Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Покупка на MacBook Pro -13'3 inch -intel i5 2,6 turbo boost 3,1 4 GB ram DDR3, 500 GB hard drive


stanimir.marinski

Recommended Posts

Здравейте, предстои ми покупка на нов компютър, но имам малки колебания защото не съм запознат с Mac OS. Точно ме интересува това дали има определени програми като AutoCad i CorelDraw за тази OS. Знам как се държи и какви са предимставата на Мака но дали може да се теглят торенти. Може ли ако някой е запознат да ми отговори за да не се колебая повече. Благодаря Ви предварително!

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Редактирано от stanimir.marinski
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

AutoCad има, но не и Corel.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дам спокойно може да "стреляш"/купиш Мак.

За Corel виж тук -

http://www.corel.com/corel/category.jsp?cat=cat4650220&rootCat=cat3610091&storeKey=us&languageCode=en

За Autocad тук-

http://www.autodesk.co.uk/products/autodesk-autocad/compare/compare-platforms

Отделно винаги за всичко има алтернативни програми даже и по добре направени за Мак от колкото за бозата/win.

Торенти,филми,видео всичко има.

А и един въпрос

Като не си запознат с Мак ос от къде знаеш предимствата и как се държи Мак системата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам фр с по стар мак който е в щатите и от него знам че Мака е добра машина и не бих имал проблеми. Защото с досегашните компютри които съм имал проблемите не спираха греене, скапване на системата и т.н

Само не знаех дали ще мога да го използвам пълноценно защото се занимавам с строителство и ми са нужни определени програми. Разчитам на Вашето мнение като по запознати. Иначе като ОС съм си поиграл малко в магазина и се въодушевих много.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В случай на крайна нужда, можеш и уиндоус да качиш на отделен дял от диска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бих ти казал че ще го използваш доста по пълноценно от виндоуса. Самата Ос има вградени софт като за фото/видео/снимки обработка с който много лесно се работи.

За пример ще ти дам-

През 2006или2007г. ходих да гледам рали Шумен/Стари столици май се казваше с приятели и снимах с една домашна видео камера(не професионална) около 1.30ч запис. Прибрах се качих записа на Мака добавих анонс това за начало което е, слях кадрите, махнах каквото не ми хареса, сложих край, надписи за начало и край. Конвертирах го в нормален файл ави или мов не помня, записах 5-6 диска за подарък за приятелите и всеки е хепи. Нищо професионално няма щото го правих за първи път. (Беше ми като за проба но в крайна сметка се получи чудесно филмче)

Това ако трябваше да го правя на бозата даже и нямаше да пробвам. То софт за едно то софт за друго то софт за не знам кое си.

И ти казвам това се прави като- едно, две, три. Лесно без някакви необходими спец. познания или четене или друг софт. Най спец в случая беше тоаст софта за запис на CD.

Проблеми съм нямал със Мака

Виж за алтернатива на корела -адоби илюстратор ли коя ще е не съм сигурен.

А Алекс ти каза винаги можеш и на отделен дял да сложиш Win и корела.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

И нещо друго да отбележа.

Ако го вземаш да работиш на него за твойта работа бих те посъветвал ако имаш възможност за друга Мак конфигурация.

Примерно може да комбинираш Мак Про + Cinema Display 27'(предния модел втора ръка от последните са много хубави работни станции)

Или IMac 27' или поне 15' MacBook Pro+27'дисплей

Това 13' за тези програми който писа ми се вижда много малко. Мое мнение

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно че наистина с Мака всичко ще се прави и ще си работя добре. Спрях се на 13" защото е по удобен за пренасяне и някак си по удобен, но ще разгледам и 15" защото си прав че за тези програмки може да ми е трудничко. А да попитам има ли възможност Мака да се вързва с външен монитор като например 27" Самсунг на който досега работех. Иначе много хора ми казват да си взема с ssd или там каквото беше да не е с хард ами с флаш памет 512 GB. Но там отивам в много по висок ценови диапазон и незнам дали е от чак такова значение

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно човекът има определен бюджет щом се е насочил към 13" макбуук про, така че да му препоръчваш мак про+синема дисплей за 4-5 бона е малко прекалено, не мислиш ли? :smile:

Но действително ако може да отдели малко повече, 15"-овите са по-добър вариант, най-вече заради видео картата. И да, винаги може да се върже към външен монитор (ако вече имаш наличен такъв или си готов да инвестираш в нов). Епълските са доста скъпи. Аз също имах някаква идея за такъв, но предпочетох да продам лаптопа (15"mbp) и да взема направо iMac 27". В твоя случай по-добре някой Dell..

