Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Покупка на MacBook Air


newabv

Recommended Posts

Здравейте,

Отдавна съм се наканил следващият ми комп да е мак и май моментът настъпи.

Мисля да е MacBook Air 2013 13"

Струва ми се оптимален като мобилност и с най-издръжлива батерия.

Ако не съм се ориентирал добре, някой може да ме поправи.

Въпросът ми е дали Air ще ми служи като пълноценен компютър? Знам за липсата на оптично устройство, но има външни за целта, ако толкова ми се наложи.

И още един въпрос, който може и да е тъп, ама като не ми се е случвало да пробвам- не ми е ясно дали всеки външен хард диск се чете от мака..?

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да четеш, но не можеш да пишеш върху дискове, форматирани с NTFS. Но пък има приложения, които премахват това ограничение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си един макпро 15-ка и решаваш всички проблеми.не ти трябва този айран.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа ако ще го разнасяш, "айряна" си е по-добрата оферта ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами додаваш още малко пари и взимаш нещо по добро така мисля от опит.имам макпро и съм много доволен вече 4 години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Слаба батерия??? В момента средно си ми кара 5-6 часа ,а като излезне Маверикс още ще скочи . Плюс това ти искаш модел 2013г , с което имаш поне 10 часа батерия.

Взимай еъра и не се чуди ако ще го ползваш за нормална работа..Иначе поне за мене най- оптималният варианта- 13-ка ретина.Тежи 100-на грама повече и е почти незабелижимо по -дебел обаче си заслужава отвсякъде:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Air-а ми е две годишен и кара по 6 часа. Разбира се съм си пазил батерията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм с Macbook Pro, ако имах пак възможността да избирам пак бих взел 13-ка Air.

Направих своя избор преди повече от две години именно в дилема като твоята - мислех си, че MBP по-пълноценно може да замени десктоп-система, без да се жертва мобилността. Да, ама мобилността е от огромно значение в днешно време. Моя мак е с харддиск, а сегашните ssd-та в Air буквално го отвяват като производителност, а се оказа, че 320 gb изобщо не ми трябват при наличие на толкова бързи usb hdd. Оптичното устройство съм го използвал точно два пъти...

Единственото нещо, което мен лично ме притеснява в болшинството модели Air са фиксираните 4GB RAM.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с 13" Ретина и ти го препоръчвам горещо ако не те притеснява че е по скъп.

Преди бях с MacBook Pro и мислех следващия да е точно Air, но в този момент излезе ретина 13" и веднага го отнесох като, "премръзнал циганин, нафтова печка"

Редактирано от baronbg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Единственото нещо, което мен лично ме притеснява в болшинството модели Air са фиксираните 4GB RAM.

Това е постът, върху който трябва да се замислиш, нищо друго. Еърът е такъв чешит сглобка, че е с "предвиден" живот - две до четири години. Имай предвид, че маверикс ще е ящна за рам памет. Другото е, че трябва да се подготвиш психически за профилактика на 1,5-2 години, защото всички генерации еър страдат от прегряване вследствие натрупана прах или засъхнала термопаста, което води до "пролетен цъфтеж" на дънната платка. ;) Иначе, откъм мобилност/производителност, еърът е най-доброто в света.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е защо да са фиксирани? Имаш опция за 8 GB RAM срещу доплащане от 100 долара.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само предварително в магазина. А, после к'о пра'йм? Процесорът поддържа ОС Крокодил, да речем, ама немà рам? И, при бай Генчо с поялника :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има и модел с 8GB, на цена 3165 лева...Другите са всички с 4, затова казах болшинството.

Сега остава само дилемата достатъчни ли са 4 GB RAM за нормална работа с OS X. Ако говорим за сега - мисля, че да. Ако говорим за бъдещето - всичко е в ръцете на Apple, кога ще преценят да отрежат...според мен близките 3-4 години това няма да се случи.Ако не и повече...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, що с поялника? Аз, като си го вземах моя, го исках с 8 GB RAM и ми ги сложиха пред мен за няма и 5 минути. Аз съм с MacBook Pro, ама предполагам и за Air е същото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лаптопа ще се ползва за писане, браузване, мейли, медия. Нужна ми е мобилност и батерия. Мисля, че като съпоставя цените на про и еър, по-удачният избор ще е Air.

Избрал съм макбоок заради стабилната ОС, бързата работа, батерията. Знам, че мога и някой лаптоп с "джам" да ползвам за тия нужди срещу 600-700 лв., но да ми отива половината батерия само докато го включа- не, мерси. Този цирк съм го играл...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе...не, че уиндоус за нищо не става, ама от боза на най - куция мак да минеш, ще се родиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах предвид батерията в сравнение с тази на про-то. Моят Air държеше макс 2 часа, работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега новото поколение процесори на Интел друго казват :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също гласувам с 2 ръце за air-a. Но определено, ако смяташ да го ползваш по-дълги години, сложи му 8 гиги рам, така или иначе разликата в цената е малка, а ще ти подсигурят няколко годинки отгоре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така:

- в момента новият air 2013 е по-доброто решение от дебело про, щом важното е батерията и мобилността. Ако взимах за мен - задължително с 8 гиги рам и епъл кеър (ако ще се взима извън БГ). И още нещо - по-добре 13" 128гб, отколкото 11" 128/256гб. На 11-ката съотношението на дисплея е 16:9 и доста малее спрямо 16:10 на 13-ката. Другите немалки +ове са 2ч. повече живот на батерията и sd card slot.

По-умното решение обаче е да изчакаш октомври месец - силно вероятно е тогава епъл да ъпдейтнат про линията с Hasswell процесорите. Не се знае и дали на ретина моделите няма да падне и цената и да си заслужава да се насочиш повече натам..

Дебелите про-та са удачен избор, ако смяташ да сменяш рам или диск вкл. ссд. Така може да се направи доста мощна машина и да се ползва и за десктоп компютър с един външен монитор.

Sent from my iBrain using iFingers.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...