Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

ATV1 с линукс и HD 1080i/P


imanev

Recommended Posts

Здравейте,

XBMC са разработили изцяло нова ОС за ATV1. ОС е под линукс и директно се стартира в XBMC среда. Поне това разбрах. За целта обаче трябва да се махне WiFi картата и на нейно място се слага видео карта на Broadcom Crystal HD с което ATV1 вече може да плейва HD 1080. След като се направи инсталацията през USB-то отново може да се ползва WiFi чрез USB стик.

Чакам да получа картата Broadcom Crystal HD и ще пиша повече по темата. Същевременно ако някой друг назнайва нещо повече по темата, нека пише.

Повече по темата можете да намерите тук

Поздрави

Редактирано от imanev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази смяна не ми е по вкуса никак още преди време се отказах, едно, че бе скъпа картата, а и резултатът не знам дали ще е задоволителен, още се съмнявам.

Сложи линк за тази нова ОС, че не разбрах, какво са разработили. Не съм чел подобно нещо, а и линкове те ти нямат общо с темата линукс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Crystalbuntu не е точно нова. Слагал съм я без да сменям нищо и 1080п върви на страх, ако филмите са качени на диска. Търся работеща единица, може и без хдд.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих Openelec,не е лошо даже в сравнение с Firecore лети.Ще го разцъкам малко така и ще пробвам и Кристала.

Sent from my C6903 using Tapatalk

Еми супер е,за моите очаквания и цената.720p и 1080p с 30-40% натоварване на процесора.Ако го ползвате намалете размера на снимките при превю на филми че явно ги зарежда от някаква база данни и ако има проблем с намирането забива

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Под нова ОС имах предвид такава разработена на база на линукс.

В този линк са описани и двете системи, за които вече става на въпрос - "Повече по темата можете да намерите тук"

Serengeti - а слагал ли си картата на Broadcom Crystal HD ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей imanev.

Аз сам с такава карта 0015 на apple TV1 + IDE SSD 32GB + Crystalbuntu OS + Xbmc 13 и всичко върви на 6. 1080p стриим без проблем по LAN.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм,няма сметка да инвестираш в остарял хардуер,като за тия пари можеш да си вземеш много по-добра конфигурация.

Sent from my C6903 using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стар, но се класира и много благонадежден. Какво по - рентабилно би предложил? :) Само Raspberry Pi според мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм държал да имам собствено мнение по разни въпроси,но в случая понеже не разбирам цитирам по памет мнение от XBMC форума

is it complete = yes

is it going to perform perfectly = maybe / maybe-not

is it a good deal = no

save pennies and buy something current, not something released in 2007 based on 2005/6 era hardware .. unless you only ever plan to watch 2005/6 era SD media

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм за мнението, само нещата не са баш така. Върви си "HD media" на пушка. Като взема предвид могъщите 60лв които инвестирах в АТВ1, нямам никакви оплаквания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам е въпрос на гледна точка. Разликите сигурно са:

- На АТВ 1 трябва да качиш филма на неговия хард

- Предимството на АТВ 1, е че може да подкарах 1080п.

- На АТВ 2 стриимваш директно от мака без да копираш нищо и никъде.

- Гледаш 720п максимум...

Нямам АТВ 1, но използвам АТВ 2 с джейл, но доколкото знам 1-цата е с хард...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не си е купил Roku да каже как е?!Да взема да си купя накрая;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мненията на колегите във форума, плекс много натоварва компа. А с АТВ 2 + джейл, компа не усеща абсолютно нищо...

Няма нужда да пускаш програма (плекс), за да гледаш филми от мака. Пускаш си филми от капсулата директно, без да докосваш компютър.

От кафето/ресторанта/офиса може да изтеглиш филм, да го копираш на капсулата, и синчето у вас да си го пусне с две копчета и да гледа :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Плекс-а натоварва само машините с Боза.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здр. ATV1 има хард но го ползвам само XBMC да си съхранява там библиотеките. Стриимвам дирекно от time capsule 1080p с crystal hd карта за хардуерно ускорение. На харда слагам неща само когато пътувам на места без нет. Има USB за флашка или външен диск. Както и Аналогови изходи за звук и картина освен HDMI и Ортичен звук. Удобно е, отиваш на хижа връзваш в юноса и партито почва;))

Редактирано от parchabg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тунингована единица е най - универсална. Всичко върви и има всякакви дупки :smile: @parchabg очевидно е наясно и й се радва.

П.П. Има вариант за 1080 на двойка, но не всеки вид container(на филма) ще върви добре. Като барна нечия джейлната двойка, ще се присетя какво се бараше да тръгне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Публикувано (редактирано)

Предполагам е въпрос на гледна точка. Разликите сигурно са:

- На АТВ 1 трябва да качиш филма на неговия хард

- Предимството на АТВ 1, е че може да подкарах 1080п.