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

DreamCatcheR

Написал съм втора ръка-една бърза справка в eBay казва 2009-2010 има за 900£-1000£ На килограм+ display Апъл ако държи има за 400-600£ Което прави 1500-1700£/3500-3900лв.

И в този ред на мисли човека иска да мигрира към Мак Ос а ти му казваш в твоя случай Dell?!?!??!!!

П. След като излезе новия Про тази есен горната посочена цена ще падне още.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е прав ме съм бюджет около 3000 лв и затова ще си ползвам стария монитор 27" и най вероятно ще взема мак про 13" но нз дали 500ГБ хард или 512ГБ флаш памет

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Aко не ти пречи разликата в цената - взимай с флаш (ssd).

Но пък и нищо не пречи да е с хард, а после когато решиш - купуваш си ssd и си го сменяш (елементарно е), а hdd можеш да си го ползваш като външен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за информацията. Мисля че вече съм взел решение и ще се похваля когато е в ръцете ми.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кокси, четеш през редовете ми се струва. В поста си говоря за външни монитори, затова предложих Dell. Не разбрах и какви са тия сметки, които само потвърждават това което казах без да правя никакви проверки - 4-5 бона. Особено като се има предвид, че едва ли човека ще пазарува от ибей такава техника (и то употребявана).

ССД дискът също не е най-бюджетното решение, даже напротив. Но е факт, че ще се усети голяма разлика в бързината.

Аз бих препоръчал 15" MBP, базова конфигурация, 2010-2012 - според бюджета. 2011 си мисля, че е оптимално в съотношение цена:параметри. След някой друг месец (ще мине време и ще си прецени дали му върши работа така) може да се вземе и ССД за втори диск и да се сложи на мястото на ДВД-то + евентуално 8 гиги рам. А ако пък желанието е за най-новото, този месец е почти напълно сигурно, че Епъл ще обновят линията про-та с пускането на Mavericks.

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Dream

Абсолютно съм съгласен с теб.

И успех на Станимир със конф.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колеги извинявам се за въпроса може да не е тук мястото но какви програми има за Mac OS за текстообработка ( word excell) и подобни. Това може би ми е последния въпрос. Благодаря Ви!

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има си Офис пакет за Мак ОС, има абсолютно всичко, което искаш и за тази ОС, така че няма да имаш ядове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте колеги, вече мога да се похваля че съм горд собственик на един MacBook Pro . Много е вълнуващо и необикновено но тепърва ще се уча. Имам само един въпрос Мака ми го активираха в магазина и сега как се вкарва Apple ID и други настройки трябват ли или трябва да се направи reboot

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разгледай system preferences, но мисли логично. Избий си навиците от уиндоус и ще станете приятели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеца по-късно...

Привет,

Тъй-като не намерих друга сходна тема, реших да пробвам тук. Обмислям покупка на Mac mini Dual-Core i5 2.5GHz/4GB/500GB/Intel HD Graphics 4000 (late 2012 ). Това ще е първия ми Мак. Ще се използва предимно за медия ( снимки, музика, филми...), както и за сърфиране в нет-а. Тъй-като мисля да използвам за монитор 46' HDTV, въпросът ми е, дали TV-то ще е достатъчно като големина ( ще се гелда от около 2м ) за браузване, или не? Иначе за филми и музика мисля, че ще ОК! Какво мислите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само Apple TV е вързано към него. Тормози ме мисълта, че за сърфиране ще ми е малко ситно от такова разстояние! През AirPlay и Apple TV сърфирам посредством Airweb. Е, налага ми се да зуумвам...., иначе е ОК!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мултимедия е добре. За браузинг - не мисля. Всичко ще е ситно, а и размазано понеже 1920/1080 не е вече висока резолюция, особено за толкова голям дисплей. Предполагам няма да стои на бюро телевизора, съответно ти ще си на диван или легло? Тогава става доста неудобно и за писане и работа с мишката. Можеш да пробваш, а и винаги е вариант да си купиш един монитор.. Щом имаш АТВ, ще можеш да предаваш образа от Мак-а на ТВ-то.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...