Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple Time Capsule - Общи въпроси


Monro

Recommended Posts

Здравейте.

Имам няколко въпроса свързани с Apple Time Capsule, и много се надявам да ми помогнете, защото аз не успявам да си намеря отговор на питанките...

1. Интересува ме да разбера, защо като вляза в "Enter Time Machine" от дясно в лентата линииката на някои бекъпи е в лилаво, а някои в бяло?

2. Капсулата е вкъщи, а аз съм в офиса, как мога да чета и записвам файлове на капсулата (Имам реално IP)?

Има ли някъде ръководство/идеи/трикове, за това как да се възползвам от възможностите на капсулата?

:thinking:

(Не намерих по подходящ под-форум за тази тема, моля екипа на форума ако сметне, че темата не е за тук да я премести)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 120
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Monro

    15

  • gogi6

    14

  • chayanne

    9

  • adept

    7

Monro, доста е изписано за капсулата в този форум. Просто трябва да търсиш повече

За WINDOWS - \\ IP адрес \име на капсулата, пример \\88.88.88.88\име ,

но този адрес го пишеш само като отвориш my computer, горе в адресната лента

За MAC горе в лентата GO >>go to server>>ip и си вътре.

Ако има затворени портове от интернет доставчика, пак няма да можеш да се логнеш, трябва да ги отвори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове


Port Scanning host: **.**.**.**
Open TCP Port: 21 ftp
Open TCP Port: 53 domain
Open TCP Port: 179 bgp
Open TCP Port: 554 rtsp
Open TCP Port: 7070 arcp
Port Scan has completed…

Обясни малко по-подробно де...

Редактирано от Monro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло стъпките са следните:

1. С AirPort Utility отиваш на таба "Disks" и там активираш: "Enable file sharing" и "Share disks over WAN", в зависимост от настройките си избираш вида парола.

2. В таба "Networking", трябва да направиш port forward. Цъкаш на "+" под "Port Mapping" и в конфиг прозореца си избираш

- Description: Personal File Sharing (например и го променяш на нещо от сорта: SMB on 20445)

- Public UDP Ports: празно

- Public TCP Ports: 20445

- Private IP Address: 10.0.1.1 (или там както е твоя вътрешен айпи адрес на капсулата)

- Private UDP Ports: празно

- Private TCP Ports: 445

3. Save и Update

Това е.

За да се вържеш после отвън трябва да го направиш с някакъв файлов браузер, защото въпреки, че капсулата е един вид NAS, няма вграден файлов сървър.

Например (за FileBrowser с iPad):

1. Избираш Create a new Location във FileBrowser

2. В "Address" вкарваш външния IP Address на капсулата

3. Въвеждаш Username и Password в зависимиост как си конфигурирал file sharing-а в 'Enable File Sharing' т.1 по-горе.

4. Отваряш "Advanced Settings" и сменяш "SMB Port Number" на "20445"

5. Записваш и се вързваш.

п.с. по другия ти въпрос за цветовете, Apple казва:

When you enter the Time Machine browser (used to restore data), local snapshots will appear on the timeline along with regular backups distinguished by different colors. Gray tick marks represent local snapshots and pink tick marks represent backups stored on your external backup disk or Time Capsule. Note: Pink tick marks will be dimmed if your portable computer is not connected to your external backup disk or Time Capsule.
Редактирано от adept
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези настройки важат ли и за Airport extreme със закачен външен диск?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично ще пробвам довечера, че това ме мъчи вече половин година! Дано работи и за AEBS! :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@turieca: не съм пробвал, но би трябвало. единственото, за което трябва да внимваш е вида шеринг (не зная, дали външния ти диск е защитен с парола)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен не се получава...

Направих настройките, изтеглих програмата FileBrowser на iPad-а, въведох всичко и се свързвам само ако сме в една wifi мрежа, като вляза в друга мрежа и опитам да се свържа с капсулата - излиза грешка.

