Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви


masterofpuppets

Recommended Posts

Да кажем по-скоро - как ли работи ? дали не е на ЦГМ ? дали затова не отрязаха "нашето" ?

Ей такива въпросчета си задавам.

А дали е на андроид , на робот или на маймуна .......

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 98
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • dessyteneva

    26

  • zlia

    12

  • MidwinterSun

    11

  • masterofpuppets

    5

Със сигурност тегли информация от ЦГМ, просто няма от къде другаде, може би най-важния въпрос е дали разработчикът ще има достатъчно здрави нерви да си фиксва приложението през седмица, докато ония бюрократи му подливат вода...Иначе имах предвид, че не ми върши работа, то и в момента мисля има действащи за андроид, дори нашия човек ми беше препоръчал някакво, когато свали неговите от съответните маркети, но просто ми трябва за iOS, а тук алтернатива няма за съжаление. Вчера четох, че министърката на транспорта рекламира някакво бъдещо приложение, което щяло да показва задръстванията и ремонтите и ми стана много мъчно, значи за тях може да се осигури достъп до необходимите бази и всичко да работи, а за обикновения човек, който отива всеки ден на работа се правят хиляди спънки...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам познати в Общинския съвет. Ще ги информирам за проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Би било чудесно, ако получим съдействие, мисля че мога да се свържа с разработчика и да го помоля да пусне отново програмата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам познати в Общинския съвет. Ще ги информирам за проблема.
Няма да го вземат присърце това е сигурно. Вече питах :)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вчера четох, че министърката на транспорта рекламира някакво бъдещо приложение, което щяло да показва задръстванията и ремонтите и ми стана много мъчно, значи за тях може да се осигури достъп до необходимите бази и всичко да работи, а за обикновения човек, който отива всеки ден на работа се правят хиляди спънки...

Нали трябва да има едни пари от някой европейски проект да се усвоят ;) не може просто така някой добър гражданин да седне и да направи безплатно приложение!

Иначе и двете момчета Здравко и masterofpuppets, които направиха приложенията са ми колеги, което беше странно като разбраха, че правят сходни приложения. Но общо взето от институциите ги прецакват. Дори са ги питали безплатно да им дадат приложенията но те НЕ искат...сешшлисе ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Писах до заместник кмета по транспорта Любомир Христов . Да видим какво ще ми отговори и дали въобще ще ми отговори. Следваща стъпка ще бъде запознаване на някои медии и ако те проявят интерес могат да повдигнат въпроса публично. Не виждам смисъл от спирането на достъп до базата данни на ЦГМ, освен ако комуникацията с тях не е била на "бойно" ниво с нецензурни думи. Но дори и да е така пак могат да се изгладят нещата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно това е причината да се саботират останалите приложения, на някой е било платено да направи това, което другите предлагаха безвъзмездно... Дано поне е читаво официалното и да го поддържат, защото аз колкото пъти съм имала проблем със старото, момчето винаги реагираше на момента!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мислиш ли, че ако е имало проект и заплатено на фирма за разработката, след приключването на проекта фирмата безвъзмездно ще го поддържа...силно се съмнявам!

Това е като великото виртуално табло на Пловдив за транспорта - направено, платено, а после, че нито един път рейсовете не идват в колкото пише е друг въпрос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Те и в София виртуалните табла работят когато си искат, но все се надявам да има работещо приложение, щом толкова искат да го пуснат платено, но да е качествено. Никога не съм отказвала да си платя за нужния софт, всичко по телефона ми е платено и сега и преди, когато бях с андроид, въпросът е, че подливат вода на хора, които съвсем безвъзмездно полагат труд, при това не малко, за да създадат нещо удобно и функционално, това е най-гадното в създалата се ситуация...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички. Изчетох цялата тема с всичките коментари и мнения с голям интерес. Тъй като аз съм разработил мобилното приложението "Сфобус 24", за което вече споменахте по-рано в темата (за жалост е само за Андроид), исках да ви споделя част от нещата, случили се, от както приложението е качено в маркета и как точно реагират хората от СКГТ.

Това приложение го разработих преди почти 3 години, като винаги идеята му е била да улеснява хората. Идеята му е да прави постоянни заявки до техния сайт, след което информацията се парсва и след един тегав процес се показва в някакъв по приветлив вид. Постепенно с времето приложението започна да се популяризира сред хората и свалянията се увеличиха. Заедно с това се появиха и няколко статии за приложението в няколко сайта, което също спомогна да се разпространи. След което разработих новата версия с подобрения дизайн и с повече функционалности. През цялото време се опитвах да комуникирам със СКГТ, като предложенията ми бяха да им дам приложението безвъзмездно, като сами да решат дали искат някакви неща и да им ги добавя или просто да им обесня как функционира и просто сами да си го доразвият. Направих няколко опита и всичките пъти или ми обесняваха глупости, или ми казваха, че съм нямал право да използвам такива неща и че това едва ли не е незаконно и т.н., но тъй като всичко е с некомерсиална цел, те нямат никакво право да ме ограничат да го правя. Опитах се да взема поне някаква информация относно спирките, за да е напълно актуално приложението, но и там получих отказ... (добре има добри потребители, които доста пъти ми помагат с такава информация).