- На АТВ 2 стриимваш директно от мака без да копираш нищо и никъде.

- Гледаш 720п максимум...

Нямам АТВ 1, но използвам АТВ 2 с джейл, но доколкото знам 1-цата е с хард...

От ATV1 също можеш да стриймваш и не е нужно да качваш филма на харда му.

Не знам защо, но няколко пъти се опитвам написаното по-долу да го отделя като нов пост, но то все ми го добавя към последния отговор:

Привет отново от мен,

Та да разкажа какво направих. Аз имам ATV 1 и ATV 2 джейлнато. Ползвам и на двете XBMC, програма от която съм изключително доволен. Скоро се загледах във форума на XBMC и видях, че мога да си ъпдейтна ATV 1 с картата на crystal hd за хардуерно ускорение. Аз повече се съблазних от това, че като сложа линукс ще мога да сложа най-новата версия на XBMC, защото последната, която може да се поддържа със софта на Епъл на ATV1 е XBMC 11. Поръчах си картата но през това време. докато я чакам, сложих линукса с XBMC 13.1 на ATV 1. ATV-то тръгна на пушка, но 1080 можеше да плейва само ако е записано на харда на ATV-то или на хард закачен на USB-то му. Другото нещо което ми направи впечатление е, че с линукса веднага започнах да виждам харда на ATV-то, както и този който е закачен към него. Пробвах с USB разклонител да закача два външни дикса, но разпознава само единия. После прочетох, че ако USB разклонителя ми е със самостоятелно захранване, ще се четат и двата диска, както и ще разпознава и други устройства като Блутут (за клавиатура или мишка) и WiFi приемник (в случаите когато си го премахнал за да сложиш картата на crystal hd). Това последното не съм го пробвал. Пробвах и двете линукс предложения, това на OpenELEC и това на Crystalbuntu. Първото според мен е по-добро и е доста по-леко и по-бързо се инсталира. Като пристигна картата си я смених, като за целта се премахва WiFi картата и на нейно място се слага картата за видео ускорение. Лесно се сменя, нужна е само една отвертка с еврейска звезда. След това ATV-то отлетя :-) Аз лично и двете АTV -та съм ги закачил с кабел за нета, така че това че няма WiFi за мен не е проблем.

Какво съм направил у дома:

На ATV 1 съм закачил външен хард и торент програмата си съм я настроил да сваля директно филмите на вътрешния хард на ATV-то. Външния съм решил да го ползвам като преносим, ако някога ми се наложи да копирам нещо по-бързо. ATV 1 съм го закачил към 3D телевизора с цел да ми плейва и 3D филмите. Закъсва на филми над 15GB, но на по-малките се справя чудесно. ATV 2 ми е в спалнята и стриймва филмите директно от харда на ATV 1, което си е предимство, т.к. ATV 1 е винаги включено ( то не се изключва изобщо) и не ми се налага докато гледам да ми е включен компютъра. Към всичко това като добавим и функциите на XBMC и възможностите да стриймвам директно онлайн филми - всичко е повече от перфектно.

Сега като тръгна за море, взимам ATV 1 със всички филми записани на харда му и отново съм в джаза :-).

За XBMC, в пост на Джони има как от сървър на XBMChub да си свалите 1Channel, но там, на същото място има добавка разработена от HBMChub която се казва XBMCinstaler и като я заредите, автоматично ви добавя богат каталог от добавки за филми (1Channel, Icefilms и др), радио и музика, които са напълно достатъчни и за най-взискателните потребители.

Поздрави

Редактирано от imanev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно...

Ъъъ не че има нещо общо с темата,но може да погледнете и ConfigWizard в репото fusion (http://fusion.tvaddons.ag) има една много добра добавка p2p streams в която има sky от 1 до 5 както и много други спортни канали в HD.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Тунингована единица е най - универсална. Всичко върви и има всякакви дупки :smile: @parchabg очевидно е наясно и й се радва.

П.П. Има вариант за 1080 на двойка, но не всеки вид container(на филма) ще върви добре. Като барна нечия джейлната двойка, ще се присетя какво се бараше да тръгне.

Ако трябва да ти донеса моята джейлната двойка, хем ще видиш къде е, за да го опишем, хем ще ме светнеш за още нещо :-). Пък ако си намерил вече, драсни два реда как да го направим.

Редактирано от imanev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Става до 6.1.3 врътката(отговарящата на 6.1.3 за атв). И сега вероятно има начин, но не го знам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой ще ми отвори ли очите може ли да airplay вам на атв 1 от ipad air примерно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не. Може и да има врътка, но не я знам, а официално - не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...