Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Cydia - тема за грешки и крашове


Grievous

Recommended Posts

Броени часове преди коледните празници бяхме приятно изненадани от екипа на evad3rs с Untethered Jailbreak за iOS7 на нашите устройства. Продължителното чакане си струваше, а в глобалната мрежа това си дойде като гръм от ясно небе. Разработчици се втурнаха да актуализират своите приложения, които да работят с последната iOS 7.x.x. Един от тях бе Jay Freeman (наричан също "Saurik"). Той също не закъсня и пусна нова, визуално подобрена версия на Cydia - 1.1.9.

Cydia е софтуерно приложение за iOS, която позволява на потребителите да намерят и инсталират софтуерни пакети на джейлбрейкнати устройства на Apple. Някои от тези пакети са достъпни напълно безплатно, а други изискват покупка.

Cydia осигурява графичен потребителски интерфейс за джейлбрейк потребителите, използвайки Advanced Packaging Tool (APT) хранилища за инсталиране на софтуер, който не е на разположение в AppStore. ;)

Софтуерните пакети са изтеглят директно към iOS устройството, на същото място, на което предварително са инсталирани приложения - / Applications. Разбира се, това по никакъв начин не пречи да се купуват приложения от официалния AppStore.

Казано с две думи, това е Cydia, а тази тема е широко отворена за споделяне на проблеми, свързани с работата и.

cydia_1.1.9_iphoneos-arm

79c1e1df28da74c7.PNG2fb07b69971404ff.PNG

ae283aa1ba3b0f35.PNGd1ce44ebdf17d2f1.PNG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 130
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    20

  • Grievous

    16

  • tozarat

    13

  • radkov77

    13

Малко сорсове от мен.

В Тези репота, може да намерите AppSync 7+

Други:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Държа да отбележа: сидиа 1.1.9 е неофициален порт, направен от Ивейдърс за джейлбрейкването на iOS7. Тепърва ще излиза новата версия, заедно с нов инструмент за джейлбрейк(освен ако Саурик и компания не се откажат от пускането).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно това е разковничето на всичко. Това за мен все още не е официален джейлбрейк ......а на някой , който си е платил да излезе по рано. Затова и почти нищо не работи още като хората. Дано има развитие в близките седмици във по добра насока.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, "официален" ще е от Епъл? :) Всичко което ми е нужно - работи 100%.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А бе, ще се нареди тя. Странно е, че на мен нищо не ми дава. Да не черпиш от някой китайски магазин? :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След добавянето на едно репо май стана, но ми излезе като ъпдейт на Сидиа. Комплийт, есеншъл и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

a05978a2ffd19022.jpg

Ето как да промените иконата на Cydia в стил iOS 7

01. Трябва да имате Jailbreak на вашето устройство. Инструкции за това как да го направите - тук.

02. Стартирайте Cydia от вашия SpringBoard.

244a3d792032e393.png

03. Изберете долу раздела Sections.

eb8db3d196286ee9.png

04. Навиигирайте до папка System.

66082014a5c155ed.png

05. Изберете iFile от списъка с пакети и го инсталирайте.

edc4f5976f17063f.png

b3cb6b85144fbabb.png

06. Стартирайте Safari от вашия SpringBoard и заредете този адрес: http://www.iclarifie.../cydia-icon.zip

94e3a1b0b0982ed7.png

07. Натиснете Open in "iFile" в горния десен ъгъл.

c05657976865f289.png

08. След като iFile отвари архива, натиснете бутона Unarchiver.

b30c8d557e4bf661.png

09. След като приключи разархивирането, натиснето Done в горния десен ъгъл.

5846baf6f4639ea0.png

10. Сега отворете папката Cydia Icon All Devices, която бе създадена.

25af74a868c9c5e9.png

11. Натиснете бутона Edit и изберете всички файлове.

7c48ebbf88cd5757.png0e316157b0ff4023.png

.

12. Докоснете иконата в долния десен ъгъл на клипбоарда и изберете Copy / Link, след това Done в горния десен ъгъл.

