Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Достъп до съдържанието на AirPort Time Capsule?


dedil

Въпрос

Приятели, имам нужда от съвет, за това кое приложение бих могъл да използвам за iPhone, за да имам достъп до съдържанието на AirPort Time Capsule?

:thinking:

Редактирано от arm11
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

https://itunes.apple.com/bg/app/filebrowserlite/id335493278?mt=8

Даже JonnyBravo беше пуснал тема с обяснение как се случват нещата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

turieca, KurtiMakarov, благодаря :smile:

Погледнах това, за което сте писали, като за сега варианта FileBrowserLite, който е безплатен ще ми върши много добра работа. Ако почувствам недостиг на възможности ще отида на Cloud Connect.

:10x:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Недостатъка на FileBrowserLite е, че не мога да достъпвам капсулата дистанционно, т.е., когато не съм в мрежата с нея :(:unsure:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Приятели, имам нужда от съвет, за това кое приложение бих могъл да използвам за iPhone, за да имам достъп до съдържанието на AirPort Time Capsule?

:thinking:

Опитай и тази сега е гратис.

https://itunes.apple.com/gb/app/itransfer-pro-file-upload/id592324643?mt=8

За достигане, ако не си в мрежата някъде имаше описано как се прави, какви настройки и приложения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Закупих мултимедията WD TV.

Има страхотни възможности, а до колкото разбирам може да се "пипне" и да се добавят някакви стриймове

Притесненията ми бяха дали ще си "говори" с капсулата, говорих с johnnybravo и мога да кажа, че ме консултира перфектно, и за възможностите на Apple TV, и за WD TV, която разучи заради мен, благодаря му сериозно.

:tv:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Би било добре,да споделиш тук!През какъв формат се свързва,как се справя с различните видео формати и т.н.!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

gogi6, просто не ми остана време да го направя веднага…

Въпросната мултимедия е най-новия топ модел на WD, въпреки съвпадението с имената на този с по-предишния нямат много общо (пиша го, за да не се подведе някой, ако реши да купува, защото се предлага и по-стария, а с него няма възможност за работа с капсулата). Няма нищо специално, което да се инсталира допълнително, просто дивайса е ориентиран еднакво добре към Apple, Windows, Android продукти, според мен за сефте, колко съм търсил... При първоначалната настройка има опция, в която да посочиш Y/N за това дали да е "отворен" и към коя платформа. В него няма сторидж и трябва да се посочи от кой желаеш да зареди (има няколко начина за връзка, едновременно или самостоятелно). Свързах капсулата с UTP кабел към него (може и WiFi) и ме попита за юзър и парола (това си ми е от настройката на капсулата, аз предпочетох да създам място за филми и музика, че да не направи беля детето), която се въвежда и дори предлага опция да я запомни и… това е.

Изключително съм доволен, защото има възможност за безкрайно много и различни настройки, ако искаш да "дълбаеш", чете наистина всики формати на изображение, видео и субтитри! Това, което Apple TV предлага, го имаше дори и в по-стари модели на тази компания, може да стриймваш от смартфон, PC, Mac, посредством кабел или безжично. Според мен единствения недостатък е, че имам още едно дистанционно управление.

Ако някой се интересува има две ревюта тук и тук. Съветът ми е, за да се избегне грешка при поръчка давайте номера на европейския модел - WDBPUF0000NBK. В България вече го има и струва 175 лева, крайна цена с ДДС. В Amazon е малко по-евтин, но с доставката…

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако можеше да му се инсталира и XBMC, щеше да е безценен :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Рових се, къде ли не, и в в самия дивайс, и в сайта, но не успях да разбера :blush:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мисля, че не е с андроид. Имаше разни съпоставки на предния модел с андроид устройства. Единственото предимство на андроидските беше XBMC, но в повечето форуми пише, че тези с андроид крашват редовно. От WD са си пуснали собствено SDK за всеки, който му се пишат приложения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не успявам да пусна нет от рутер към TimeCapsule!Преди в настройките от Router Mode имаше опция Bridge Mode on/off!С 9.0.1 съм на телефона и AirPort Utility последна версия

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Моята капсула е 4то поколение. Във Wireless/Network mode имам опция Extend a wireless network.

От телефона става като влезеш в AirPort Utility кликаш Edit горе в дясно. После Network,Wi Fi mode ....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Май не се изразих правилно!Искам от рутер който приема нет от оператор да пусна нет по кабел към капсулата!След някакъв ъпдейт изчезна тази опция Bridge:(

Редактирано от gogi6
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Bridge mode е съвсем разично нещо и се ползва през WiFi тоест няма да ти свърши работа. Щом ще си с кабел, няма никакви драми да си ги навържеш един след друг колкото искаш. От рутера който дава IP адрес си сетнеш примерно да раздава по DHCP. Вързваш с кабел двата рутера (на капсулата трябва да влиза във WAN порта)и от настройките даваш да си вземе адрес по DHCP и си готов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ето настройките на рутера7e7a80294775d0a513b9db562afae530.jpg

На капсулата сменям да започва от 192.168....e0b8f17ded0c2beac8da6ad5e095b074.jpg

И греда:(С Bridge съм го правил доста пъти!Знаеш ли къде го има в настройките?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Кликни на Router Mode и там ще имаш опция: Off (Bridge Mode)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен си го има:

post-1-0-28469300-1443419617_thumb.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

С 9.01 ли си?Да ресетвам капсулата

Редактирано от gogi6
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...