Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Помогнете на пострадалите от наводненията!


Alxx®

Recommended Posts

Малко прибързано идва темата, но моля живущи там или информирани да споделят какво се случва във Варна? Случките от Сърбия насам ли се изнасят? Днес имаше силна градушка в София, а в Горна Малина е било трагично.

Помогнете на пострадалите във Варна!!!

17 777 с текст DMS VARNA - кампания на Нова телевизия в подкрепа на бедстващите.

Цена: 1лв без ДДС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 70
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Asen_77

    9

  • algor

    9

  • BulgarianSS

    8

  • WULAS

    8

И аз преди малко разбрах за трагедията в Аспарухово от Дарик и във ФБ попитах същото.

Както винаги нашите медии не могат две думи на кръст да кажат нормално, за да се разберат, а търсят сензации.

Още две вълни се чакали, ама какви са тия вълни, от къде идват, колко са големи - нищо не пише.

Трагедията е и в липсата на адекватна информация, а не ми се звъни по приятели да питам, защото мина 22 часа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Две "вълни" дъжд, имаха предвид. Бат Пешо да каже. Ако някой има информация и от други точки, ще е полезно. Утре имам коли из цялата страна, Русе, Варна, Бургас, Несебър, София, Петрич и ще съм благодарен на инфо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз живея в Аспарухово. Тъй като нямаме ток и батерията на таблета ми ще падне всеки момент ще съм кратък. Главната улица беше много сериозно наводнена, на 1 място беше пропаднал пътя. Масово имаше коли избутани и изпотрошени от вълните. Четирима души са в неизвестност. Има поне 1 загинало дете, и 1 човек, който се е удавил в колата си. 3 часа чаках да утихне "реката" за да мога да стигна до вкъщи. Щетите са много сериозни!

post-5071-0-21486600-1403207042_thumb.jppost-5071-0-75976100-1403207056_thumb.jp

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз живея в Аспарухово. Тъй като нямаме ток и батерията на таблета ми ще падне всеки момент ще съм кратък. Главната улица беше много сериозно наводнена, на 1 място беше пропаднал пътя. Масово имаше коли избутани и изпотрошени от вълните. Четирима души са в неизвестност. Има поне 1 загинало дете, и 1 човек, който се е удавил в колата си. 3 часа чаках да утихне "реката" за да мога да стигна до вкъщи. Щетите са много сериозни!

Стискам палци всичко да се размине и най-лошото да е отминало.

Ако нещо мога да съм полезен и в помощ - заповядай и ти и хората около теб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Семейството и жилището са ОК, с изключение на малко течове. Дано наистина да не ни удари през нощта втора такава буря.

Оценявам предложението. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обстановката в Аспарухово е много лоша! Днес бях заклещен с една приятелка във Варна мол и успяхме да се приберем чак към 9 часа. Имам роднини в Аспарухово. Във центъра е горе - долу добре, подлезите са пълни до горе. С единственото изключение, че ми тече терасата.

П.С Почти целия град нямаше ток, във мола бяхме на косъм да влезем в асансьор който 2 минути по - късно заседна, като цяло обстановката на целия град е много лоша и никой не си мръдва пръста за това.

Редактирано от WULAS
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Времето полудя. В някое от софийските села е паднала градушка, колкото яйце, но не успях да чуя в кое. При нас до сервиза валя градушка над 20 минути, макар и немного едра. Улицата побеля.

ФБ клипче.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дам, майка каза за градушката, ходила на консултация при лекар и ги е хванала...

Редактирано от WULAS
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По канал 1 казаха, че вече има 10 жертви в Аспарухово. Водолази претърсвали къщи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... и никой не си мръдва пръста за това.

Е как бе, премиера пътува натам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Един човек се е удавил в колата си докато се е прибирал…б@х м@аму...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е как бе, премиера пътува натам.

И според теб е нормално подлезите да са пълни до горе?

Кадри от Аспарухово от мен.

7412217A.jpg7412224h.jpg7412231h.jpg

Редактирано от WULAS
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://www.facebook...67759807&type=1

Доста снимки има тук и...

Трагедията е пълна!

пп. Не мисля, че в момента е редно да се бърка в темата политиката и производните и.

