Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Помогнете на пострадалите от наводненията!


Alxx®

Recommended Posts

Който може и иска да помогне, DMS VARNA на 17 777

yqyve6et.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 70
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Asen_77

    9

  • algor

    9

  • BulgarianSS

    8

  • WULAS

    8

Българският Червен кръст открива и специална банкова сметка:

УНИКРЕДИТ БУЛБАНК АД

IBAN: BG64UNCR76301078660913

BIC: UNCRBGSF

(За пострадалите от наводненията в страната).

За дарения от чужбина:

UniCredit Bulbank AD

IBAN: BG64UNCR76301078660913

BIC: UNCRBGSF

(for the flood victims in the country).

Желаещите могат да подкрепят кампанията и чрез on-line дарения на сайта на организацията:

  • през Epay ПОСТРАДАЛИ ПРИ БЕДСТВИЯ, АВАРИИ И КАТАСТРОФИ / VICTIMS OF DISASTERS AND CRISES

Активиран е краткият номер 1466 към всички мобилни оператори за набиране на финансови средства чрез изпращане на благотворителни SMS-и на цена 1 лев.

БЧК поддържа непрекъсната връзка с Националния кризисен щаб и с кризисните щабове по места.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моята братовчедка живее в центъра на Варна.....нещо страшно е било, баси......Не стига, че държавата фалира ами сега и това.....дейба и скапаната политика на ония педераси от горе......Орешарски цяла нощ бил координирал....Портних нищо не бил свършил......аре взимам калашника еиййййй......

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както вече сте прочели в 9 часа имахме среща с кризисния щаб в кабинета на Областния управител на Варна. С кратък разговор с г-н Орешарски, г-н Великов, г-н Портних и др. се реши на място да бъдем поети от щаба на г-н Портних. Преди няколко минути се свързаха от кабинета на Кмета, той лично ни прехвърли към г-н Манчев, който ще отговаря за доброволческите отряди. До минути чакаме как ще се проведе организацията. Ще се налага жива сила за почистване на местата до които не може да се стигне с техника. Местата за помощ от дрехи, храна и др., ще се уточнят взаимно, по предложение на щаба. Искам само да помоля тук в групата, да не се политизира бедственото положение. Нещата не са никак добри, поради падналият снощен дъжд. Може и да има още жертви. Ще пуснем инфо веднага, щом имаме съгласуване. Нека си представим само за миг, че това можеше да сме ние. Към момента няма нужда да търсим , кой е виновен и кой не. Важното е да помогнем. Благодаря Ви !
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам,че сме форум за iПродукти,но не мислите ли,че ще е хубаво да вкараме тази тема с редактиран първи пост със сметката и DМS номера в новините,за да се види от повече хора?

Само погледнете на какво бях свидетел в групата "Да помогнем на Аспарухово" :

0d4f57a24c45.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как може да има такива хора? Аз също засякох няколко такива поста освен в групата ами и в самия фейсбук. Ами ако се беше случило на тях? По такъв повод пуснах един дълъг пост и си сложих черна снимка на профила.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е излишно да се коментират такива личности. (нарочно не ги наричам "хора")

Нека да съсредоточим вниманието върху нещата, които са по-важни в момента. Пращайте СМС-и и си помагайте с каквото можете. Аз съм благодарен, че не съм тръгнал от работа 20 минути по-рано, защото можеше и мен да ме завлече реката и да не съм сред живите. :|

Системата на DMS се е претоварила. Евала на всички, които пращат СМС-и!

zkrb80.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мен ми върна отговор няколко часа по-късно. Връща по-бавно, явно наистина е доста претоварена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За 40 минути са събрани 12000 лева.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До 10:30 сутринта е имало 45 хил. ДМС смс-са в помощ на кампанията за подкрепа на Варна.

Ако активността върви със същото темпо, до момента трябва да има още над 50хил смс-са.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бедствие и на варненския плаж, морето стана кафяво (СНИМКИ)

photo_verybig_1283968.jpg

Водната стихия от изминалата вечер нанесе поражения и на крайбрежната алея във Варна. Най-тежко е положението между Първа и Втора буна, където има паднали дървета, а пътят е потънал във вода и кал. Преминаването на автомобили и пешеходци там става трудно.

