Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

GPS програма за планина - туризъм


Monro

Recommended Posts

Здравейте!

Не успях да намеря GPS програма за пешеходен планински туризъм, някои би ли споделил коя е подходяща?

Става въпрос за iOS приложение.

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Sygic и Navigon поддържат пешеходен режим + backtrack. Garmin по принцип имат офроудаджийски карти, но нещо ми убягва можеше ли да се сложат на iOS версията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имах преди една за колело която записва маршрута където минаваш, но не и помня името. Sygic, не записва маршрута мисля

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно функцията backtrack ти записва изминатия маршрут и може да я пуснеш да те води по обратния път.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също използвам Motion GPS и съм много доволен. Можеш да споделяш маршрута и да получиш gpx & kmz файлове.

Ето детайли за един от излетите, които си спретнах с каяка:

Track 20.gpx

Track 20.kmz

Направих видео, което показва как изглежда маршрута в Google Earth.

View on Map

hnc7.jpg

vpjn.jpg

edit: Можеш да погледнеш и Wikiloc. Можеш да си направиш акаунт на сайтът им: http://www.wikiloc.com и да споделяш маршрути, можеш да импортираш и маршрути, които са от други програми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Wikiloc изглежда най-проста и лесна. За съжаление си забравих таблета и не успях да си запиша маршрута...

Вие как действате с телефона, като му пада доста бързо батерията с такива програми, как го зареждате когато сте навън или в случая на Джони във водата :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Runtastic Pro беше аванта вчера, провери в сторето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Продават се външни батерии, различни амперажи. Моят телефон издържа около 8-9 часа с пусната програма и ходене в планината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този тип програми не са чак толкова големи "пиявици", защото почти през цялото време екрана е изключен. Аз съм си купил допълнително една външна батерия Anker® Astro E5 15000mAh, но за момента не съм я използвал на вода :) Тази година планираме няколко по-големи прехода с преспиване и сигурно ще се наложи. Има и други алтернативи за ток на открито, за мен е много удачен вариант слънчевите батерии, защото каяка е винаги на открито и има огромни площи, където могат да се поставят панели. Има още един доста интересен начин за зареждане на нашите устройства - BioLite CampStove™

8f2cca05ff35de3dae32fb9407bf16575d3e51a2_m.jpg

За мен последният вариант е по-неудачен защото имам доста електроника по каяка и на тази печка трябва да и зачисля огняр за да зареди всичко :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко добре... записах маршрута на Wikiloc, но сега не мога да го импортирам в гугъл... винаги ми излиза тази грешка:

"

Не успяхме да завършим качването на вашия файл.

В тази карта не са направени никакви промени."

:afraid:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Ето един маршрут Кобилини стени - http://www.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=5985564

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...