако си с BL 5.08 (който може да се сложи на телефона срещу X пари), можеш да го свалиш по - ниско. Чети за буутлоудърите на 3G и ще ме разбереш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Попадна ми един 3G ФЗ със 3.1.3

Беше Jailbrake-нат, но това бързо бързо се промени като се опитах да кача един къстъм.

Дава ми грешка 1601, пробвах да сложа 3.0 и като даде грешка да сложа новия, но УВИ.

Дайте някакви идей моля :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За iReb да си чел? Само на предната страница...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, при опит да напрява горе описаните процедури ми излезе грешка 1600, свалих Ireb, но там натисках навсякаде и сега телефона умря, не иска да се включи, не иска да влезе в ДФУ нищо. Може ли някой да помогне с някав акъл?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е умрял, в дфу е. Ресторвай. Крашни тюнса от таск менаджера, пусни го пак и давай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вземете най–накрая да се научите какво е simple recovery, и какво е DFU! Не само, че още Адамов и ammcfc са обяснили в темите за начинаещи, не само, че и тук в първия пост съм направила разграничение на двата, ами за капак и в още една тема – Как да проверим версията на буутром-а(iBoot). DFU mode - въвеждане изрично съм писала нужното.

Вече взе да ми писва....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

alxx беше прав, не е умрял. Опитах ресторе с 3.1.2 и започна да се ресторва но след като мина половината ми даде грешка 1015, а когато опитам ресторе с 3.1.3 ми дава грешка 1600 още в началото. Лошото е че не знам с ква версия е сега телефона. Много кофти Редактирано от mupo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...