8f2cb307ec9d921a.pnga13da450c85cae83.png

13. Започнете да натискате бутона за връщане назад в горния ляв ъгъл, докато достигнете до ("/"), след това влезте в Applications / Cydia.app

d77376b46474d7f7.png32217f242a167441.png

14. Превъртете файловете надолу, докато стигнете до "icon" и докоснете един. Преименувайте го да завършва на "bak", след това докоснете Done. Повторете това с всички файлове, които започват с "icon".

df9f6e62a4484f12.png83df12886c51dbe4.png15abe88a891ac1cd.png

15. След като всички файлове са преименувани, натиснете в горния десен ъгъл Edit. След това докоснете иконата в долния десен ъгъл на клипборда. Изберете Paste от изскачащите бутони. Натиснете Done и рестартирайте телефона си.

d07164ff0a760369.png304ef535a3fafc31.png52a926c028e83b08.png

16. След като вашият телефон се рестартира, ще имате новата икона Cydia!

32b05a53fd58709f.png1ea551b24db28f8e.png

Thanks to iHaz3 for the new icon design, iClarified and Me! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

14-та стъпка е нужна, САМО ако не сте сигурни, че ще ви хареса новият дизайн и може да поискате да си върнете стария. В противен случай, просто я прескочете.

Вариант 2:

Изтегляте иконите от линка в компютъра и разархивирате. След това влезте в Applications / Cydia.app чрез файлов мениджър(iTools, iFunbox или DiskAid) и презапишете съдържанието на архива в телефона. Рестарт и voila :smile:

Ако искате да си запазите иконите от стария дизайн, просто ги копирайте в компютъра, преди да сложите новите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бекъпа никога не е излишен. Ако след рестарт всичко пасне, тогава да трият, че не се знае от къде ще се обади. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако все пак иконката не се смени изчистете кеша на springboard-a. При мен това помогна.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто използвайте MobileTerminal от Cydia. За да видите файловете през iFunBox е нужно да сложите и afc2add.

Пуснете MobileTerminal, след като прехвърлите файловете и напишете:

Напишете: su

Парола: alpine

Сега: killall SpringBoard или sbreload

Натиснете бутона: return

След Respring на Springboard, ще се актуализира новата икона.

Ето от мен, друга икона: изтегли

post-9834-0-26848100-1388319895_thumb.jp

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам един проблем,днес си добавих репо за AppCake пробвах да си кача Navigon,но линка нещо не работеше както и да е.След като излязох от Cydia беше ми изчезнала иконката на Safari,рестартирах телефона и се появи отново,но при опит да вляза в Safari стартира се за секунда и ме изхвърля същото стана и когато пробвах да отворя иконката mail,иначе всичко друго е наред.Ако някой има някакви идеи,защо ме изхвърля да пише.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А аз да питам защо в Сидиа и по точно таба където се обновяват приложенията по дата, ми излизат много малко 3-4 нови приложения на ден при рефрешване няколко пъти,а когато потърся в търсачката някое ново приложения си излиза.Има ли вариянт да се актуализира автоматично

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се актуализират автоматично.

Логиката на излизане в Changes на приложенията не мога да го схвана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах много въпроса ти, но предполагам искаш да виждаш ъпдейтите на някои приложения. Така ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да искам да виждам новите прокрами и актуализации ... имам впредвид както днес ми се случи да търся една програма LastApp при таба с датите има нови програми с днешна дата но тази я няма.а във търсачката я има

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Новите винаги излизат, при старите трябва сам да си ги направиш.

Ето за пример. Аз чакам ъпдейт на Safari Download Manager, затова намерих приложението, влезнах в Change Package Settings и включих Show All Changes.

Така, дори и да не е инсталирано, пак ще ми покаже, че има актуализация най-отгоре и ще си модерен.

d1f0d70523174a7a.pngba386ea731d3e43a.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само на мен ли, като влезна в Сидия и не ми изписва логото от Zeppelin?

Появява си се bg-globul...

На 5 с iOS 6.1.2 няма грижи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е само при теб ,трябва да се допише още един файл в зепелин за да излиза и в cydia

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво се получи и при мен днес...мога ли да направя нещо с този файл? Когато влязох в директорията имах два файла, единия "status", а другия "status-old" . "Стария" е с дата и час от тази сутрин, когато всичко си беше нормално.

ju2ydy2y.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...