Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple Time Capsule - Общи въпроси


Monro

Recommended Posts

Сложих статично ИП няма проблем когато отида на Network и конфигурирам за personal file Sharing и сейфирам настройките капсулата остава с жълта мигаща лампичка и мака не я намира .Също така искам да я настроя за споделяне на файлове през интернет

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеца по-късно...
  • Отговори 120
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Monro

    15

  • gogi6

    14

  • chayanne

    9

  • adept

    7

Публикувано (редактирано)

От няколко дни имам проблем с интернета. Свързна съм с капсулата, но нета е мега бавен, ютуб буферира постоянно.

Виках "техниците" от доставчика, но те не са работили с нищо на Apple и не знаят.

Говорят ми, че може да се дублирал канала с на комшиите и затова, но кой ли канал не опитах........

При диагностиката излиза това:

Screen_Shot_2015_07_01_at_20_39_52.jpg

Screen_Shot_2015_07_01_at_20_45_17.jpg

Какво да правя..

Редактирано от Monro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Hard reset.. Когато нищо не помага, това върши чудеса. Налагало ми се е 1-2 пъти досега.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей такова оправдание за дублиране на канала не бях чувал:)))))Снимките ти ми излизат размазани на телефона и нищо не виждам:(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По шотовете съдя, че има смущения или рутерът ти слабо излъчва. Може и да се застъпват канали, не е рядкост. Гугълни някой софт за мак(че аз съм с dd-wrt и го имам вграден) с който можеш да разгледаш комшиите на какви канали, мощности и пр. са.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

то си го има тая ф-я:

Screen_Shot_2015_07_01_at_23_35_38.jpg

първата и втората мрежа са мойте, бяха на автоматично избиране на канал, после аз слагах 1, 5, 6.... пробвах ама...

рутера нарочно лятото си играх и го сложих в коридора на къщата, за да е насредата за всички стаи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може арматурата да те цака, мести на 12-ти и го сложи другаде. И при мен е в средата, ама всички съседи са на 5-6-ти, а аз на 11-ти и съм го изпомпал на 70mW. Ник'ви ядове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как да му увелича mW?

До сега не съм имал проблем, от лятото е там...

От оператора каза че ползват канали от 2 до 11..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, както казах - аз съм с друг рутер. Мощност не можеш да пипаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я кажете как се прави Хард Ресет ,че от една седмица имам много ядове с капсулата. През няколко минути губи нет ,включително през кабел(както и тогава не виждам диска ,което ме навежда на мисълта,че не е проблема в доставчика на нет).Постоянно ми се налага да я рестартирвам.Прави ми впечатление ,че и доста загрява .Изобщо странна работа - за 4-ри години да съм я рестартирвал не повече от 2-3 пъти. Примерно днес от сутринта не съм имал проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

От горният пост разбирам че и други имат проблем с постоянното рестартиране на капсулата, защото губи нет. Някой дали знае откъде идва проблема, защото при мен след като направих '' hard reset ", нещата не се променят. Досега вече 5 години не съм имал никакви проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нандфлаш-ът остарява с времето и "зачезват" файлове или части от тях. Понятието "хард ресет" е сътворено от някой мозък. Има рестарт и рестор, като понятия. Мисля, на вас ви е време за второто, поради причината от първото ми изречение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

аз така и не разбрах как се прави рестор

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

На мен капсулата ми хвърли кърпата вчера. Каквото и да пробвах - не става. Извадих харда отвътре, вързах го на компютър - оказа се, че е умрял, а с него и всичко, което съм събирал през годините. Д'e..ба и работата! Сега се замислям за AirPort Експрес и външен диск към него. Нямам време да чета, затова питам направо. Може ли да вържа външен диск към този рутер и да го ползвам или не? Капсулата разпознаваше външен диск на USB порта. Ако може, ще взема рутер само и ще му купя SSD външен диск.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен работи. Външен хард, но с AirPort Extreme. Единственото е, че не го достъпвам отвън посредством Win. С iPhone няма проблем. В къщи Win го вижда.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля експрес да си взема, а не екстрийм. То отвън освен с мак и до капсулата нямаше достъп, та не е голяма загуба.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих разчитал на каквото и да е което не е поне raid1, дисковете не са това което бяха. Редовно хвърлям дискове на по 2,5 години точно минава гаранцията и бум. Ползвам synology, ползвам си го за time машината, и всичката ми важна друга информация. Предполагам има и други nas които могат да се ползват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За нещастие usb-то е само за принтер при express-а.

Подвеждаш!!

USB- то не е само за принтер.Може да се сложи и Хард Диск,и си бачка като TimeCapsule.

Аз няколко години бях с външен хард сврзан към express-а.

Дори бях сложил хъм,на който бях включил принтер и HDD.В момента го ползвам като втори рутер,вързан към капсола

Редактирано от KurtiMakarov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз знам, че на експреса усб-то служи само и единствено за принтер. От extreme нагоре поддържат външен диск.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен капсулата ми хвърли кърпата вчера. Каквото и да пробвах - не става. Извадих харда отвътре, вързах го на компютър - оказа се, че е умрял, а с него и всичко, което съм събирал през годините. Д'e..ба и работата! Сега се замислям за AirPort Експрес и външен диск към него. Нямам време да чета, затова питам направо. Може ли да вържа външен диск към този рутер и да го ползвам или не? Капсулата разпознаваше външен диск на USB порта. Ако може, ще взема рутер само и ще му купя SSD външен диск.

Защо не смениш просто диска на капсулата ? Преди година имах подобен проблем , купих си добър и качествен диск от същата марка , която ползват и Apple за капсулата, сложих го на мястото на неработещият и сега всичко е наред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@KurtiMakarov - Идваш правиш го и ти го подарявам! Физически са го ограничили, няма хакове, врътки, заобиколки или каквото и да е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някои външни дискове се виждат от TimeCapsule-та. Моя USB3.0 диск не иска да се види. С USB2.0 диск, нямам драми и се вижда безгрижно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...