Нормално е във всяка държава на мястото на такава трагедия да отиде и премиер и министри и това няма значение и обвързаност с цветовете на партийните централи, които представляват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И според теб е нормално подлезите да са пълни до горе?

Къде видя да съм казал, че е нормално? А бе вие изтрещявате вече.

Къде го биеш, къде се пука.

П. С. Саше, защо да не намесвам политиката? Нали това са хората, които първи трябва да предприемат нещо?

Защото ето какво става:

Скандал в държавата! Кметът на Варна търси Орешарски за помощ за ада в Аспарухово! Премиерът не си вдига GSM-а.

Кметът на града Иван Портних вече час търси по GSM-а премиерът Пламен Орешарски, но той не благоволява да си го вдигне. Намерението на Порних е да потърси съдействие от държавата за справяне с кошмарните последици от наводнението.

Министър-председателят, обаче явно има по-важна работа, въпреки че във Варненско умират невинни хора.

Положението в Аспарухово е тежко, в горната част на квартала има свличане на земни маси. Имам информация за 7-8 души, които за загинали при невижданото наводнение, каза по телефона за BNews кметът на Аспарухово Йордан Николов, който е в непрекъснат контакт с полицията.

Дете е загинало, ударено от мълния в бедствието във Варна. Инцидентът е станал на ул. “Розова долина” в квартал „Аспарухово“.

Очевидци в "Аспарухово" споделят, че виждат, как вълните по улиците носят трупове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото, Коле, всеки е прав за себе си, но в такива бедствени положения с трупове (и то на дечица) всички, повтарям, ВСИЧКИ трябва да сме обединени и да си помагаме, а не да извличаме политически дивиденти и да дърпаме чергата към коя да е политическа сила.

Това имам предвид, а не, че не си прав или че държавата е направила нещо.

пп. Всъщност не съм съгласен с тъпия кмет Портних, че от 5 часа нямало ток и двата трафопоста били аут и никой нищо не прави, за да възстанови захранването.

Е, бога ми, след като реките се леят часове и водата помита всичко със себе си как някой супермен да застане, да спре водата и да оправи трафопоста?!?!

Цървули са - и тия в ляво и тия в дясно, подчертавам го категорично.

Но не е сега момента да се опитват да извличат дивиденти - нито правителство, нито кметове, нито който и да е политически цървул.

Бахти гнусните дребни душички скапани - хората умират, а те си ги мерят...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В Русе започна да вали пак яко - СЕГА. За инфо утре тела ми е 0889353693.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk!

Редактирано от simba4
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

algor, нервя се, защото някакъв 15 годишен ме изкарват, че не ми пука.

През оная работа ми е колко ще свърши мача Япония - Гърция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм казал, че не ти пука просто можеше поне нещо малко да се направи за да може да се пресичат улиците там където има подлези а не да се чудим как да пресичаме, за тва ставаше въпрос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм казал, че не ти пука просто можеше поне нещо малко да се направи за да може да се пресичат улиците там където има подлези а не да се чудим как да пресичаме, за тва ставаше въпрос.

А той това за премиера го каза саркастично, а не в добрия смисъл.

Не се нервирайте, няма смисъл.

Трагедията е голяма и хората имат нужда от спокойствие и помощ, защото (казаха ми преди малко приятели) във Варна пак заваляло.

А това е лошо...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Невероятно силен дъжд пука в момента във Варна, снимах го само да го кача в тубата и ще го пусна.

П.С Снимал съм на обратно :get-crazy:

Редактирано от WULAS
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И, това зависи от старозагорец? Хайде, пийвай млякото и лягай, много ти дойде пепсито днес.

Не съм казал, че не ти пука просто можеше поне нещо малко да се направи за да може да се пресичат улиците там където има подлези а не да се чудим как да пресичаме, за тва ставаше въпрос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жертвите засега са 12 :(

Аз съм в сравнително висока част, но не в Аспарухово и само двора и мазата ми са наводнени. Сега излизам с джипката да обиколя и да видя какво е положението.

Може да съм полезен на някой закъсал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

17 777 с текст DMS VARNA - кампания на Нова телевизия в подкрепа на бедстващите.

Цена: 1лв без ДДС.

Редактирано от Monro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...