Тонове боклуци има и на плажа до Втора буна. Има потрошени плажни чадъри. Морето в района на Шокаровия канал е придобило кафяв цвят, заради изливащите се стотици куб. метри дъждовна вода.

На няколко места стичащата се вода е издълбала дълбоки канали в пясъка.

path_146752.jpg

Щети има нанесени и на асфалтовата настилка на алеята под Аквариума.

path_146754.jpg

Почти по цялата алея се носи миризма на отпадни води.

Информация: dariknews.bg

Редактирано от Asen_77
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мтел дарява 20000 лева и неща от първа необходимост.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хора, със смс-и не става, отделно 20% яде ненаялата се хазна. Не знам дарителската сметка още, но вярвам всеки от вас ще прежали 10-20-50лв?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пуснал съм тази на БЧК-то - мисля,че там е най-чиста работата.

Похвално :

Сините фенове организират акция след водния ужас в морската столица

Националният клуб на привържениците отменя предвидения за уикенда спортен празник заради природните бедствия, които удариха голяма част от страната и най-вече Варна.

Във връзка с празненствата по случай вековния юбилей на Левски, НКП и клубът Ултра Варна, бяха организирали футболен турнир между привържениците, който трябва да се проведе в Шкорпиловци. Събитието е планирано от няколко месеца, за него са изразходвани не малко средства и много левскари са потвърдили присъствие. Поради тази причина НКП реши да не отменя пътуването до курорта.

Вместо да празнуваме обаче ще се съберем, за да обсъдим с какво можем да помогнем на бедстващите хора и ще съберем средства за тях.

При тоталната липса на адекватност от страна на държавната и местната власт, които вместо да работят по преодоляване на последствията от бедствието се замерят с политически обвинения, НКП призовава всички български граждани за съпричастност към семействата на загиналите и всички пострадали.

Освен това НКП призоваха и феновете да пращат смс с текст DMS VARNA на номер 17 777.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Относно банковата сметка, като име въведох "Български Червен Кръст" - така трябваше, нали?

Тъй като нямам възможност да даря повече, а и определено има хора, които са пострадали много повече от мен, пуснах 100 лв. Дано да се използват по предназначение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да-не би трябвало да имаш проблеми с превода така.

Голямо Браво за постъпката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Към 14:00 часа са изпратени 168 856 дарителски sms за Спешната дарителска кампания заради кризисната ситуация в областите Варна, Добрич, Велико Търново и други пострадали от стихията населени места.
Към 15:00 часа са изпратени 191 332 дарителски sms за Спешната дарителска кампания заради кризисната ситуация в областите Варна, Добрич, Велико Търново и други пострадали от стихията населени места.
Редактирано от hidalgo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пунктове за събиране на помощи:

София: ул. Подуево N1 организираме пункт в Нови Искър Драгомир Ангелов, Казичане, бул. СЛИВНИЦА Marin Marinov КАФЕ ОНГЪЛ

Варна: ул. Иван Вазов 26 – Детската Къща.

П.П.

Към хората от Перник - ако някой има желание да дари дрехи,храни,лекарства и каквото и да било.

Мога да уредя транспорт-лично ще мина и ще натоваря каквото приготвите и ще го закарам до пункта в София.

Просто ми пишете днес до 18 часа.

Само някой да ми обясни как не ги е срам... 325 лв....

Еднократна помощ в размер до 325 лева ще бъде отпусната на всички лица и домакинства, които са засегнати от бедствието във варненския квартал "Аспарухово", както и във Велико Търново. Министърът на труда и социалната политика Хасан Адемов е разпоредил да се направят оценки на засегнатите лица и домакинствата, които имат право на получаване на еднократната финансова помощ, съобщиха от пресслужбата на Министерския съвет.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колкото пуснаха и на пострадалите хора след земетресението в Пернишка област.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще започна да псувам след много малко време....

Няма такава държава,Асене...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...