Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iOS vs. Android


mirror

Recommended Posts

Сподели де да ги разберем и ние, обърканите душици?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ок, без да изпадам в подробности, защото има много такива теми из нета и всеки може да си ги потърси и прочете.

  1. "Безплатните" платени приложения без да се налага root/jailbreak
  2. Много по-лесно качване на файлове/музика в телефона. Това с iTunes e...
  3. Андроид има много допълнителни клавиатури, които са по-удобни за ползване!!!
  4. Сваляш торенти от/на телефона/таблета директно!
  5. До преди два дни :) , големината на екрана и др...

Е, Андроид няма престиж, защото не си дал една торба пари, и му трепериш да би да го изтървеш и строшиш. Купуваш някакви препазни калъфи, и iPhone-a не можеш да го познаеш - нищо не се вижда от него. :D Има едни предпазни калъфи, които отзад. на гърба имаха една голяма дупка, точно където е логото на Apple, че да те виждат, с какъв телефон си :D

И за да не си помисли някой, че съм Apple heater. От 3-4 години ползвам iPad и iPhone, но ползвам и телефони, таблети с Андроид.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ruil4o, първо мислех да ти подмина мнението, но не се сдържах.

За "безплатните" приложения ОК. В България сме бедни, нормално е да искаме излекувани скъпи приложения, но да ми кажеш, че е по-лесно да ровиш по папки и да копи/пействаш песни от компа на андроид е по-лесно отколкото да си заредиш цялата библиотека в iTunes и само да драгваш песни в плейлиста, е смешно.

Допълнителни клавиатури, които изпращат всеки клик на производителя им. Вече и в iOS8 ще има допълнителни клавитури, но направени както трябва, за да не нарушават сигурността на потребителя.

За торентите к'во да ти кажа. Аз предпочитам да си ги стриймвам от компа или друго устройство със стотици гигабайти пространство на телевизора отколкото да ги тегля на телефона си и да ги гледам в трамвая. Но това си е лично предпочитание все пак.

За големината на екрана няма да споря. Имам си лично мнение и точно затова не го смятам като предимство, а отново като лично предпочитание.

От 5-те "предимства" не остана нито едно според мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не очаквам в този форум някой да се съгласи с моите предимства. Все пак, както казах сме дали една торба пари и трябва да си оправдаем съвестта :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е подарък, сега да го хвърлям ли?

П.П. И по предния ти пост. Някой не ползваме калъфи, че пък и с дупка. Защо тогава някой андриод-юзери ползват такива?

Мога и да ти покажа.

Редактирано от baronbg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рядко пиша,но и аз не се сдържах.Точно тези изброени "предимства" са пълна смешка.Да не говорим,че когато преди 4г на 3Gs съм свалял торенти андроида е отварял страница по 5 минути.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Свалял си, но с jailbreak,нали! Я кажи на един второ/третокласник, да направи jailbreak. Голям зар ще види! :scratch:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е ако таргет групата на андроид е втори/трети клас печелиш спора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли по добре тази тема да се затвори за да не се четат, глупостите на някои от 1001 нощ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Андроидите греят като печка и лагват при всеки скрол, въобще я няма гладката работа.

Ама как така? Нали имат хиляди ядра и нам си колко ГБ РАМ?!??! Ама то и това не помага. Проблема е в софтуера, не хардуера...дано го схванат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще вземат да подкарат и софтуера от самсунг и тогава какво ще ги обвинявате не ми е ясно. Да видим тогава какви кусури ще им измислите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де. Само да попитам. Защо като напиша в google - "galaxy s5 lag" ми се появяват едва два милиона и четиристотин хиляди резултата ;)

Screen%20Shot%202014-09-11%20at%2020.09.17.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е мерило..

За 5s показва това:

63c488f7c47a7439.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е скалъпен резултата от гугъл :) Имат конфликт на интереси :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама как така? Нали имат хиляди ядра и нам си колко ГБ РАМ?!??! Ама то и това не помага. Проблема е в софтуера, не хардуера...дано го схванат.

Понеже използвам освен iPhone и един HTC one M7, който скоро ще разкарам защото започва да работи по - зле и от 3Gs на тъщата, след всеки следващ ъпдейт. Уж 2гб рам и процесор с 4 ядра, а трагедията е пълна... iPhone на 5 години работи по мазно и без лаг от тоя "флагман"

Не знам как го списват тоя андроид но става по зле, отделно ъпдейт месеци след официалното обявяване....

Единственото предимство е големия екран!

Нямам търпение за 6+ :-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, Андроид няма престиж, защото не си дал една торба пари, и му трепериш да би да го изтървеш и строшиш. Купуваш някакви препазни калъфи, и iPhone-a не можеш да го познаеш - нищо не се вижда от него

Ти, сериозно ли? Кой е "евтиния" топ хемороид, че не се сещам? Хора, кога ще вденете, че Епъл не е скъпа фирма?! Просто в портфолиото й липсват бюджетни изпълнения. Всеки един производител, топ серията му е равна или по - висока от цените на Епъл, независимо дали иде реч за телефони или компютри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де. Само да попитам. Защо като напиша в google - "galaxy s5 lag" ми се появяват едва два милиона и четиристотин хиляди резултата ;)

Стига си дразнил масата, че и ти се връзват, бре… :tooth:

Да ви кажа от опит и двата флагмана са перфектни.

Тоя TouchWiz на Самсунг е точно толкова дразнещ, колкото и неспирните проблеми в 5S, които се оправят само със смяна на апарата.

Колкото и враговете на двете марки да се пънете да доказвате кой апарат е по-добрия няма как да има успех който и да е, защото и двата модела са чудесни и имат своите плюсове и минуси.

Това е и идеята на конкуренцията . ние, потребителите да имаме избор и да ползваме това, което ни устройва и ни допада най-много.

пп. Повечето тук знаете, че съм сменил в Лондон над 12-13 апарата 5S мои и на приятели, но нито веднъж не съм казал, че модела не става или е лош.

Същото се отнася и за Самсунг - и да имат лагове ще си остане апарата с по-добрата свързаност (за България говоря), по-добрата камера и по-добрата батерия (последното е относително понятие, разбира се, но моето ползване е едно и също и при двете марки).

:smiley-face:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де, ама Samsung-а и да го смениш, пак ще има лаг.

Подклаждам огъня малко аз. :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отпадна,сега ще си взимаме поднос с отхапана ябълка :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз си се смея и сега :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се смея, затова не поръчах 6 Plus.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много е туй 5.5, според мен. 4.7 е добре - хем за телефон става, хем и от книжките малко повече текст ще се вижда.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Неоле,аз пак ще ти се смея - стига да дойдеш на 16-ти :p

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ти е смешна големината а марката и операционната система, Неоле;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...