Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Downgrade и Erase baseband (да свалим от 2.х.х до 1.1.4)


Adamov

Recommended Posts

На 11.07.2008г. е официалната премиера на iPhone 3G и Firmware 2.0. И тъй като съм сигурен, че много хора "инцидентно" ще ъпдейтнат до 2.0 и несъмнено ще получат като награда новия baseband 04.05.04_G, реших малко да изпреваря събитията и да ви представя едно малко ръководство, което ще ви помогне да си оправите отново телефона.

Така. Значи. Приемаме, че без да искате сте ъпдейтнали телефона си и сте се озовали с firmware 2.0 и baseband 04.05.04_G. Какво трябва да направите от тук на там.

1.Трябва да използвате iTunes 7.5, за да направите рестор до 1.1.4 (Shift + Restore). Ако накрая се озовете с грешка 1015 не се притеснявайте, това е заради онзи сладур baseband-a. След като направите рестор-а ви съветвам да използвате iLiberty, за да направите jailbreak. Ако получавате грешка 20, то вероятно сте забравили да деинсталирате iTunes 7.6/7.7 и да се върнете обратно на версия 7.5!

2.След като успешно сте преминали през т.1 сега идва ред на изтриването на baseband-a, защото рестора ви е свалил firmware-a до 1.1.4, но все още сте със новия baseband. За целта на помощ идва една малка сладурска програмка, която ще направи това за отрицателно време. Преди да я пуснете обаче, трябва да отговаряте на следните условия.

- iPhone firmware 1.1.4 - задължително - свали!

- KiPhone - Windows и Mac

Инструкции - Windows

1.Сваляте версията за Windows и разархивирате файла, където ви душа иска.

2.Свързвате iPhone-a към компютъра

3.Затваряте iTunes

4.Пускате GUI (от директорията на програмата)

5.Ако искате да даунгрейднете baseband-а изберете опцията "Downgrade baseband" И "Debug". Методът работи НА ВСИЧКИ bootloader-и и на ВСЕКИ baseband.

guibbdown_win.png

6.Ако искате да изтриете baseband-а тогава изберете "iErase" И "Debug"

guibberase_win.png

ЗАБЕЛЕЖКА: И при изтриването и при даунгрейда е МНОГО ВАЖНО опцията Debug да бъде избрана.

Инструкции - Mac

1.Сваляте версията за Mac и разархивирате файла, където ви душа иска.

2.Свързвате iPhone-a към компютъра

3.Затваряте iTunes

4.Пускате разархивирания файл.

5.Ако искате да даунгрейднете baseband-а изберете "Baseband downgrading" и натиснете "Start"

guibbdown_mac.png

6.Ако искате да изтриете baseband-а, изберете "iErase" и пак "Start".

guibberase_mac.png

След като изтриете бейсбенда или го даунгрейднете направете пак рестор до 1.1.4, отключете с iLiberty за предпочитане и всичко ще бъде наред :lol:

ЗАБЕЛЕЖКА: В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ БЪРЗАЙТЕ ДА ЪПГРЕЙДВАТЕ!!!!

ДОПЪЛНЕНИЕ: Много важно е преди да инсталирате iTunes 7.5 да изтриете/преместите iTunes директорята от С:MyDocumentsMy Music и от C:Documents and Settingsимето на компютъра виApplication DataApple Computer (като за да видите Application Data трябва от Folder Options да маркирате Show hidden or system files). Освен това преди да ресторнете до 1.1.4 телефона трябва да бъде в DFU/SilentDFU режим.

Влизане в Silent DFU Mode - включвате USB кабела в телефона и го гасите (Slide to power off).Пускате iTunes. Натискате Sleep/Wake и Home едновременно отброявате ТОЧНО 10сек, след което пускате Sleep/Wake и продължавате да държите Home за още ТОЧНО 10сек. През цялото време екрана на телефона ви ще бъде черен но това не трябва да ви притеснва по никакъв начин. След минаването на вторите 10сек, пускате Home бутона и iTunes ще ви засече телефона в Silent DFU Mode (и тъй като отброяването трябва да е много точно моя съвет е да си пуснете часовника от компютър или да си вземете някой под ръка и да засичате)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеца по-късно...

Извинете ме някой да има идея колко време ще се ресторва към версия 1.1.4?

При мен този телефон вече се мъчи около 1час - това нормално ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми не нее нормално.Опитаи от начало.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеца по-късно...

Тръгнах да правя фикса за No WiFi и No Bluetooth и както следва махнах iTunes 9.1 и сложих 7.5 (прочетох написаното със огромни чевени букви преди да кача 7.5). Инсталирах 7.5, вързах телефона и ми го откри само по име (само iPhone,не името на телефона ми във този случай iDiot'S iPhone) и като е включен ми пише че трябва по нов iTunes от 8.2 за да може да синхронозира а като го вкарам във DFU ми го октива и менюто (iTunes/Devices/iPhone) е празно и мога само да дам Open и Eject . Явно не съм прочел нещо като хората но какво е ... :? Целта ми е да сложа 1.1.4 през iTunes 7.5, но не намирам менюто Restore нито пък което и да е друго меню ;]

Редактирано от Dan7e
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сложи първо 8.0.1 и свали телефона до 2.0, после слагай 7.5 и сваляй на 1.1.4. Прави всичко в рикавъри, не в дфу.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е требваше ми сутринта.. вече късно :(

Пробвах със iTunes 8.2 и firm 2.2.1 и 2.0.1 пред дфу (ако не ме лъже паметта) но не ми върза... и после се отказах...

Мерси се пак ;]

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...