Редактирано от Monro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При Extreme base station не работи! Направих всичко както е описано, но отново ударих на камък! Като се опитам да назнача мрежово у-во (map network drive), ми дава следната грешка:

ресурс за споделяне на файлове и принтери (37.157.175.65) е онлайн, но не отговаря на опитите за свързване.

Detected

Отдалеченият компютър не отговаря на връзки на порт 445 вероятно поради настройки в защитната стена или правилата за защита, или защото може да е временно недостъпен. Windows не откри никакви проблеми със защитната стена на компютъра ви.

С Filebrowser-a на iPhone ми дава същата грешка!

Б@х, в това ми беше надеждата! :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз от забравих за всякакви File Browsers от както си купих Cloud Connect Pro. Разгледай темата, там съм дал няколко примера и демо видео клип. Ако има нещо неясно пиши. Samba е малко криво за шеринг, като не съм пробвал това с пренасочване на 455 към "20455" или какъвто и да е друг произволен порт. Предполагам, че самите доставчици на интернет блокират този порт, защото в противен случай ще ви лъснат шерингите :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Джони, сложих я програмата на таблета, вкарвам IP-то външното и порта 20445 (със същите настройки от Adept) но пак ми отказва достъп...

Редактирано от Monro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зарежи Sambata, добави капсулата като AFP и ще забравиш за ядовете :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А сега де...

Избирам AFP от менюто.. жокерче може ли :unsure:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Cloud Connect Pro -> Saved Places -> "+" -> Apple File Sharing (AFP) -> Hostname (IP на капсулата) -> User -> Pass

Port и Volume може да не ги пипаш.

Пиши какъв е резултата ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Johnny, важи ли същото и за a AirPort Extreme? Пробвам сЪС samba, AFP но не се получава!5y6aduza.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от arm11
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Kimi, за AirPort Extreame, порт форуърдинг се прави малко по-различно. Виж тук

Другото, което можеш да направиш е да смениш порта от 445 на 548 (445 e стандартния порт на за samba, а 548 е default порт на apple за file-sharing). Но при всички случаи, те не трябва да са ти блокирани.

Ето това са моите настройки на капсулата:

ss3.pngss2.pngss1.png

А това настройки и връзване през нет с FileExplorer Free (директно през 3G):

ss4.pngss5.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Същата грешка като при Кими...

Аз имам и някакъв проблем с Back to my Mac:

ofxf0j.png

Търсих в гугъл и ме препраща към support център на Apple, но не ми помогна особено, или аз не разбрах как да разреша проблема...

Редактирано от Monro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз го отварям ако съм на Wi-Fi, на 3G не става. Нещо не правя както трябва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Monro, да нямаш 2 рутера в мрежата, да не би да имаш второ устройство което играе DHCP, NAT?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам, само капсулата е, включил съм само 2 мрежи за 2.4Ghz и 5Ghz (без мрежа за гости)...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз успях да се свържа… Проблема беше в интернет доставчика. Уж реален IP, ама не беше. Вече е реален и се свързвам.

Благодаря ви за помощта, Cloud Connect Pro е уникална.. само с нея успях да се свържа от iOS...

През Мака се свързвам светкавично

:heartbeat::laptop:

Джони, в една тема беше споделил, че мултимедията ти е на капсулата, и АТВ-то е свързано с капсулата. Интересно ми е когато теглиш филм директно на капсулата ли го теглиш?

:10x:

Редактирано от Monro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз така ги тегля. Всичката мултимедия ми е на капсулата. Ще ти пиша, че аз още не влизам от вън. Нещо не правя както трябва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо ги свалям на компютъра, после копирам на капсулата. Може и директно на капсулата, но става каша. При мен вдичко е подредено, филмите в Movies, сериалите в TV Shows. После всеки сериал си има подпапка, в която сезоните също са разделени на подпапки. Мака съм го свързал през 5GHz Wi-Fi и копирането става доста бързо.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

При мен проблема е, че трансфера на файлове от PC (Windows 7) и Arport Tme Capsule (2TB) е много бавен. Някой може ли да ми даде съвет как по-бързо да прехвълям фйловете си?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...