Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple Time Capsule - Общи въпроси


Monro

Recommended Posts

Не форматирай щом гледаш през мрежа, няма нужда. Компа ти не може да разбере, какъв формат е диска, защото го гледаш през мрежата и няма "физически" достъп до диска.

Друг е въпросът, ако го вържеш през USB за компа, но и в този случай има една програмка за бозата, която чете Apple формат.

Едит: не бях прочел добре мислех, че ти е формат за MacOS.

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 120
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Monro

    15

  • gogi6

    14

  • chayanne

    9

  • adept

    7

В края на краищата се оказа, че е от форматирането на диска. Трябва да е FAT32, за да го чете. Всички други възможни варианти опитах, без никакъв резултат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Възможно ли е, да се записва от телевизор с възможност за запис върху външен HDD, директно на диска на капсулата?Оглеждам се за нов телевизор,а съм хвърлил око на няколко детски филма с бг аудио,които искам да добавя към колекцията;))))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро не. Не виждам как ще свържеш тайм капсулата към телевизора през USB порта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от телевизора все пак ... За някои от умните телевизори на Самсунг например има SamyGO Extensions package, който между другите неща позволява да го вържеш към NAS ... и можеш да си четеш и пишеш смело.

С други думи, потърси си телевизор, който поддържа запис през SMB или AFP протокол, TC ги поддържа и 2-та :smile:

Редактирано от adept
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Adept, samyGo позволява четене по лан-а , но да прави запис от pvr-a на нещо различно от USB не съм намирал все още.

Sent from my iPad using Tapatalk

Редактирано от stangen
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем за това. samyGo има Samba клиент и освен това позволява моунтването на шерове като виртуални USB устройства: http://wiki.samygo.tv/index.php5/Rooting_D_series_arm_cpu_models#NFS_shares

както и PVR scrambling removal ... В

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледам в новата XBMC на apple tv има PVR ;)Има ли идея някой,как може да се използва?egupe9um.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хора, само искам да се похваля! Най-накрая успях! Успях да достъпя външно HDD закачено на AEBS от вън, посредством Win 7!!!:)))). И през iPad, и през iPhone. УРАААААА:)))))

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Давай инфо,за много ще е полезно и вярвам никой няма да расърди!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Някой ще помогне ли..

Аз съм навън, а искам да достъпя капсулата която е вкъщи.

Разполагам само с комп. с win 7.

Трябва ми да го използвам като гугъл драйв, няма да синхронизирам нищо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 4 седмици по-късно...

Искам да пусна интернет от друг рутер към капсулата с кабел!В PPoE трябвше ли да се пише нещо?Или как беше по дефолт,че капсулата се логваше с акаунт досега към друг оператор!post-2354-14125772971451_thumb.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не. Щом ще ползваш нета от друг рутер, слагаш автоматично да намери IP - DHCP. Все едно свързваш компа си към рутера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стана с промяна в advanced/DHCP and NAT с промяна Off(bridge mode)!post-2354-14125785189012_thumb.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

JVV, с коя програма (за Win) мога да се свържа с капсулата?

На Мак-а във финдера има "Connect to Server" и става веднага където и да съм, но за Win не мога да намеря информация, а ще ми е полезно, защото имам доста неща на капсулата, които щяха да ме улеснят ако мога и с Win да ги достигам отвън

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като ми предстои покупка на външен хард, и се чудя дали си заслужават 600 лв. за Time Capsule, какво бихте ме посъветвали?

В момента съм се спрял на следния:

http://www.amazon.com/Silicon-Power-Share-External-SP010TBWHDH10A3J/dp/B00AZUD0UW/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1412584252&sr=8-2&keywords=external+hdd+wifi

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е най-смислената покупка която съм правил в последните 2 години.Заслужава си всяко едно левче. Преди да си взема капсулата, ползвах някаква боза на Cisco (LinkSys E1200) и бях супер разочарован, слаб обхват, ниски скоросоти (не успях да постигна 300 мегабита колкото и да се старая). С Тайм Капсулата просто се родих.

Редактирано от stangen
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз май имам проблем с обхвата. Слагам капсулата в една стая и ако се опитам да използвам лаптопа в друга стая, която е през две стени от рутера срещам проблем.

Като обхват го дава добре, но като скорост на интернета е много бавно.

Като недостатък мога да кажа само трудния достъп отвън от различна ОС.

Някой има ли идея дали капсулата може да се използва като web-server ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш. Трябва ти и друго устройство (мак, pc, raspberry pi ...) с операционна система на която да инсталираш сервър и към което да вържеш капсулата просто като хард диск.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има ли начин, когато Airport express ми extend-ва мрежата от Time Capsule, да укажа на различните устройства към кой рутер да се връзват?

Питам, понеже имам проблеми с връзката с ATV2, когато ми е включен Express-a - много бавно зареждат видео файловете и много на често буферират.. Като му дръпна кабела всичко е ОК.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Ако някой има проблем с шеринга от Time Capsule през SMB(отваря празни папки),да използва username:administrator,вместо guest!;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Закупих Time Capsule и имам проблем да я конфигурирам за свързване през интернет .Потърсих доста по въпроса но опциите в AirPort Utility са различни от тези който намерих онлаин версията е 6.3.4..Няма я опцията за споделяне през интернет .Може някой да помогне

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво не успяваш да направиш последно,да конфигурираш връзката с интернет или на споделяш през интернет?

7798171J.png

7798178S.png7798173o.png7798174I.png7798175G.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...