След което, преди няколко месеца имаше много глобален проблем с тяхната система, когато мобилната версия на сайта им крашна, като проблемът го имаше около 2-3 месеца и всичките приложения просто не работеха. Тогава разработчиците на техния сайт се свързаха с мене, ако мога да им помогна и да им дам някаква информация как работел сайтът, как работело приложението и т.н., за да си оправят сайта. Тъй като не знам как работята системите им дадох инфо относно как функционира приложението и какво точно използва от сайта и т.н. След което отново ги питах дали искат това приложение и да го използват и отново отговора беше НЕ, може би в по-късен етап и т.н.

Така че и моето мнение е, че най-вероятно СКГТ имат намерение да направят свое приложение, посредством някакви евро пари и т.н. и това, че ние им предлагаме такива неща, означава, че няма да се вземат пари под масата и т.н. Но от това, което чета, явно процесът е вече задвижен и в най-скоро време нашите приложения ще станат непотребни. Дано това да е за добро, и приложението им наистина да е много полезно и да предлага всичко, което потребителите използват, защото каквото и да си говорим нашите приложения имат доста трески за дялане и опции, които няма как да добавим.

Да кажем по-скоро - как ли работи ? дали не е на ЦГМ ? дали затова не отрязаха "нашето" ?

Ей такива въпросчета си задавам.

А дали е на андроид , на робот или на маймуна .......

Приложението няма нищо общо с ЦГМ... Както описах горе се оказа, че явно там нещата са доста бюрократични...

Не виждам смисъл от спирането на достъп до базата данни на ЦГМ, освен ако комуникацията с тях не е била на "бойно" ниво с нецензурни думи. Но дори и да е така пак могат да се изгладят нещата.

Винаги тонът е бил добрноамерен, но за жалост когато липсва желание, няма как...

Мислиш ли, че ако е имало проект и заплатено на фирма за разработката, след приключването на проекта фирмата безвъзмездно ще го поддържа...силно се съмнявам!

Едва ли, но все пак... ДАНО :smile: - има и съвестни хора.

Редактирано от Здравко Несторов
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За протокола писмото което им пратих е входирано под номер СО15-94-ВД-59 от 07.01.2015. Може да се следи от тук развитието му http://www.sofia.bg/spravka.asp . Нека отговорят и да видим как. Дори и да си разработват приложение би било доста глупаво да го направят платено, да не говорим ако е финансирано по евро програма. Конкуренцията само би им помогнала. Могат да погледнат колко приложения има за градския транспорт на други столици или големи градове. Съмнявам се там да имат тези проблеми разработчиците. Отделно почти винаги официалното приложение е най-доброто- все пак данните идват от тях. Но както казах да изчакаме да видим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук май масово забравихме къде живеем.Ехоо в България сме тук всяка една институция има за цел да те спъва по всевъзможни начини.Хората които са дълбоко възмутени явно нямат много ваимоотношения с "държавата" ни".Дано след тази кампания поне един нещастник от ЦГМ си изгуби топлото местенце,ама нейсе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За протокола писмото което им пратих е входирано под номер СО15-94-ВД-59 от 07.01.2015. Може да се следи от тук развитието му http://www.sofia.bg/spravka.asp . Нека отговорят и да видим как. Дори и да си разработват приложение би било доста глупаво да го направят платено, да не говорим ако е финансирано по евро програма. Конкуренцията само би им помогнала. Могат да погледнат колко приложения има за градския транспорт на други столици или големи градове. Съмнявам се там да имат тези проблеми разработчиците. Отделно почти винаги официалното приложение е най-доброто- все пак данните идват от тях. Но както казах да изчакаме да видим.

Едва ли едно такова приложение би било платено, все пак то ще е просто още едно удобство за потребителя, което в крайна сметка е най-важното. Така че нека поживеем и ще видим, но съм сигурен, че няма да позволят такова нещо и всички ще могат да се радват да се надяваме на нещо по-добро (дай боже). Относно останалото - те никога не могат да ни накарат да спрем да развиваме продуктите си, но винаги могат да продължат да добавят защити и сигурност в продукта си, което би ни накарало в един момент да спрем, както други наши колеги. Но наистина - конкуренцията е градивно нещо :smile:

Редактирано от Здравко Несторов
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Ужасна работа... Аз съм с айфон и много се дразних, че няма приложение. Винаги съм искал да благодаря на човека със Сфобус, задето толкова ни е улеснявал през годините. Изразявам съжаление, че няма програма за айфоните.

Ще следя и аз темата, защото това би било ужасно, ако пуснат де, платено приложение, направено с пари от проект... При положение че това е безплатна иформация или поне би следвало да е.

Пожене съм журналист, ще държим връзка, можем да направим и някоя тема.

Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

"Дългоочакваното" приложение, финансирано по европейски програми, най-сетне е налично:

SofiaTraffic by Sofia Urban Mobility Centre

https://appsto.re/bg/yKgV5.i

Мога да кажа само, че и отвратително, няма нищо общо с това на колегата, тромаво, грозен интерфейс, няма превод на български и не и до измислено и доправено...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом за едно и то несполучливо лого на България се дадоха милиони, представям си тук какви пари са падали.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, ти я пробвай само да видиш за какъв резил иде реч...така ме и яд...ама кучетата си лаят, кервана си върви!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стора днес работи нормално за разлика от вчера!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен стана веднага...уж днес няма проблеми, освен да рестартираш и да пробваш пак.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има български превод - просто трябва да отидеш в General -> Language & Region -> Add Language... и да си добавиш български и да го сложиш като предпочитан. Така и други приложения ще видиш че имат преводи :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Влади, това е чудесно за езика, че и аз не го знаех :) Сега ако пак направиш някаква магия и за формата на телефонните номера, каквато беше правил за стари версии на iOS, цена няма да имаш :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...